A Szigetszentmiklós simán nyert Pakson, Várhidi Péter együttese a harmadik idegenbeli sikerét aratta a bajnokságban. A találkozó végeredménye már az elsõ játékrészben kialakult, de ha a Csepel-szigetiek jobban koncentrálnak, nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.

MVM PAKS II–SZTK-ERIMA 0–2 (0–2)

Paks, 100 nézõ. Vezette: Mészáros I. (Márton Zs., Kulman)

PAKS: Kovács A. – Szalontai, Berkó, Féhr (Kesztyûs, 60.), Blatt – Galambos, Laták, Pintér N. (Czinger, a szünetben), Cziráki – Feil (Rab, 77.), Hahn Edzõ: Lengyel Ferenc

SZTK: Dénes Zs. – Puskás, Csiszár, Szamosszegi, Deutsch – Hullám (Bárányos, a szünetben), Lannert, Lucas, Bali P. (Besztercei, 73.) – Zsivóczky N., Márkus (Urbán G., 79.). Vezetõedzõ: Várhidi Péter
Gólszerzõ: Márkus (0–1) a 35., Hahn (0–2, öngól) a 44. percben

MESTERMÉRLEG

Lengyel Ferenc: – Az elsõ gól megtört minket, lehet, hogy a strandfociban ez nem szabálytalanság, de itt a meccset döntötte el ez a hiba.

Várhidi Péter: – Örülünk a gyõzelemnek, lelkes és tehetséges játékosokból álló csapatot vertünk meg.

GYÕRI ETO FC II–FC AJKA 0–1 (0–0)

Gyõr, ETO Park, 200 nézõ. Vezette: Barna G. (Pápai Z., Kiss I B.)

GYÕR: Molnár P. – Köles, Paget, Djordjevics, Medgyes (Nicsenko, 61.) – Csató M., Kozma – Matetics, Dina (Miklós V., 67.), Varga T. (Paku, 61.) – Alekszidze Edzõ: Sándor István
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Czanik, Szabó L., Horváth A., Kanta Sz. – Sowunmi (Nagy B., 89.), Major (Szabó P., 79.) Vezetõedzõ: Németh Zoltán

Gólszerzõ: Szabó L. (0–1) az 57. percben

Sándor István: – Idõnként elfogadhatóan játszottunk, és voltak lehetõségeink is, de sajnos, ezek kimaradtak. A rutin viszont ma döntött és fölénk kerekedett.

Németh Zoltán: – Azt játszottuk, amit megbeszéltünk, és amit kell. Fegyelmezett, koncentrált futballunk megérdemelt gyõzelmet eredményezett.

NB II, Nyugat: botlott a Gyirmót a Tatabánya ellen

A Gyirmót 2–2-es döntetlent játszott a Tatabányával hazai pályán a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 14. fordulójában.

A vendégek a 33., majd a 34. percben is betaláltak, így kétgólos elõnybe kerültek, de a 36. percben Oross Márton szépített. Sokáig úgy tûnt, hogy gyõz a Tatabánya, ám a 90. percben Lázár Patrik egyenlített.

LABDARÚGÓ NB II

NYUGATI CSOPORT, 14. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYÕR–FC TATABÁNYA 2–2 (1–2)

Gyõr-Gyirmót, 500 nézõ. Vezette: Bognár T. (Gyûrûsi, Aradi)

GYIRMÓT: Holczer – Regedei, Csizmadia, Balog Z., Gévay – Magasföldi, Erõs G., Illés Gy. (Lázár P., 30.), Cseri – Oross (Ferenczi I., 77.) – Tóth N. (Laki B., 61.). Vezetõedzõ: Csank János

TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Izing (Hegedûs, 44.), Böjte, Törtei – Móri, Bakos, Kis Sz., Huszák – Skriba, Csovics (Frank, 78.). Vezetõedzõ: Csertõi Aurél

Gólszerzõ: Bakos (0–1) a 33., Csovics (0–2) a 34., Oross (1–2) a 37., Lázár P. (2–2) a 89. percben

Csank János: – A találkozó elején nagy helyzeteket hagytunk ki, s aztán hátrányba kerültünk. Futottunk az eredmény után, és becsülettel próbálkoztunk a tisztes eredményért.

Csertõi Aurél: – A mérkõzés nagy részében jól játszottunk, de a szünet után nyomást gyakorolt ránk a hazai együttes, az utolsó tíz percben így is három meccslabdát rontottunk.