Az elnökség elfogadta a 2011-es évrõl szóló szakmai és pénzügyi beszámolót.
Az Elnökség tagjait Berzi Sándor nemzetközi alelnök tájékoztatta a május 24-25-én, Budapesten megrendezendõ 62. FIFA Kongresszus elõkészületeirõl. Az eseményen – amely az év legrangosabb labdarúgással kapcsolatos sportdiplomáciai rendezvénye – 1450 külföldi vendég vesz részt: 624 küldött 208 FIFA tagországból, a FIFA végrehajtó bizottsága, egyéb bizottságai, a FIFA adminisztráció képviselõi, a kontinentális szövetségek vezetõsége, meghívottak, vendégek, és a sajtó képviselõi. A világfutball parlamentjeként számon tartott kongresszus egyben a FIFA Orvosi Konferenciájának is helyt ad. A tájékoztatóban elhangzott, hogy a FIFA a rendezvény költségeinek jelentõs részét fedezi, de a magyar kormány, a budapesti önkormányzat és az MLSZ támogatását is élvezi.
Az Elnökség az Országos Pályaépítési Program elsõ szakaszában benyújtott pályázatok alapján negyven mûfûves kispálya és tíz mûfûves nagypálya megépítéséhez járul hozzá, ezzel megfordítva az évtizedes trendet, hogy országszerte tûnnek el labdarúgópályák. Ezek a pályák a tervek szerint akár június 30 elõtt meg is épülnek.
A Magyar Labdarúgó Szövetség Stadionbiztonsági Projektje keretében az elsõ ütemben hat, a második ütemben nyolc stadion biztonsági modernizációja valósul meg (beléptetõ rendszer, biztonsági, arcfelismerõ-kamerák stb.) ezzel szolgálva azt a célt, hogy a stadionokba érkezõ nézõk egy erõszakmentes, biztonságos, családbarát környezetben tekinthessék meg a mérkõzéseket. A fejlesztési projekt kezdetének dátuma: 2012. május. A Nemzeti Erõforrás Minisztérium költségvetésében a Kormány 960 millió forintot biztosít a projekt elsõ fázisának megvalósításához.
Strandlabdarúgásban idén lesz elsõ alkalommal utánpótlás-bajnokság. A 2012-es bajnoki mérkõzések lebonyolításához májusban neveznek a sportszervezetek, a mérkõzések már júniusban megkezdõdnek, ezért az Elnökség rendezte a szakágban tevékenykedõ játékvezetõk díjazását is.
Az Elnökség elfogadta azt a szakmai és pénzügyi beszámolót, amely alapján az elmúlt év legkiemelkedõbb eredményei a megyei integráció hatékony lebonyolítása, az edzõképzés nemzetközi akkreditációjának megújítása, az OTP-MOL Bozsik-program újraindítása, amelynek intézményi és egyesületi szakaszában több mint 30 ezerrel nõtt a focizó gyermekek száma. Ezzel párhuzamosan, fegyelmezett gazdálkodással megszilárdult a szövetség pénzügyi helyzete, és többek között a társasági adó támogatási (TAO) rendszer bevezetésének köszönhetõen soha nem látott mértékû pénz áramlott a magyar labdarúgás hátországának számító amatõr labdarúgásba és az utánpótlás területére. Ennek eredménye, hogy, a szövetség elnökségének ígéretéhez híven, jelentõsen csökkentek az amatõr labdarúgás versenyeztetési költségei, amelytõl várhatóan megáll a kis csapatok megszûnésének trendje.
A szövetség vezetõ testülete elfogadta azt az utánpótlás-támogatásra vonatkozó szakmai javaslatot, amely alapján huszonkilenc utánpótlásmûhely között összesen 1 milliárd 740 millió forint állami támogatás került felosztásra. A felosztás során figyelembe vett szempontok: az utánpótlásban versenyeztetett csapatok száma, ezen csapatok eredményessége, az utánpótláskorú regisztrált játékosok száma, az utánpótlás-válogatottakba delegált játékosok száma, valamint az NBI-es felnõtt csapatokba „nevelt” játékosok száma, illetve az ún. bentlakásos intézményeknél a szakmai, lakhatási, sportegészségügyi infrastruktúra színvonala.
Az MLSZ megállapodást kötött a Szurkolói Irodával, amelynek alapján a jövõben nagyobb súllyal veszik figyelembe a szervezési kérdések során a szurkolók jogos igényeit (transzparensek jóváhagyatása, közvetítési idõpontok véleményeztetése, a vendégszektorok jegyárainak szabályozása).
(mlsz.hu)