MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC – GYIRMÓT FC GYÕR 1-2 (1-1)

2015.09.19. 19.00-óra, Mezõkövesd, Városi stadion, 2000 nézõ

Merkantil Bank Liga, 7. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Iványi Zoltán – Georgiou Theodoros, Becséri Gergely – Gyarmati II. Tibor
MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC: Dombó D. – Nagy J., Dvorschák G., Devecseri Sz., Fótyik D. – Takács P., Szeles T. – Molnár G., Rácz F., Heffler N. – Máté J.
VEZETÕEDZÕ: Benczés Miklós
GYIRMÓT FC GYÕR: Rusák E. – Nagy S., Lázár P., Balogh B., Présinger Á. – Kiss M., Paku R.. – Vass P., Madarász M., Bori G. – Simon András
VEZETÕEDZÕ: Bene Ferenc
CSERÉK:
MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC: 46.p. Nagy J. – Polényi G., 59.p. Molnár G. – Harsányi Z., 74.p. Szeles T. – Tamási Zs.
GYIRMÓT FC GYÕR: 76.p. Bori G. – Tóth N., 82.p. Simon A. – Szegi V., 90.p. Vass P. – Lengyel D.
GÓLSZERZÕK:
MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC: 22.p. Heffler N. (1-0)
GYIRMÓT FC GYÕR: 33.p. Paku R. (1-1), 90.p. Tóth N. (1-2)
SÁRGA LAPOK:
MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC: 31.p. Fótyik D., 43.p. Nagy J., 84.p. Dvorschák G.
GYIRMÓT FC GYÕR: 59.p. Paku R.
PIROS LAPOK:
MEZÕKÖVESD ZSÓRY FC: nem volt
GYIRMÓT FC GYÕR: nem volt
1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.

10.p. A Paku buktatásáért megítélt szabadrúgást Kiss balról, 17 méterrõl a sorfalba rúgta.

12.p. Heffler jobb oldali, 17 méteres szabadrúgása a felsõ lécrõl vágódott a kapu mögé.

14.p. Molnár szerzett labdát a térfelünkön, majd ziccerbe cselezte magát, s 16 méteres lapos lövését biztosan fogta Rusák.

17.p. Molnár cselezett középre, majd lõtt a bal kapufa mellé.

22.p. Heffler cselezte ki védõjét a bal szélen, majd balról, 12 méterrõl a hosszú alsó sarokba lõtt. 1-0.

24.p. Kiss bal oldali szabadrúgása után Heffler felszabadítása kerülte el kicsivel saját kapuját.

30.p. Paku bal oldali beadása után Domó ütötte el a labdát Vass fejérõl.

31.p. Vass tört elõre gyönyörûen és villámgyorsan a jobb szélen, majd a 16-os vonalán buktatta õt Fótyik, amiért sárga lapot kapott a mezõkövesdi.

32.p. Présinger jobb oldalról éles szögbõl tekert a jobb kapufa mellé.

33.p. Gyönyörû összjáték végén Madarász jobb oldali beadása után Paku csúsztatott védhetetlenül a jobb felsõ sarokba! 1-1!

37.p. Madarász lõtt jobbról, jobbal, 15 méterrõl a kapu fölé.

43.p. Nagy J. kapott Paku lerántásáért sárga lapot.

45.p. Vass tört elõre a jobb szélen, de lövését szögletre blokkolta Dvorschák.

45.p. Nincs hosszabbítás, vége az elsõ félidõnek.

FÉLIDÕ: 1-1

46.p. Megkezdõdött a második játékrész, a szünetben cserélte a hazaiak, Nagy J. helyére Polényi állt.

53.p. Dvorschák buktatta buktatta Présingert, 11-es!

53.p. Paku büntetõjét lábbal hárította Dombó.

54.p. Bal oldali szöglet után Vass fejesét vágta ki Fótyik.

57.p. Présinger kezezésért megítélt szabadrúgása kicsit volt magasa hosszú oldalon érkezõ Lázárnak.
59.p. Paku kapott Heffler buktatásáért sárga lapot.
59.p. Cserélt Benczés Miklós, Molnár helyén Harsányi.
62.p. Madarász szép csel után lõtt balról, éles szögbõl kicsivel a kapu fölé.
63.p. Heffler lõtt 22 méterrõl nagy erõvel a bal kapufa mellé, Rusák rajta volt a labdán.
67.p. Vass adott remek labdát Borinak, aki egy átvétel után lõtt, de Takácsról szögletre pattant a labda.
71.p. A Kiss szabadrúgása után kifejelt labdát Paku tette rá félfordulatból, de Dombó jó reflexszel ki tudta ütni a játékszert.
74.p. Újabb hazai csere, Szeles helyén Tamási.
75.p. Madarász fordult kapur, majd adott Borinak, akinek lekészítése után Simon nem találta el jól a labdát.
76.p. Csere nálunk is, Bori helyén Tóth.

81.p. Madarász szerzett harcosan labdát, majd Paku iramodott meg, s készített vissza Madarásznak, akinek lövése a jobb kapufa mellé szállt.
82.p. Újabb csere nálunk, Simon helyett Szegi a pályán.
83.p. Polényi 23 méteres lövését tolta szögletre Rusák.
84.p. Dvorschák buktatta csúnyán hátulról Pakut, sárga lap.
84.p. Présinger bal oldali beadása után Tóth fejelt a kapu fölé 11 méterrõl.
90.p. Vass jobb oldali beadása után Tóth N. kotorta be becsúszva a hazai kapu jobb alsó sarkába a labdát! 1-2!
90.p. 4 perc a ráadás.
90.p. Cserélt Bene Ferenc, Vass helyett Lengyel a pályán.
90+4.p. Iványi Zoltán játékvezetõ lefújta a mérkõzést.
VÉGEREDMÉNY: 1-2 (1-1)

Teljesen kiegyenlített játékot hozott az elsõ 45 perc, mi kezdtünk veszélyesebben, majd nagyobb nyomást helyeztek ránk a hazaiak, melynek eredménye vezetõ góljuk lett. A játékrész közepétõl átvettük az irányítás, többet támadtunk, s megérdemelten egyenlítettünk. Ezt követõen hajtott csapatunk az újabb találatért.

A szünetben a játék képének megfelelõ eredmény az 1-1-es döntetlen.

A második játékrészben szinte végig mi irányítottunk, a hazaiaknak csak meg-megvillanásaik voltak, a ziccereket mi alakítottuk ki. Remek rangadó volt, a második félidõben kifejezetten nagy irammal.
A játék összképét tekintve teljesen megérdemelt gyõzelmet szereztünk Mezõkövesden.
Folytatás jövõ héten szombaton 17.30-kor immáron otthon, új stadionunkban. Ellenfelünk a Dunaújváros lesz.