Az osztályozón vesztes négy NB III-as csapat (Budaörs, Dorog, Felsõtárkány, Soroksár) közül a Dorog százalékos eredménye a legjobb, de a Dorog nem kapott NB II-es licencet, így a dorogi csapat nem jöhet szóba a feltöltésnél.

A Dorog után a Felsõtárkány százalékos eredménye a legjobb az NB III-asok közül (mindössze néhány ezreddel jobb, mint a Budaörsé), ám a feltöltési szabályzat második pontja szerint „a legjobb százalékos eredménnyel végzõ, osztályozón vesztes NB II-es csapat” a következõ kedvezményezett.

Ha ezt vesszük figyelembe, akkor az osztályozón vesztes két NB II-es csapat, a Szeged 2011 és a Soproni VSE eredményét kell összevetni. A Sopron 46, a Szeged 42 pontot szerzett a bajnokságban (ugyanannyi, 30 mérkõzésen), az osztályozón mind a két együttes egy-egy pontot gyûjtött – a Soproni VSE százalékos teljesítménye jobb, mint a Szegedé, így a két NB II-es gárda közül az SVSE a kedvezményezett.

Az MLSZ versenybizottsága hétfõn dönt, ha minden igaz, a Felsõtárkány és a Soproni VSE között.

Részletek és tudósítások:

A nyártól induló, egycsoportos, 16 csapatos NB II mezõnye kezd összeállni.

Íme, a csapatok listája:

Siófok FC (NB I, 15. helyezett)

Vasas (NB II, Kelet, 2.)

Békéscsaba (NB II, Kelet, 3.)

Balmazújváros (NB II, Kelet, 4.)

Nyíregyháza Spartacus (NB II, Kelet, 5.)

Kozármisleny (NB II, Nyugat, 2.)

Gyirmót FC Gyõr (NB II, Nyugat, 3.)

Zalaegerszegi TE FC (NB II, Nyugat, 4.)

FC Ajka (NB II, Nyugat, 5.)

Szolnoki MÁV (NB II, Kelet, 6. – osztályozóval)

Ceglédi VSE (NB II, Kelet, 9. – osztályozóval)

FC Tatabánya (NB II, Nyugat, 6. – osztályozóval)

Szigetszentmiklósi TK (NB II, Nyugat, 7. – osztályozóval)

Dunaújváros PASE (NB III, Dráva, 1. – osztályozóval)

Várda SE (NB III, Tisza, 1. – osztályozóval)

De melyik lesz a 16. NB II-es csapat?

NB II, osztályozók: kikapott és kiesett a Sopron és a Szeged

Szombaton bonyolították le az NB II-es tagságért az osztályozók visszavágóit, amelyen a nap legnagyobb meglepetését a Soproni VSE és a Szeged 2011 szolgáltatta, elõbbi hazai pályán kikapott a Dunaújváros Pálhalmától, utóbbi a Kisvárdától, így úgy tûnik, jövõre csak harmadosztályú csapata lesz a két városának.

Sokáig emlékezetes nap marad a mai az NB II-es labdarúgás történetében, ugyanis több helyszínen is óriási feszültséget és elképesztõ eseményeket hoztak az NB II-es osztályozók visszavágói.

A Sopron – a dunaújvárosi 1–1 után – hazai pályán képtelen volt olyan eredményt elérni a biztosan feljutó és nyugodtan játszó Dunaújváros Pálhalma ellen, amely által NB II-es tagságát megtarthatta volna. A vendégek a 32. percben szerezték meg a vezetést Sitku Illés góljával, és bár a soproniak ezután elkeseredetten rohamoztak, kevés helyzetüket elhibázták. Sõt, Sitku a 67. percben akár kétgólosra növelhette volna a vendég elõnyt. A 77. percben Baranyai Norbert második sárga lapja után megkapta a pirosat is, míg a 88. percben Fazakas Géza jutott a kiállítás sorsára könyöklés következtében. A Soproni VSE lélektelen játékának „köszönhetõen” két éven belül másodszor esik ki a másodosztályból, így az NB II-es tagság ügyében a klub ismét csak az MLSZ Versenybizottsága döntésében bízhat.

A soproninál még elképesztõbb jelenetek zajlottak le Szegeden, ahol a Kisvárda már a 8. percben vezetést szerzett Miskolczi László révén. Kisvártatva Tóth Imre utánrúgása miatt emberhátrányba került a Szeged, sõt, a 25. percben Ulvicki könyöklése után kilenc emberre fogyatkozott a hazai együttes. Ezt a hazai tréner, Gálhidi György is nehezen viselte; reklamálás miatt a játékvezetõ elküldte a kispadról. A vérmes szegedi szurkolóknál ekkor telt be a pohár, és a pályán próbáltak elégtételt venni a „játékvezetõ okozta” sérelmeken. Kisebb közjáték után a találkozó folytatódott, sõt a hazaiak megpróbálták a lehetetlent – egyenlíteni mínusz két emberrel. A 64. percben Bekim Kapic öngólja után azonban minden remény elszállt, a hazai kemény mag pedig ismét „látogatást” tett a pályán. Ekkor úgy tûnt, Németh Ádám játékvezetõ lefújja a mérkõzést, de miután az egyenruhások rendet tettek, lepereghettek a hátralévõ percek – az ekkor megszületett harmadik kisvárdai gól az utolsó szöget jelentette a Szeged koporsójában.
Határozottan kezdett a mínusz háromról induló Soroksár Cegléden, és két gyors találattal izgalmassá is tette a párharcot. Utána a Cegléd rendezte sorait, és kapuja elé szorította a fõvárosiakat, akik szabálytalanságokkal próbálták tördelni a játékot. Az idõ azonban a ceglédieknek dolgozott, akik az elsõ félidõ végén sokadik lehetõségüket kihasználták, a szünet után pedig a mezõny egyik legjobbja, Tarczy Pál sem menthette meg a vendégeket a vereségtõl.

A Szolnok az egy héttel ezelõtti soványka, 1–0-s gyõzelme után gólfesztivált rendezett a Felsõtárkány ellen. A Tisza-partiak úgy lõttek tíz gólt, hogy amennyiben nem véd jól Illyés Dániel, még súlyosabb vereségbe is belefuthatott volna a vendégcsapat.

Hiába fogadkozott, csak az elsõ tatabányai gólig játszott jól a Budaörs, Móri Tamás találata pedig végleg lerendezte a továbbjutás kérdését. A gól után végig mezõnyfölényben futballozott a Tatabánya, így végül kényelmesen harcolta ki jövõ évi NB II-es tagságát. A hajrában Sánta Attila büntetõbõl szerzett gólja csak szépségtapaszt jelenthetett a hazaiak számára.

Ünnepi hangulatban fogadta a továbbjutás kérdését már a elsõ mérkõzésen elrendezõ Szigetszentmiklós a Dorogot, és Zoran Kuntics együttese az elsõ félidõben Takács Tamás közeli lövésével vezetést is szerzett. A dorogiak azonban nem adták fel és szívósan játszva kiharcolták a megérdemelt döntetlent.

A nyártól induló, egycsoportos, 16 csapatos NB II mezõnye tehát kezd összeállni: Siófok FC (NB I 15. helyezett), Vasas (NB II, Kelet, 2.), Békéscsaba (NB II, Kelet, 3.), Balmazújváros (NB II, Kelet, 4.), Nyíregyháza Spartacus (NB II, Kelet, 5.), Szolnoki MÁV (NB II, Kelet, 6. – osztályozóval), Ceglédi VSE (NB II, Kelet, 9. – osztályozóval), Kozármisleny (NB II, Nyugat, 2.), Gyirmót FC Gyõr (NB II, Nyugat, 3.), Zalaegerszegi TE FC (NB II, Nyugat, 4.), FC Ajka (NB II, Nyugat, 5.), Duna FC Tatabánya (NB II, Nyugat, 6. – osztályozóval), Szigetszentmiklósi TK (NB II, Nyugat, 7. – osztályozóval), Dunaújváros PASE (NB III, Dráva, 1. – osztályozóval), Várda SE (NB III, Tisza, 1. – osztályozóval)

Nem egyszerû a helyzet. Mint ismert, a másodosztályú licenc nélküli Egri FC megüresedett NB II-es helyét be kell tölteni. Az MLSZ feltöltési szabályzata szerint elsõ lépésként „a legjobb százalékos eredménnyel végzõ, osztályozón vesztes NB III-as csapattal” töltik fel az egycsoportos másodosztályt.

OSZTÁLYOZÓK AZ NB II-ÉRT, VISSZAVÁGÓK

SZOLNOKI MÁV–FELSÕTÁRKÁNY SC 10–1 (3–0)

Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 800 nézõ. Vezette: Oláh G. (Kispál, Kormányos II. G. )

SZOLNOK: Pokorni – Vári, Balogh P., Mile, Fritz – Sipeki (Antal, 70.), Grúz (Lengyel B., 54.) – Bohner, Busai A., Rokszin – B. Tóth (Szepessy, 70.). Vezetõedzõ: Kis Károly

FELSÕTÁRKÁNY: Illyés – Vágó, Nagy Cs., Elek, Szûcs Á. – Kaszás – Busai B., Balogh D., Romhányi, Kovács Sz. (Dér, 66.) – Baji (Sápi, 76., Dorogi, 83.). Vezetõedzõ: Vígh Ferenc

Gólszerzõ: Rokszin (1–0) a 28., Bohner (2–0) a 29., Vári (11-esbõl, 3–0) a 43., Busai A. (4–0) 63., Mile (11-esbõl, 5–0) a 66., Balogh P. (6–0) a 71., Balogh P. (7–0) a 75., Rokszin (8–0) a 80., Vágó (8–1) a 84., Bohner (9–1) a 87., Antal (10–1) a 89. percben

MESTERMÉRLEG

Kis Károly: – Esélyeshez méltó játékkal tettük fel a pontot az i-re, nagyszerû tavaszi teljesítményünk után magabiztosan harcoltuk ki a bennmaradást. Úgy érzem, látványos, gólra törõ játékunkkal kiszolgáltuk nagyszerû közönségünket.

Vígh Ferenc: – Nem az eredmény mondatja velem, hiszen a Szolnok jobb csapat, mint a mienk, de véleményem szerint egy bajnoknak nem illik osztályozót játszani. Sajnos elfogytunk és elfáradtunk a hajrára, az egész tavaszt tizenkét-tizenhárom játékossal futballoztuk végig, s ez felõrölte a csapatot.

NB II-es maradt: a Szolnoki MÁV kettõs gyõzelemmel, 11–1-es összesítéssel

SOPRONI VSE–DUNAÚJVÁROS PASE 0–1 (0–1)

Sopron, 4000 nézõ. Vezette: Andó-Szabó (Bozó, Szalai D.)

SOPRON: Ilizi – Bognár Zs., Baranyai N., Seper, Balázs R. (a szünetben), Mészáros M. – Fazekas – Fazakas, Horváth A. (Laczkovich, 60.) Varga G. – Szabó L. (Balla Á., 75.), Bali. Vezetõedzõ: Bücs Zsolt

DUNAÚJVÁROS: Milinte – Villám, Beleuc, Farkas V., Csehi T. – Lázár Zs., Szalai T., Böõr (Kocsis G., 87.) – Sitku (Soron, 90.), Godslove, Ato (Perovics, 60.). Szakmai igazgató: Dobos Barna

Gólszerzõ: Sitku (0–1) a 32. percben

Kiállítva: Baranyai N. (második sárga lap után) a 80., Fazakas (második sárga lap után) a 90. percben

Bücs Zsolt: – Itt is jobban futballoztak az újvárosiak. Szégyellem magam, sajnos a bajnokság végére elfogytunk. Hogy mit hoz a jövõ, azt még nem tudom…

Dobos Barna: – Fölényben játszottunk, akár nagyobb különbséggel is gyõzhettünk volna.

NB II-es lett: a Dunaújváros PASE 2–1-es összesítéssel

CEGLÉDI VSE–SOROKSÁR SC 3–2 (1–2)

Cegléd, 700 nézõ. Vezette: Radványi (Varga Zs., Márkus)

CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Kenderes, Koncz Zs. – Rebrik (Medgyesi, 71.), Balog M. (Kiss T., 58.), Markó – Kormos (Nagy L., 84.). Vezetõedzõ: Ványi Zsolt

SOROKSÁR: Tarczy – Vass Zs., Pandur P., Urbán P., Tóbiás – Lannert – Kincses P., Lisztes (Mészáros A., 72.), Csepregi (Kiss K., 67.) – Márkus, Bölcsföldi (Pölöskei P., a szünetben). Vezetõedzõ: Varga Attila

Gólszerzõ: Urbán P. (0–1) a 4., Márkus (0–2) a 8., Balog M. (1–2) a 43., Kormos (2–2) a 61., Kiss T. (3–2) a 82. percben

Kiállítva: Vass Zs. (második sárga lap után) a 66. percben

Ványi Zsolt: – Azt kértem, ne feszítsük tovább a húrt, mint azt a bajnokság során többször is tettük. Ettõl függetlenül ezt a mérkõzést is sikerült izgalmassá tennünk.

Varga Attila: – Amit az elsõ félidõben nyújtott a csapat, az ember feletti volt, nem véletlenül vezettünk két góllal is. A kiállítás után már nem volt esélyünk a bravúrra.

NB II-es maradt: a Ceglédi VSE kettõs gyõzelemmel, 6–2-es összesítéssel

SZEGED 2011–VÁRDA SE 0–3 (0–1)

Szeged, 3000 nézõ. Vezette: Németh Á. (Viszokai, Farkas B.)

SZEGED: Belecsan – Tóth I., Petrók, B. Kapic (Borbély, 64.), Farkas M. – Kis R., Ulviczki, Sz. Markovics, Farkas Z. (Geiger, 59.) – Timm (Kéri T., 26.), Varga B. Vezetõedzõ: Gálhidi György

VÁRDA: Petranics – Lakatos I., Hegedûs T., Oláh D., Tóth Gy. – Kornutyak – Farkas M. (Koi, 87.), Iván A., Fodor A. (Spekker, 87.), Miskolczi (Bagin, 68.) – Soós T. Vezetõedzõ: Révész Attila

Gólszerzõ: Miskolczi (0–1) a 8., B. Kapic (öngól, 0–2) a 61., Soós T. (0–3) a 82. percben

Kiállítva: Tóth I. (megrúgta Iván Attilát) a 15., Ulviczki (könyöklésért) a 23. percben

Gálhidi György: – Amit a pályán néhányan elkövettek, gyalázat. Tönkretették egy fél év munkáját és Szeged labdarúgását.

Révész Attila: – Nem mindennapi mérkõzést játszottunk, amelyen jobban kezeltük a nyomást. Vezetõ gólunk után a hazaiak buta szabálytalanságokkal könnyítették meg dolgunkat.

NB II-es lett: a Várda SE, 4–1-es összesítéssel

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–DOROGI FC 1–1 (1–0)

Szigetszentmiklós, 500 nézõ. Vezette: Varga L. (Kelemen A., Varga G.)

SZTK: Szabó K. – Milos, Kornis, Ducic – Barna, Kvekveskiri – Khous, Beszterczei (Cziráki,  58.), Zsivóczky N. (Urbán G. 64.), Kollega (Fekete Á., 76.) – Takács T. Vezetõedzõ: Zoran Kuntics

DOROG: Frank T. – Fürjes Á., Kinyik (Bakos B., 19.), Máj G., Lajer – Mészáros Á., Ambrus T. (Janetka 70.), Tóth Z. – Sándor P. (Papes, 61.) Skita, Sebestyén. Vezetõedzõ: Miskei Attila

Gólszerzõ: Takács T. (1–0) a 14., Tóth Z. (1–1) az 56. percben

Zoran Kuntics: – Örülök a bent maradásnak, a dorogiak mutatott teljesítményét pedig elismerem.

Miskei Attila: – Szinte egyedülálló, hogy a bajnoknak osztályozót kell játszania. A mai napon visszaállítottuk becsületünket, úgy gondolom, egyenlõ felek voltunk ezen a mérkõzésen a Szigetszentmiklósnak.

NB II-es maradt: a Szigetszentmiklósi TK 7–1-es összesítéssel

BUDAÖRSI SC–FC TATABÁNYA 1–3 (0–1)

Budaörs, 500 nézõ. Vezette: Szabó Zs. (Medovarszki, Buzás)

BUDAÖRS: Németh V. – Pleván, Lõrincz (Sajbán, 52.), Márton, Rajnay – Csobánki – Balogh B. (Brkic, 65.), Lattenstein, Papp G., (Herczeg L., a szünetben), Sánta A. – Tüske. Vezetõedzõ: Bekõ Balázs

TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Hegedûs N., Böjte (Tóth G., 8.), Törtei – Oláh G., Huszák – Móri, Kis Sz., (Skriba, 60.), Ferkó Cs. – Weitner (Wágner, 86.). Vezetõedzõ: P. Nagy László

Gólszerzõ: Móri (0–1) a 31., Weitner (0–2) a 48., Weitner (0–3) a 85., Sánta (11-esbõl, 1–3) a 88. percben

Kiállítva: Oláh G. (második sárga lap után) a 87. percben

Bekõ Balázs: – A mérkõzés elõtt reméltem, hogy van esélyünk a párharc megnyerésére, de sajnos nem a hitet, sem a futballt nem éreztem ma a csapatomban.  Nem késztettük komoly erõbedobásra a Tatabányát.

P. Nagy László: – Nagyon jó csapat ellen nyertünk, a Budaörs már Tatabányán is megnehezítette a dolgunkat.
NB II-es maradt: az FC Tatabánya kettõs gyõzelemmel, 7–3-as összesítéssel

OSZTÁLYOZÓK AZ NB III-ÉRT, VISSZAVÁGÓK

Veresegyház VSK (Pest 1.)–Rákosmente KSK (Mátra 5.) 3–1 (Bogdán 6., Kovács B. 20., Bánhalmi 94., ill. Mohácsi 52.)
Összesítésben: 5–4, a Veresegyház javára

Létavértes (Tisza 5.)–Tiszafüredi VSE (Jász-Nagykun-Szolnok 1.) 14–0 (Kertész 4., 13., 75., Kelemen 31., 44., Király 34., 52., Burics 43., Hajdu 58., Nagy T. 67., Kinyik 74., Albert 82., Gömze 84., Suskó 89.)
Összesítésben: 17–0, a Létavértes javára

Cigánd SE (Tisza 4.)–Tápé ESK (Csongrád 1.) 2–0 (Roszel 59., Vicickó 90.)
Összesítésben: 5–0, a Cigánd javára

FC Tiszaújváros (Tisza 3.)–Szikszó-Tomor-Lak (Borsod 1.) 9–2 (Kovács P. 21., 59., 61., 86., Molnár 31., 81., Dávid 39., 55., Zádori 71., ill. Borsos 2., Komjáti 25.)
Összesítésben: 13–4, a Tiszaújváros javára

Dunaharaszti MTK (Alföld 4.)–Markaz FC (Heves 1.) 5–0 (Dobesch 4., Mészáros D. 47., 62., Wágner 51., Dallos 81.)
Összesítésben: 7–2, a Dunaharaszti MTK javára

SE Kemecse (Szabolcs-Szatmár-Bereg 1.)–Tököl VSK (Alföld 5.) 0–2 (Radnics 47., Paluska 51.)
Összesítésben: 3–0, a Tököl javára

MTK II (Mátra 4.)–Kiskunfélegyházi TK (Bács-Kiskun 1.) 9–0 (Huller 11., 32., Gera 41., Batizi 43., 50., 66., 81., Asztalos 54., Baki 65.)
Összesítésben: 19–0, az MTK II javára

Úrkút SK (Veszprém 1.)–Jászapáti VSE (Duna 5.) 2–4 (Korpos 42., 87., ill Kovács M. 34., Kotula 46., Csõke 49., 72.)
Összesítésben: 9–4, a Jászapáti javára

Kõszegi SK (Vas 1.)–Nagyatád FC (Dráva 3.) 0–5 (Nikolics 13., 56., 58., Bezdi 61. – öngól, Csongár 86.)
Összesítésben: 7–0, a Nagyatád javára

Szentlõrinc SE (Dráva 4.)–Pécsvárad Spartacus SK (Baranya 1.) 1–0
Összesítésben: 4–2, a Pécsvárad javára

Diósdi TC (Duna 3.)–Ikarus BSE (Budapest 1.) 10–0 (Mojzer 3., 18., 60., 83., 85., Hegybányai 34., Fekete 50., Fletih 74., 90., Flórián 79.)
Összesítésben: 16–2, a Diósd javára

NKSE Balatonszárszó (Somogy 1.)–Balatonfüredi FC (Bakony 4.) 0–4 (Babics 60., Krén 71., Benedek 85., Boromissza 89.)
Összesítésben: 10–0, a Balatonfüred javára

PMFC-Matias II (Dráva 5.)–Velence (Fejér 1.) 0–2 (Pál 8., Kovács N. 59.)
Összesítésben: 3–3, NB III-as a PMFC-Matias, idegenben szerzett több góllal

HG Logistic Gyõrszemere (Gyõr-Moson-Sopron 1.)–Videoton FC II (Duna 4.) 2–2 (Nyári 19., 33., ill. Molnár 18., 24.)
Összesítésben: 6–3, a Videoton II javára

Zalaszentgróti VFC (Zala 1.)–Újbuda FC (Bakony 5.) 0–2 (Kun 63., Kovács D. 83.)
Összesítésben: 4–1, az Újbuda javára

Mosonmagyaróvár (Bakony 3.)–Majosi SE (Tolna 1.) 2–2 (Kovács Zs. 18., Schmatovich 90., ill. Tálas 13., 43.)
Összesítésben: 3–3, NB III-as a Majosi SE, idegenben szerzett több góllal

Várfürdõ-Gyulai Termál FC (Alföld 3.)–Méhkeréki SE (Békés 1.) 7–0 (Laurinyecz 10., 37., Cigan 35., 43., 78., Kovács T. 46., Kondoros 88.)
Összesítésben: 9–0, a Várfürdõ javára

Körmendi FC (Bakony 6., legjobb hatodik)–Ebes KKSE (Hajdú-Bihar 1.) 0–3 (Bácsi 53., Töth L. 57., 71.)
Összesítésben: 4–1, a Ebes javára

Kecskéd KSK (Komárom-Esztergom 1.)–Maglódi TC (Mátra 6., második legjobb hatodik) 2–2
Összesítésben: 10–2, a Maglód javára