GYIRMÓT FC GYŐR - SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA

2021.03.07. 14:30 | Merkantil Bank liga, 28. Forduló | Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion

Játékvezetők: Szőts Gergely - Kiss Balázs, Kovács II. Gábor - Kovács Imre

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi - Major, Hudák, Széles, Kirják - Vass Á. - Radics, Hajdú - Nagy P., - Simon A., Lencse I Vezetőedző: Csertői Aurél

Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Varga - Ódor, Szilvási, Pejovic, Molh - Jovanovic, Simon Á., Varga Sz. - Dobos, Gajodos, Germán I Vezetőedző: Vukmir Dragan

1.p. Elkezdődött a mérkőzés.

16.p. Simon Andás kapott labdát a tizenhatoson belül, majd egy pattanást követően lőtt, azonban Varga Bence szögletre tudta ütni csatárunk próbálkozását.

28.p. Varga Szabolcs kapott sárga lapot a vendégeknél.

31.p. Jovanovic távoli lövése száll nem sokkal a felső léc fölé.

45.p. Félidő. 0-0.

46.p. Elkezdődött a második félidő.

55.p. Simon András lőtt 18 m-ről, fordulatból a vendégek kapuja fölé.

56.p. Lencse ment el a bal oldalon, majd gurított vissza Nagy Patrik elé, aki 14 m-ről, kapásból lőtt, azonban próbálkozásába a vendég védők bele tudtak vetődni.

64.p. Radics M. helyett Heffler N. érkezik a pályára.

66.p. Heffler jobb oldali beadását fejelte Simon András Lencse László elé, akinek kapáslövését ismét blokkolni tudták a vendégek.

69.p. Gajdos Zsolt helyett Kóródi Nándor érkezik a vendégeknél.

72.p. Vass Ádám távoli kapáslövésébe rúgott bele Pejovic, de ez sem lepte meg Varga Bencét.

75.p. Lencse László 20 m-es tekerését védte a vendégek kapusa.

80.p. Nagy Patrik kapott sárgát

80.p. Kettős csere a vendéknél: Gréczi és Grumic érkeznek a pályára Germán és Dobos helyett.

82.p. Gréczi lépett ki védőink között, majd nagy helyzetben kapunk mellé lőtt.

84.p. Ódor Máté kapott sárga lapot.

86.p. Lencse László helyett Herjeczki Kristóf lép a pályára.

87.p. Simon Ádám helyett Oláh Gergő folytatja a vendégeknél.

89.p. Hudák Dávid helyett Karacs Dániel folytatja.

90.p. + 2 perc hosszabbítás.

92.p. Varga Bence kapott sárga lapot.

92.p. A mérkőzés vége. 0-0.

Két jó formában levő csapat randevúzott az ALCUFER Stadionban, hiszen csapatunk a tavasszal lejátszott hat bajnoki fordulóból ötöt megnyert, míg a Tisza-partiak a gyengébb rajt után kettő győzelemmel a tarsolyukban érkeztek. Külön pikantériája volt a mérkőzésnek a Simon ikrek András és Ádám párharca, akik posztjuk szerint többször is találkoztak a pályán, hiszen előbbinek a támadásainkban, míg utóbbinak a vendégek védekezésében kellett jeleskednie. Az első nagy helyzet előttünk adódott, de Simon András 14 méterről leadott bal lábas bombája után Varga Bence mutatott be bravúrt, míg néhány perc múlva a másik oldalon Jovanovic próbálkozott 22 méterről középről, ekkor azonban Hársfalvi parádézott. A játékrész utolsó perceiben Lencse helyezett 3 méterről a vendég kapuba, de előtte a labda elhagyta az alapvonalat, így a találat érvényét vesztette. Szünet után ismét helyzeteinkkel folytatódott a játék, de Simon András 18 méterről a kapu fölé lőtt, míg Nagy Patrik 12 méteres próbálkozásába a vendég védők belevetődtek. Az utolsó húsz perc Vass Ádám 30 méteres lövésével kezdődött, de Pejovic lábán megpattanó, jobb alsó sarokra tartó labdát Varga Bence bravúrral hárította. Tíz perccel a vége előtt Kóródi Nándor óriási lehetőséget hagyott kihasználatlanul, amikor a jobb oldalról spiccel a kapu mellé lőtt. Küzdelmes, de sok hibával tarkított találkozón a futball építő jellegéből keveset hagytak egymásnak a csapatok, legtöbbször egymás hibájából próbáltak erőt meríteni.

Csertői Aurél: Az első félidőben az utóbbi idő legrosszabb játékát nyújtottuk, szünet után azonban sokat tettünk a gólért, de pontatlanok voltunk, nem tudtuk feltörni védekezésre berendezkedett vendégeink kapuját, akiknek kontráiban megvolt a veszély.

Dragan Vukmir: Jó szériában lévő Gyirmóthoz érkeztünk, akiktől sikerült elvinni egy pontot. Büszke vagyok csapatunk hozzáállására.