A listavezetõ Vasas a 90. percben szerzett Ádám Martin-góllal gyõzött a Soroksár elleni zárt kapus meccsen. A szintén feljutásért hajtó Gyirmót Cegléden, míg a Békéscsaba Siófokon gyûjtötte be a három pontot. A Zalaegerszeg óriási meglepetésre 4–0-ra legyõzte a Mezõkövesdet, míg a Szolnok 2–1-re megverte a Kaposvárt. A Szeged 2011 könnyedén múlta fölül hazai pályán a Balmazújvárost, az egyetlen mai döntetlen pedig az SZTK-Erima és az Ajka találkozóján született meg.
Még hogy az NB II-ben nem látványos a játék: ollózó mozdulat a Vasas–Soroksár meccsen (Fotó: Móricz-Sabján Simon)

Nehéz gyõzelmet aratott zárt kapus mérkõzésen a Vasas a Soroksár ellen. Az angyalföldiek – akiket azért a kerítésen kívülrõl körülbelül 100 szurkoló támogatott – Czvitkovics Péter szép lövésével a 30. percben elõnybe kerültek, de Lovrencsics Balázs még az elsõ félidõben egyenlített. A szünet után a piros-kékek számtalan helyzetet kialakítottak, de ezeket szinte mind elpuskázták. A 90. percben azonban a soroksáriak kapusa, Holczer Ádám a segítségükre sietett: Czvitkovics elõreívelésére rosszul mozdult ki, a labdát kiejtette a kezébõl, Ádám Martin pedig gyorsan eszmélt, és közelrõl a kapuba sodorta a labdát. A Vasas így továbbra is listavezetõ, és menetel a bajnoki cím felé, míg a Soroksár továbbra is nyeretlen a tavasszal.

A Cegléd–Gyirmót FC Gyõr találkozó elsõ félidejében a hazaiak sorra dolgozták ki a helyzeteket, de egyszer sem sikerült betalálniuk, és ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfél rövid idõn belül kétszer is gólt szerzett, szinte helyzetek nélkül. A második játékrészben is több lehetõsége volt a Ceglédnek a gólszerzésre, de akkor úgy tûnt, nincs akkora helyzet, amit értékesíteni tudnának, majd a Gyirmót tovább növelte elõnyét. A CVSE nem adta fel, két gólt szerzett a hajrában, az egyenlítésre azonban már nem maradt idõ. A Gyirmót 19 (!) mérkõzés óta veretlen, és megerõsített második helyét a táblázaton.

„Beleszaladt a késbe” a feljutásért küzdõ Mezõkövesd Zalaegerszegen, pedig a találkozó nem úgy indult, hogy végül négy kapott góllal tér haza. Az elsõ félidõben több vendéglehetõség is kimaradt, majd a játékrész végén Daru Bence egy kavarodást követõen a kapuba bólintott. A szünet után Kulcsár Kornél hamar a kiállítás sorsára jutott, Babati Benjamin pedig ezt követõen szabadrúgásból nagy gólt lõtt, innentõl kezdve pedig a hazaiak kedvükre játszhattak. Daru és Murai Márk gólja mellett további lehetõségeik voltak és a kapufát is eltalálták. A ZTE három vereség után nyert ismét, míg a Mezõkövesd elõször kapott négy gólt a szezonban.

Akár 5–0-ra is vezethetett volna az elsõ félidõ után a Siófok a Békéscsaba ellen, de a Balaton-partiak támadói a legnagyobb lehetõségeiket is elhibázták, és a futball örök törvénye most is valósággá vált: a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A szünet után ugyanis a csabaiak Szilágyi Péter közeli lövésével és a csereként beálló Birtalan Botond fejesével két gólt is szereztek. A lila-fehérek így már tizenegy meccse veretlenek, míg a Siófoknak még szüksége van két gyõzelemre a biztos bennmaradáshoz.

Könnyed és magabiztos játékkal gyõzte le a Szeged 2011 a Balmazújvárost. A szegedieknél Germán Tamás duplázott (tizenegyesbõl és akcióból is a hálóba talált), illetve érdekesség, hogy a második szegedi gólt szerzõ csereember, Hegedûs Edvin úgy talált be, hogy gólja elõtt egy perccel lépett pályára. Nyilas Elek együttese négy nyeretlen meccs után gyõzött ismét.

Igazságos döntetlen született az SZTK-Erima–Ajka mérkõzésen. A vezetést az elsõ félidõ végén a vendégek szerezték meg – Nagy Bálint gyönyörû gólt lõtt a jobb felsõ sarokba –, de még a szünet elõtt egyenlített a Szigetszentmiklós: Póti Krisztián középre adott labdáját Szabó Bence úgy lõtte a hálóba, hogy közben meg is sérült, és nem tudta folytatni a játékot. A hajrában a játékvezetõ kiállította Barna Zsoltot, majd a hosszabbításban mindkét gárda óriási helyzetbe került, de sem Sipos Bence, sem Lattenstein Norbert nem tudott gólt szerezni.

Egyre reménytelenebb helyzetben van a Kaposvár, amely a Szolnoki MÁV otthonában is kikapott, és továbbra is nyeretlen a tavasszal. A szolnokiak Vári Barnabás duplájával a második félidõre közepére kétgólos elõnybe kerültek, ami után a somogyiak felébredtek, de a csereember, Fejõs Áron fejes gólja csak a szépítéshez volt elegendõ. Mindkét csapat tíz emberrel fejezte be a találkozót, Tóth Bence és Petrók Viktor is a második sárgája után mehetett zuhanyozni.

LABDARÚGÓ NB II

25. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–GYIRMÓT FC GYÕR 2–3 (0–2)

Cegléd, 300 nézõ. Vezette: Botló Béla (Iványi István, Máyer Gábor)

CEGLÉD: Tóth Z. – Urbán P., Albert I., Makrai, Pesti D. – Koós (Markó, 73.), Dóczi, Koncz, Farkas I. (Kovács D., 35.) – Majoros, Balog M. (Laczkó M., 85.)

GYIRMÓT: Somogyi – Nagy S. (Bohner, 64.), Balog Z., Lázár P., Fejes J. – Magasföldi (Csemer, 81.), Kiss M. – Gyurján (Cseri, 93.), Madarász, Beliczky – Bobál G.

GÓLSZERZÕ: Beliczky (0–1) 26., Madarász (0–2) 32., Bobál G. (0–3) 69., Majoros (1–3) 70., Pesti D. (2–3) 93. percben

MESTERMÉRLEG

SZABÓ ISTVÁN, a Cegléd vezetõedzõje: – Az elsõ fél órában három ziccert hagytunk ki, az ellenfélnek egy sem volt, ugyanakkor a Gyirmót az adandó lehetõségeit kihasználta, mi pedig nem. Szoros mérkõzést játszottunk, csapatom nagyon akart ezen a mérkõzésen, de a helyzeteket ki kell használni.

SISA TIBOR, a Gyirmót vezetõedzõje: – Nagy csörte volt, ahogy számítottunk is rá. A Cegléd a bennmaradásért mindent próbál megtenni. Nagy küzdelem volt, végül megérdemelten nyertünk. Kár, hogy a végére szorosabbá vált az eredmény.

SOROKSÁR SC–VASAS 1–2 (1–1)

Haraszti út, zárt kapu mögött. Vezette: Takács János (Szalai Dániel, Tõkés Róbert)

SOROKSÁR: Holczer – Simita, Pandur. Farkas A., Gohér – Hodgyai (Kincses P., a szünetben), Huszák, Sándor I., Tóbiás (Kovács D., 63.) – Lovrencsics B. (Lannert, 77.), Pál A.

VASAS: Hermány – Bori, Grúz, Debreceni, Hangya – Vida, Czvitkovics, Berecz – Lázok (Tamás, 92.), Ferenczi I. (Kenesei K., 64.), Remili (Ádám M., 33.)

GÓLSZERZÕ: Czvitkovics (0–1) a 30., Lovrencsics B. (1–1) a 37., Ádám M. (1–2) a 91. percben

LISZTES KRISZTIÁN, a Soroksár vezetõedzõje: – Bosszantó, hogy megint az utolsó pillanatokban kapott góllal szenvedtünk vereséget, pedig nem játszottunk rosszul. Most jönnek azok a mérkõzések, amelyeken be kell biztosítanunk a bennmaradást.

SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetõedzõje: – Nem számítottunk könnyû mérkõzésre, s nem is volt az. Küzdeni tudásból, gyõzni akarásból minden játékosom jelesre vizsgázott, s megérdemelten szereztük meg a három pontot.

SZEGED 2011–BALMAZÚJVÁROS 3–1 (1–0)

Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 350 nézõ. Vezette: Takács Tamás (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)

SZEGED 2011: Szántai – Szabó P., Markovics (Oláh L., 72.), Farkas M., Mészáros M. – Zelenyánszki, Berde, Hegedûs M. (Hegedûs E., 62.) – Polareczki (Veszelinov, 51.), Germán T., Fitos

BALMAZÚJVÁROS: Radosevic – Németh Á., Bokros, Papp F., Virág A. – Tóth L. (Vachtler, 15.), Batarelo, Pintér N. (Csonka, 72.) – Batizi-Pócsi, Popovic (Kónya, 45.), Sigér D.

GÓLSZERZÕ: Germán T. (11-esbõl, 1–0) a 29., Hegedûs E. (2–0) a 62., Germán T. (3–0) a 80., Virág A. (11-esbõl, 3–1) a 87. percben

KIÁLLÍTVA: Batarelo (kezezésért) a 27. percben

NYILAS ELEK, a Szeged vezetõedzõje: – Akaratból jól teljesítettünk, és ez alapja az eredménynek. Nem mondom, hogy a legutóbbi három mérkõzésünkön nem akart a csapat, de akkor valahogy semmi nem jött össze. Ez a gyõzelem jót tett a szívünknek, lelkünknek egyaránt.

FECZKÓ TAMÁS, a Balmazújváros vezetõedzõje: – Ezúttal sem szolgáltunk rá arra, hogy tíz emberrel játsszuk le a mérkõzést. Sajnálom az elsõ két gólt, amelyet a hazaiak nagy szerencsével rúgtak. Ez el is döntötte a mérkõzést.

SIÓFOK–BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE 0–2 (0–0)

Siófok, 800 nézõ. Vezette: Gyarmati II Tibor (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)

SIÓFOK: Tajti N. – Nagy J., Mogyorósi, Csató, Fülöp N. – Peszmeg (Molnár M., 72.), Horváth A. – Gárdos, Ivancsics, Illés Gy. (Papp M., a szünetben) – Andorka (Futó, 80.)

BÉKÉSCSABA: Mursits – Koszó, Bényei, Balog Zs., Juhász Gy. (Fehér Zs., 29.) – Borbély – Szilágyi P., Spitzmüller, Tölgyesi (Berki P., a szünetben), Király P. – Vólent (Birtalan B., 78.)

GÓLSZERZÕ: Berki (0–1) az 50., Birtalan B. (0–2) a 78. percben

SOÓS IMRE, a Siófok vezetõedzõje: – Az elsõ félidõben jobbak voltunk a feljutásért harcoló Békéscsabánál, de a futballnak megvannak az alaptörvényei, amelyek sohasem hazudnak. A félidõben biztattam játékosaimat, de magamban tudtam, a helyzeteket nem lehet büntetlenül kihagyni.

ZORAN SZPISJAK, a Békéscsaba vezetõedzõje: – Elsõsorban a gyõzelemnek örülök, mert ha a Siófok az elsõ félidõben három-négy góllal vezet, nem mondhattunk volna semmit. Szerencse, második játékrészre úgy mentünk ki a pályára, ahogy terveztük, és két góllal le is zártuk a mérkõzést.

SZTK-ERIMA–FC AJKA 1–1 (1–1)

Szigetszentmiklós, 300 nézõ. Vezette: Kovács J. Zoltán (Pápai Zoltán, Szvetnyik Bence)

SZTK: Horváth L. – Sós, Póti, Vágó L., Puskás – Kállai (Domokos, 64.) – Osváth (Benkõ, 77.), Barna Zs., Mészáros L., Kollega – Szabó B. (Sipos B., a szünetben)

AJKA: Jánosa – Besztercei, Asztalos, Császár, Zámbó – Csordás Sz., Köles – Szabó Zs. (Pál D., 75.), Nagy B. (Lattenstein, 73.), Major N. (Csordás S., 90.) – Sowunmi

GÓLSZERZÕ: Nagy B. (0–1) a 41., Szabó B. (1–1) a 45. percben

KIÁLLÍTVA: Barna Zsolt (megrúgta Pál Dávidot) a 88. percben

HORVÁTH FERENC, a Szigetszentmiklós vezetõedzõje: – Több sebbõl vérzünk, védekezõ középpályás játszik centert csapatomban. Amióta Szigetszentmiklóson vagyok, hét gólt szereztünk, mind a hetet szabadrúgásból. Ez a teljesítmény nagyon langyos volt, ez csak a Kék lagúnában lenne elfogadható.

JÁKLI PÉTER, az Ajka vezetõedzõje: – Igazságos a döntetlen, mindkét csapat játékán érezhetõ volt a feszültség, ezért nem alakulhatott ki igazán jó futball. Az izgalom hétrõl hétre fokozódik, és a feszültség is egyre nõ, ahogy közeledik a bajnokság vége.

ZTE FC–MEZÕKÖVESD ZSÓRY 4–0 (1–0)

Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1100 nézõ. Vezette: Berger József (Kovács II Gábor, Vígh-Tarsonyi Gergõ)

ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Bedi – Kovács G. (Murai, 61.) – Délczeg (Bíró A., 31.), Vittman (Városi, 65.), Szakály A., Babati – Daru

MEZÕKÖVESD: Kunsági – Hegedûs D., Dvorschák, Szeles (Gengeliczki, 67.), Sváb – Tajthy (Balajti, 59.), Hegedûs Cs. – Molnár G., Takács P., Kulcsár K. – Bajzát (Máté J., a szünetben)

GÓLSZERZÕ: Daru (1–0) a 39., Babati (2–0) az 55., Daru (3–0) a 61., Murai (4–0) a 80. percben

KIÁLLÍTVA: Kulcsár K. (második sárga lap után) az 53. percben

LENDVAI MIKLÓS, a ZTE vezetõedzõje: – Nehezen és fájdalmasan indult a meccs, de öröm lett a vége. Nyerni szerettünk volna, de nem gondoltam, hogy ekkora lesz a különbség. A második félidõ alapján megérdemelt a sikerünk. Délczeg Gergõt betegség miatt cseréltem le.

LUCSÁNSZKY TAMÁS, a Mezõkövesd vezetõedzõje: – Rendkívül fontos mérkõzés volt ez számunkra. Csapatom néhány játékosa nem volt kellõen alázatos, ennek ellenére az elsõ félidõben gyõzelmi lehetõségünk volt, több ziccert is kialakítottunk. Fordulás után aztán megérdemelten nyert a ZTE.

SZOLNOKI MÁV–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–1 (1–0)

Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 nézõ. Vezette: Zierkelbach Péter (Szalai Balázs, Török Katalin)

SZOLNOK: Pokorni – B. Tóth, Mile (Racskó, 72.), Papucsek, Rokszin – Kenderes, Lengyel B. – Nagy I. (Zsdrál, 92.), Tóth B., Kállai (Galambos, 77.) – Vári

KAPOSVÁR: Bozsó – Kiss M. (Király V., 67.), Petrók, Kovács O., Lakatos G. – Albert Á., Faggyas, Nagy K. (Házi, 90.), Hadaró – Olasz D. (Fejõs, 62.), Rajczi

GÓLSZERZÕ: Vári (1–0) a 37., Vári (2–0) az 50., Fejõs (2–1) a 65. percben

KIÁLLÍTVA: Tóth B. (második sárga lap után) a 78., Petrók (második sárga lap után) a 85. percben

KIS KÁROLY, a Szolnok vezetõedzõje: – Kétgólos vezetésünk után eldönthettük volna a mérkõzést, de a hajrát ismét sikerült nehézzé tennünk. Ennek ellenére megérdemelt a gyõzelmünk.

PRUKNER LÁSZLÓ, a Kaposvár szakmai igazgatója: – Egyértelmû, hogy magunkat vertük meg, két elkerülhetõ gólt kaptunk, a cserék után feljöttünk, és minimum a döntetlent megérdemeltük volna, de még több is volt ebben a meccsben.