Gólzáporos hazai gyõzelemmel kezdõdött meg a labdarúgó NB II 2014–15-ös kiírásának tavaszi szezonja: péntek este a Csákvár 4–2-re legyõzte a nehéz pénzügyi helyzetben lévõ Kaposvárt a két csapat 16. fordulóbeli mérkõzésén.

Az elsõ negyedórában a Kaposvár irányította a játékot, ám helyzetekig nem jutott el – derült ki a csákváriak hivatalos honlapjának tudósításából.

Lassacskán átvette az irányítást a Csákvár, és a 36. percben meg is szerezte a vezetést: a jobb oldalon megugró Molnár Tibor élesen középre lõtt labdáját Gajdos Zsolt közelrõl a kapuba lõtte (1–0).

A játékrész hajrája a hazaiaké volt, Somodi Bence kétszer is nagyot védett a kaposvári kapuban.

A második félidõ elsõ negyedórájában újra Gajdos veszélyeztetett, méghozzá kétszer is: a 46. percben 16 méteres lövése a kapu fölé szállt, az 57. percben pedig hiába fektette el Somodi kapust, lövését Földes Milán a gólvonalról kifejelte.

Támadásban maradt a Csákvár, és a 65. percben növelte az elõnyét: Gajdos bal oldali beadása után Molnár Tibor elkotorta az egyik védõn felpörgõ labdát a kivetõdõ Somodi elõl, Nyilasi Bálintpedig egy csel után nyolc méterrõl a bal sarokba helyezett (2–0).

A Fradi-legenda Nyilasi Tibor kisebbik fiának – idénybeli elsõ – gólja után rövidzárlat keletkezett a Kaposvár védelmében: a következõ percekben Gajdos elõbb lõtt (3–0), majd fejelt egy gólt (4–0), és bár a hajrában a kaposvári cserejátékos, Luka Dominic kétszer is szépített (4–2), nem férhetett kétség a hazai gyõzelem megalapozottságához.

NB II, 16. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 4–2 (1–0)
Csákvár, 400
 nézõ. V: Molnár A. (Kepe, Kulman)
CSÁKVÁR: Milinte – Wild, Szalai T., Dulló, Kocsis G. – Nyilasi B., Domján, Molnár Cs. (Mihály D., 89.) – Molnár T. (Varga Z., 87.), Gajdos, Horváth R. (Fényes, 84.)
KAPOSVÁR: Somodi – Kiss M., Vermes K. (Földes, 49.), Kovács O., Hadaró – Albert – Király V. (Dominic, 55.), Nagy K., Hampuk (Fejõs, 85.), Házi – Rajczi
Gólszerzõ: Gajdos (1–0) a 36., Nyilasi B. (2–0) a 65., Gajdos (3–0) a 73., Gajdos (4–0) a 75., Dominic (4–1) a 81., Dominic (4–2) a 83. percben
MESTERMÉRLEG
TOLDI GÁBOR, a Csákvár vezetõedzõje: – Úgy gondolom, maximálisan rászolgáltunk a gyõzelemre, az egész meccsen domináltunk, négy gólunk mellett számtalan helyzetet dolgoztunk ki. Remélem, ez a gyõzelem lendületet ad a folytatásra.
HÁZI LÁSZLÓ, a Kaposvár kapusedzõje: – A csákváriak gyilkos módon kihasználták hibáinkat. Az elsõ félidõben nem volt benne ez a sima vereség a meccsben, de olyan egyéni hibákat követtünk el, amilyeneket ilyen szinten nem szabad.