A Cegléd drámai mérkõzésen, a hajrában szerzett góllal gyõzte le a Siófokot, és mivel a Kisvárda csak egy pontot szerzett a ZTE FC otthonában, biztossá vált, hogy a Pest megyeiek maradnak bent a másodosztályban. A Vasas magabiztosan gyõzte le a Kozármislenyt.

Gálával hálálta meg kitartó közönségének a buzdítást, a bajnoki címet gyõzelmével megszerzõ Nyíregyháza Spartacus. A Szigetszentmiklós megpróbált ráijeszteni Lucsánszky Tamás együttesére, Deutsch Bence korai szabadrúgásgóljával vezetést szerzett, de ezen a napon nem lehetett több sikerélménye. A Szpari az egész mérkõzésen felszabadultan és ellenállhatatlanul futballozott, Bajzát Péter négy gólt szerzett (kettõt tizenegyesbõl), Pákolicz Dávid és Rezes László is betalált, így a csapat kiütéses sikerrel érte el célját. A mérkõzés után hatalmas ünneplés kezdõdött a stadionban és bár a tavasszal másfél hónapig bukdácsolt a csapat, összességében a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtotta a bajnokságban, ezért teljesen megérdemelt a feljutás és a bajnoki cím.

Drámai mérkõzésen harcolta ki a bennmaradást a Ceglédi VSE. A Pest megyeiek az elsõ félidõben gyengébben játszottak a már különösebb tét nélkül futballozó Siófoknál, és többször csak a szerencse mentette meg õket a kapott góltól. A szünet után a ceglédiek egyre többet tettek a biztos bennmaradást garantáló gyõzelem érdekében, és ennek meg is lett az eredménye, hiszen a 87. percben egy szöglet után Kenderes Zoltán fejelt a kapuba. A Cegléd ezzel a góllal nyert és juttatta a harmadik ligába a Kisvárdát, mert bár az utolsó fordulóban pontegyenlõség még lehet a két csapat között, de több gyõzelme miatt a Cegléd marad bent a másodosztályban.

A Kisvárda csak gyõzelemmel tarthatta volna életben bennmaradási reményeit, de még annak is örülhetett, hogy nem kapott ki a ZTE otthonában. Az elsõ félidõben egy Milan Bogunovics-kapufa jelezte a zalaiak fölényét, a második játékrészben pedig góllá érett a hazai nyomás: Vittman Ádám lõtt az ötös sarkáról a léc alá. A vendégek a hajrában elkeseredetten rohamoztak az egyenlítés érdekében, és bár Vittman a 89. percben lezárhatta volna a mérkõzést, kihagyta nagy helyzetét, a kontratámadás után pedig Fodor András három méterrõl a bal sarokba pörgetett. A Cegléd gyõzelme miatt azonban ez a döntetlen kevés a szabolcsiaknak, akik jövõre ismét csak az NB III-ban szerepelhetnek.

A feljutás reményében lépett pályára a Dunaújváros Tatabányán, és lendületesebben is kezdte a találkozót: mezõnyfölénye már a 18. percben góllá érett. A másodosztálytól már biztosan búcsúzó hazaiak azonban nem adták fel, és a 34. percben Móri Tamás révén siker koronázta küzdõszellemüket. A második játékrészben a dunaújvárosiak ismét sebességet váltottak, és kilenc percen belül három gólt is szereztek (Jakab Dávid és Petneházi Márk is távolról lõtt nagy gólt), ezzel biztosították feljutásukat. Ez azért is nagy tett, mert Dobos Barna együttese tavaly még az NB III-ban szerepelt, és újoncként harcolta ki az NB I-es szereplés jogát.

Könnyed gyõzelmet aratott a jó szériában lévõ Vasas a már kiesett Kozármisleny ellen. Az angyalföldiek az elsõ félidõ közepéig már kétgólos elõnyre tettek szert, és már ekkor az volt a kérdés, hogy hány gólnál állnak meg. Nos, sok kihagyott helyzetet követõen a 74. percben a tavaszi „ügyeletes” gólfelelõs, Remili Mohamed talált be, majd a csereként beállt Nagy Tamás tette büntetõbõl fölényessé a piros-kékek sikerét. A Vasas sorozatban ötödik gyõzelmét aratta a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II

29. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–SIÓFOK 1–0 (0–0)

Cegléd, 400 nézõ. Vezette: Farkas Ádám (Erõs Gábor, Ring György)

CEGLÉD: Kovács A. – Robson, Miklósvári, Koncz Zs., Pesti – Markó, Kenderes – Koós, Puskás (Tisza K., a szünetben), Viniczai (Szabó D., 61.) – Medgyesi (Kormos, 57.)

SIÓFOK: Tajti N. – Pécseli, Fehér Zs., Papp Sz., Fülöp N. – Vass M. – Nagy D., Peszmeg, Ivancsics (Bogáti, 78.), Gárdos (Papp M., 84.) – Horváth P. (Horváth B., 82.)

Gólszerzõ: Kenderes (1–0) a 87. percben

MESTERMÉRLEG

SZABÓ ISTVÁN, a Cegléd vezetõedzõje: – A mérkõzés összképe alapján megérdemelt a gyõzelmünk, mert a jó játék mellett a második félidõben több helyzetet is kidolgoztunk. Köszönöm a vezetõség bizalmát, amikor kilenc fordulóval ezelõtt rám bízta a kiesésre álló csapatot, amely ezzel a sikerrel kiharcolta a bent maradást.

HORVÁTH KÁROLY, a Siófok vezetõedzõje: – A gyõzelmet jobban akaró csapat nyerte meg a mérkõzést, egy szögletet követõ szituációból.

TATABÁNYA FC–DUNAÚJVÁROS 1–4 (1–1)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 nézõ. Vezette: Szabó Zsolt (Bozó Zoltán, Farkas Balázs)

TATABÁNYA: Dombai – Almási, Ludánszki, Kovács I., Gyürki – Páles, Soltész, Kis Sz. (Bakos, 57.) – Móri (Wágner, 75.), Weitner (Szepesi, 78.), Szabó R.

DUNAÚJVÁROS: Milinte – Villám, Farkas V., Sárközi, Csehi – Lázár Zs. – Ato (Jakab, 59.), Böõr (Tóth T., 84.), Petneházi, Thiago (Godslove, 24.) – Urbin

Gólszerzõ: Urbin (0–1) a 18., Móri (1–1) a 34., Jakab (1–2) a 72., Böõr (1–3) a 75., Petneházi (1–4) a 81. percben

Kiállítva: Almási (figyelmeztetés után sportszerûtlen megnyilvánulásért) a 79. percben

PLOTÁR GYULA, a Tatabánya vezetõedzõje: – Úgy gondolom, hatvanöt percig jól tartottuk magunkat, idõnként jól is futballoztunk. Az utolsó huszonöt-harminc percben, ahogy fáradtunk, csökkent a koncentráció, és ellenfelünk fölénk tudott kerekedni.

DOBOS BARNA, a Dunaújváros vezetõedzõje: – Megérdemelten nyertük meg a mai mérkõzést, a második félidõben kifejezetten jól játszottunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZTK-ERIMA 6–1 (3–1)

Nyíregyháza, 3500 nézõ. Vezette: Fábián Mihály (Varga Zsolt, Márkus Tamás)

NYÍREGYHÁZA: Balogh J. (Ovszijenko, 89.) – Szokol, Rubus, Jánvári, Törtei – Csordás Sz., Paku (Huszák, 61.) – Pákolicz (Kákonyi, 69.), Sándor I., Rezes – Bajzát.

SZTK: Baranyi – I. Jakovljevics, Balogh M., Pollák, Deutsch – Barna Zs., Vágó L., Sipos B. (Sz. Jakovljevics, a szünetben) – Kollega (Khous,71.), Fekete Á. (Földi M., 89.), Majoros.

Gólszerzõ: Deutsch (0–1) a 4., Bajzát (11-esbõl, 1–1) a 17., Pákolicz (2–1) a 20., Bajzát (3–1) a 42., Bajzát (11-esbõl, 4–1) a 48., Rezes (5–1) az 53., Bajzát (6–1) a 67. percben

LUCSÁNSZKY TAMÁS, a Nyíregyháza vezetõedzõje: – A látvány önmagáért beszél, ünnepelhetjük a megérdemelt bajnoki címünket, mindenkinek nagyon köszönöm, aki tett érte. Feszültség nélkül, bajnokhoz méltó teljesítményt nyújtottunk.

PRISZTAI VIKTOR, a Szigetszentmiklós vezetõedzõje: – Miközben gratulálok a Nyíregyháza bajnoki címéhez, el kell mondanom, hogy mélyen a tudásunk alatt játszottunk. Remélem, ilyen többé nem fordul elõ. Két kapusunk sérülése miatt az U21-es csapatból érkezett a helyettes, de nem varrhatjuk az õ nyakába a súlyos vereséget.

VASAS–KOZÁRMISLENY 4–0 (2–0)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1200 nézõ. Vezette: Becséri Dániel (Demeter János, Galán Roland)

VASAS: Hermány – Görgényi, Grúz, Tamás L., Engel – Gál M. – Ádám M. (Cseke, 67.), Vida (Menyhárt, 82.), Berecz, Remili (Nagy T., 75.) – Ferenczi I.

KOZÁRMISLENY: Holczer (Molnár P., 76.) – Kiss M., Vattai, Petrók, Fenyvesi – Kovács T., Reitz (Valkovics, 22.) – Fitos, Tóth D. (Imrõ, 66.), Cziráki – Oláh L.

Gólszerzõ: Berecz (1–0) a 20., Ferenczi I. (2–0) a 23., Remili (3–0) a 74., Nagy T. (11-esbõl, 4–0) a 88. percben

SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetõedzõje: – A gyõzelmünk nem forgott veszélyben, viszont hiányérzetem van, mert több gólt is szerezhettünk volna. Azért persze nem vagyok elégedetlen játékosaim teljesítményével.

EDUARDO ALMEIDA, a Kozármisleny vezetõedzõje: – Sokkal jobb csapat volt az ellenfél, de ezt tudtuk elõre. A Vasas megmutatta, miért szerepelt kiválóan a tavaszi idényben.

ZALAEGERSZEG–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (0–0)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1500 nézõ. Vezette: Erdõs József (Király Krisztián, Huszár Balázs)

ZTE: Kalmár A. – Preklet (Kocsis A., 17., Bíró, 87.), Kovács G., Bogunovics, Hajdú N. – Holdampf, Simonfalvi, Sluka – Grbic, Vittman, Frizoni (Babati, 56.)

KISVÁRDA: Nacsa – Kornutjak, Mboussi, Hegedûs T., Molnár R. – Bognár Zs. – Miskolczi (Irhás, 68.), Fodor A., Farkas M. (Üveges, 32.), Popovics (Brankovics, 68.) – Pavlov

Gólszerzõ: Vittman (1–0) a 63., Fodor A. (1–1) a 90. percben

LENDVAI MIKLÓS, a Zalaegerszeg vezetõedzõje: – Az volt a kérésem, hogy türelmesen játsszunk, és ha ellenfelünk kinyílik, használjuk ki a lehetõségeket. Volt ziccerünk már az elsõ félidõben, de kimaradt. A szünet után a Kisvárda más játékot nyújtott, vezettünk, nyerhettünk is volna, de a döntetlen reális.

RÉVÉSZ ATTILA, a Kisvárda szakmai igazgatója: – A meccs elsõ részében a hazaiak domináltak, de elég tompa volt mindkét csapat. A fordulás után, bár jobban játszottunk, gólt kaptunk. Így csak egy döntetlenre futotta. Ettõl kezdve már nem a mi kezünkben van a sorsunk.

PÉNTEKEN

NB II: megtört a Békéscsaba rossz hazai sorozata – NEMZETISPORT.HU

A labdarúgó NB II 29. fordulójának pénteki mérkõzésein a hazai pályán március óta nyeretlen Békéscsaba 3–2-re legyõzte az Ajkát, így valamelyest javított rossz hazai mérlegén. A Sopron ellenben a Szolnok elleni sikerével zsinórban harmadik hazai mérkõzését nyerte meg.

29. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA–AJKA 3–2 (2–1)

Békéscsaba, 400 nézõ. Vezette: Szõts Gergely (Tóth II. Vencel, Kormányos II. Gábor)

BÉKÉSCSABA: Póser – Vozár, Koszó, Balog Zs., Király P. – Gajdos, Bagi, Tölgyesi (Juhász Gy., 62.), Lucas – Prasler (Mosquera, 70.), Pantovics (Pozsár, 87.).

AJKA: Jánosa – Mogyorósi (Köles, 56.), Jagodics M., Pákai, Fodor M. – Horváth A., Lattenstein (Sipos N., 58.), Dóczi, Gunther (Mihalecz P., 74.) – Sowunmi, Major N.

Gólszerzõ: Tölgyesi (1–0) a 4., Major N. (1–1) a 7., Pantovics (2–1) a 11., Lucas (3–1) az 51., Sowunmi (3–2) az 56. percben

Kiállítva: Jagodics M. (második sárga lap után) a 88. percben

KOMJÁTI ANDRÁS, a Békéscsaba vezetõedzõje: – Nagyon vártunk erre a napra, végre nyertünk hazai pályán.

JÁKLI PÉTER, az Ajka vezetõedzõje: – Játszottunk egy jó mérkõzést, az eredmény kivételével elégedett vagyok.

SOPRONI VSE-GYSEV–SZOLNOKI MÁV-STADLER RAIL FC 2–0 (0–0)

Sopron, 800 nézõ. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Becséri Gergely, Butkai Zsolt)

SVSE: Halasi – Maráczi, Baranyai, Horváth A., Pados – Varga G. (Erdélyi L., 58.), Sifter – Faggyas (Petõ B., a szünetben), Deme, Heffler – Gaál B. (Tóth M., 79.).

SZOLNOK: Pokorni – Vári, Racskó, Papucsek, Fritz – Mile, Lengyel – Magos (Mundi, 34.), Zsótér (Zvara Á., 81.), Rokszin – Zsolnai (Hamar Á., 71.).

Gólszerzõ: Deme (11-esbõl, 1–0) a 11., Heffler (2–0) a 76. percben

SUPKA ATTILA, a Sopron szakmai igazgatója: – Az elsõ félidõ sikerült számunkra jobban, a szünet után nagyobb agresszivitásra lett volna szükség, hogy helyzeteket teremtsünk. Az ellenfelet felhoztuk, jókor értük el a második, mindent eldöntõ gólunkat. Az utolsó fordulóban további jó játékot várok a fiúktól.

KIS KÁROLY, a Szolnok vezetõedzõje: – Gyengébb elsõ játékrész után a másodikban feljavultunk, de ahogy az idény során számtalan alkalommal, a végjáték most sem sikerült.  Nem tudtunk hatékonyak lenni, nem tudtunk a hazaiak mögé kerülni, pedig a fiúk dicséretesen küzdöttek, mindent megtettek a jobb eredmény eléréséért.