<div>&nbsp;A Cegléd Kiss László vezetésével az els&#337; sikerét könyvelhette el, a ZTE pedig gólzáporos meccsen verte meg a Szigetszentmiklóst.</div><div><br></div><div>Hiába szerepelt az elmúlt fordulókban jól és eredményesen a Vasas, az angyalföldiek Ajkára most ráfagyott a mosoly – 5–1-re kaptak ki a Fáy utcában a bakonyiaktól, amelynek soraiban a korábbi Vasas-támadó, Thomas Sowunmi duplázott. A csatár az els&#337; félid&#337;ben a sokadik ajkai szöglet után csúsztatott közelr&#337;l a hálóba. A második játékrészben kezd&#337;dött meg az igazi ajkai gólfesztivál, a vendégek szinte valamennyi helyzetüket gólra váltották, ifjabb Mihalecz István együttese fél órán belül négyszer mattolta Lékai Somát! A döbbenett&#337;l sem a Vasas-szurkolók, sem a csapat nem tért magához, a véghajrában csak a szépít&#337; gólra futotta Izing Martin fejese révén, így hazai környezetben szenvedett megsemmisít&#337; vereséget Dirk Berger együttese.</div><div><br></div><div><br></div><div>A listavezet&#337; Nyíregyháza 3–1-es gy&#337;zelemmel tette biztossá &#337;szi bajnoki címét. A Szpari a mérk&#337;zés elején Kákonyi Dániel közeli lövésével szerzett vezetést, amelyet a félid&#337; középén a többet támadó Kozármisleny Fellai József révén még kiegyenlített, de Bajzát Péter gólja után ismét a hazaiak kerültek el&#337;nybe. A szünet után sem brillírozott a csökkentett üzemmódban futballozó listavezet&#337;, Bajzát a hosszabbításban azért gólra váltott egy ziccert, így a Nyíregyháza remek helyzetkihasználása révén gy&#337;zött a mez&#337;nyben jól futballozó sereghajtó ellen.</div><div><br></div><div><br></div><div>Már az els&#337; félid&#337;ben jobban játszott ellenfelénél, a Békéscsabánál a Dunaújváros, több helyzetet sikerült kialakítania, de a legnagyobb lehet&#337;ség során a brazil Thiago Riberio Póser Dánielbe l&#337;tte a labdát. A Békéscsaba ekkor csak kontratámadások révén tudott veszélyeztetni, a szünet után már abból sem, míg az újvárosiak hat perc alatt három gólt szereztek! A 70. percben Godslove a 16-osnál átvette a labdát, majd jobbal a jobb sarokba bombázott, három perccel kés&#337;bb Thiago középre gurítása után Urbán l&#337;tt a hálóba, majd újabb három perc elteltével a fiatal Jakab Dávid adta meg kegyelemdöfést, a 16-oson belülr&#337;l a jobb alsó sarokba l&#337;ve. Az újonc sikerszériája így tovább tart, és már biztos, hogy az &#337;szi idény után feljutóhelyen fog állni Dobos Barna csapata!</div><div><br></div><div><br></div><div>Sopronban a több napja hulló es&#337; játékra alkalmatlanná tette a pályát, ennek ellenére jó iramú meccset játszott egymással a Soproni VSE-GYSEV és a Siófok. A vezetést Varga Gábor szabadrúgásgóljával az SVSE szerezte meg a 34. percben; a találatot megel&#337;z&#337; szituáció során Tímár Krisztián szabálytalankodott ellenfelével szemben, így piros lapot kapott. A gólon kívül a hazaiak el&#337;tt három ziccer is kihasználatlan maradt, de gy&#337;zelmüket nem fenyegette veszély. A Sopron ezzel sorozatban az ötödik mérk&#337;zésén maradt veretlen, és tovább kapaszkodik a tabellán.</div><div><br></div><div><br></div><div>Gyenge színvonalú mérk&#337;zést játszott egymással a Tatabánya és a Gyirmót FC Gy&#337;r. Az els&#337; félid&#337;ben egyetlen említést érdeml&#337; esemény történt, a vendégek gólja: Oross Márton középre bel&#337;tt labdáját Papp Kristóf rúgta közelr&#337;l a kapuba. A folytatásban sem történt nagy változás, alacsony iram és színvonal jellemezte a két csapat játékát, a Bányász azonban a 91. percben egyenlíthetett volna, de Bakos Szabolcs lövése a jobb kapufáról kijött, a kipattanó pedig a gyirmóti kapus kezében landolt.</div><div><br></div><div><br></div><div>A rendkívül mély talajon izgalmas mérk&#337;zést játszott a ZTE Arénában a Zalaegerszeg az SZTK-Erimával. Gyors gólváltással kezd&#337;dött a mérk&#337;zés, Simonfalvi Gábor lövése után négy perccel Takács Tamás l&#337;tt tíz méterr&#337;l a hálóba. A félid&#337; végén Szlobodan Jakolvjevics tüntette el a 16-oson belül a szlovén Denis Grbicet, így a kiállítás sorsára jutott, a sértett pedig a büntet&#337;b&#337;l ismét vezetéshez juttatta a Zetét. Emberhátrányban sem adta fel azonban a küzdelmet a Szigetszentmiklós, de nem sokáig örülhettek Bonifert Péter góljának, hiszen a hazaiak Darko Pavicsevics révén azonnal megszerezték a harmadik góljukat. A sárdagasztásba fulladó meccs hajrájában még Nánási Krisztián is betalált, így a gólgazdag találkozón fontos gy&#337;zelmet aratott a Zalaegerszeg. Érdekesség, hogy a csúszós talaj ellenére egyetlen távoli lövéssel sem próbálkoztak a csapatok a mérk&#337;zésen…</div><div><br></div><div><br></div><div>Második félidei remek teljesítményének köszönhet&#337;en a Cegléd legy&#337;zte a Kisvárdát. Az els&#337; játékrész kiegyenlítettnek mondható játéka után sokkal harcosabban, rámen&#337;sebben jött ki a folytatásra a Pest megyei csapat, és Koncz Zsolt lövése révén vezetést szerzett. Ezt aztán a 66. és a 76. perc között három újabb ceglédi találat követte, a csereként beálló Kormos László egy lövés és egy fejes révén duplázni tudott. A hajrában a sok sérült hiányát megérz&#337; vendégek már csak szépíteni tudtak Pálvölgyi Balázs lövésével. Kiss László irányításával ez volt az els&#337; gy&#337;zelme a Ceglédnek, a trénerrel a kispadon a Pest megyeiek az el&#337;z&#337; három mérk&#337;zésüket elveszítették.</div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div>LABDARÚGÓ NB II</div><div><br></div><div>15. FORDULÓ</div><div><br></div><div>VASAS–FC AJKA 1–5 (0–1)</div><div><br></div><div>Illovszky-stadion, 600 néz&#337;. Vezette: Botló Béla (Iványi István, Pápai Zoltán)</div><div><br></div><div>VASAS: Lékai – Görgényi, Izing, Schulz, Horváth L. – Gál M. (Cseke, a szünetben) – Berecz, Horia (Boka, a szünetben), Nagyházi – Remili, Zamostny. Vezet&#337;edz&#337;: Dirk Berger</div><div><br></div><div>AJKA: Jánosa – Fodor M. (Domján, 82.), Jagodics M., Pákai, Gunther – Horváth A. – Mihalecz P. (Major N., 74.), Hanzl (Köles, 64.), Sipos N., Skriba – Sowunmi. Vezet&#337;edz&#337;: ifj. Mihalecz István</div><div><br></div><div>Gólszerz&#337;: Sowunmi (0–1) a 31., Skriba (0–2) a 48., Hanzl (0–3) az 58., Sowunmi (0–4) a 63., Skriba (0–5) a 77., Izing (1–5) a 89. percben</div><div><br></div><div>MESTERMERLEG</div><div><br></div><div>Dirk Berger: – Eddig mindig &#337;szintén beszéltem arról, mit gondolok az adott mérk&#337;zésr&#337;l, most inkább nem teszem. A mérk&#337;zés hasonlított a négygólos nyíregyházi vereségünkre, és szomorú, hogy az elmúlt hónapokban semmit sem léptünk el&#337;re.</div><div><br></div><div>Ifj. Mihalecz István: – Életemben nem kaptam még ekkora meglepetést egyik csapatomtól sem. Én is megdöbbentem csapatom taktikus és fegyelmezett játékán, gondolkodásban és mentalitásban rengeteget fejl&#337;dtünk az elmúlt hónapban.</div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div>ZALAEGERSZEG–SZTK-ERIMA 4–2 (2–1)</div><div><br></div><div>Zalaegerszeg, 1000 néz&#337;. Vezette: Böcskei Balázs (Péter Tamás, Kiss Balázs)</div><div><br></div><div>ZTE: Jahic – Nánási, Holdampf, Kovács G. – Preklet, Simonfalvi, Grbic (Vayer, 53.), Sluka (Szegleti, 76.), Hajdú N. – D. Pavicsevics, Tanque (Kulcsár K., 38.). Megbízott edz&#337;: Lendvai Miklós</div><div><br></div><div>SZTK: Sánta A. – Puskás G. (Fekete Á., 76.), I. Jakovljevics, Kornis, Pollák – Sz. Jakovljevics – Nagy J. (Bonifert, a szünetben), Barna Zs., Kvekveskiri – Takács T., Kollega (Csikortás, 61.). Szakmai igazgató: Várhidi Péter&nbsp;</div><div><br></div><div>Gólszerz&#337;: Simonfalvi (1–0) a 6., Takács T. (1–1) a 9., Grbic (11-esb&#337;l, 2–1) a 45., Bonifert (2–2) az 58., D. Pavicsevics (3–2) az 59., Nánási (4–2) a 90. percben</div><div><br></div><div>Kiállítva: Sz. Jakovljevics (buktatta a gólhelyzetben lév&#337; Grbicet) a 45. percben</div><div><br></div><div>MESTERMERLEG</div><div><br></div><div>Lendvai Miklós: – Le a kalappal mindkét csapat el&#337;tt, óriási munkát végeztek, a rendkívül mély, es&#337;t&#337;l áztatott talajon. Igazán játékról nem lehetett szó, de ezzel a sikerrel is szeretnénk üzenni azoknak, akik sokszor jogtalanul kritizálják játékosainkat, klubunkat és vezetésünket.</div><div><br></div><div>Várhidi Péter: – Az els&#337; félid&#337;ben egyenl&#337; partnerek voltunk, s&#337;t id&#337;nként még olyan érzésem is volt, akár nyerhetünk. A hazaiaknak megítélt tizenegyessel és kiállítással a 45. percben minden eld&#337;lt, utána már értékelhetetlen volt…</div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div>NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KOZÁRMISLENY 3–1 (2–1)</div><div><br></div><div>Nyíregyháza, 1500 néz&#337;. Vezette: Berke Balázs (Kepe Arnold, Kulman Tamás)</div><div><br></div><div>NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szokol (Polényi, 22.), Rubus, Gengeliczki, Törtei – Csordás Sz., Paku – Kákonyi, Sándor I., Pákolicz (Szilágyi P., 73.) – Bajzát. Vezet&#337;edz&#337;: Lucsánszky Tamás</div><div><br></div><div>KOZÁRMISLENY: Helesfay – Vég B., Fellai, Vattai, Kiss M. – Kovács T., Szabó B. – Cziráki (Pap R., 58.), Nagy E., Nagy M. K. (Vituska, 76.) – Tóth A. (Varga B., a szünetben). Megbízott edz&#337;: Németh Zsolt</div><div><br></div><div>Gólszerz&#337;: Kákonyi (1–0) a 3., Fellai (1–1) a 30., Bajzát (2–1) a 34., Bajzát (3–1) a 92. percben</div><div><br></div><div>MESTERMÉRLEG</div><div><br></div><div>Lucsánszky Tamás: – Ezen a mérk&#337;zésen az ellenfél jobb futballt játszott, amiért elismerés illeti a Kozármislenyt. Csapatomnak és a klubnál dolgozóknak pedig az &#337;szi els&#337;séghez gratulálok.</div><div><br></div><div>Németh Zsolt: – A nyíregyházi közönség is láthatta és tanúsítja, hogy ezúttal a jobban játszó csapat veszített. Uraltuk a mérk&#337;zést, végig nálunk volt a labda, az ellenfél kontrákból és a mi hibáinkból szerezte góljait. Sajnálom játékosaimat, mert mindent megtettek a gy&#337;zelemért.</div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div>BÉKÉSCSABA–DUNAÚJVÁROS 0–3 (0–0)</div><div><br></div><div>Békéscsaba, 600 néz&#337;. Vezette: Radványi Ádám (Király Krisztián, Kóbor Péter)</div><div><br></div><div>BÉKÉSCSABA: Póser – Tolmbaye, Sz&#369;cs I., Radványi, Király P. (Tölgyesi, 73.) – Mészáros L., Juhász Gy. – Lucas, Pozsár (Pantovics, 56.), Leucuta (Balogh M., 66.) – Mosquera. Vezet&#337;edz&#337;: Komjáti András</div><div><br></div><div>DUNAÚJVÁROS: Milinte – Villám, Farkas V., Burucz, Csehi T. – Papp M., Bö&#337;r (Jakab D., a szünetben), Lázár Zs. – Thiago (Perovics, 84.), Urbán G., Godslove (Sóron, 87.). Szakmai igazgató: Dobos Barna</div><div><br></div><div>Gólszerz&#337;: Godslove (0–1) a 70., Urbán (0–2) a 73., Jakab (0–3) a 76. percben</div><div><br></div><div>MESTERMÉRLEG</div><div><br></div><div>Komjáti András: – Egy nagyon jól játszó csapattól kaptunk ki. Sok egyéni hibát követtek el a csapat tagjai a dunaújvárosiakkal szemben.</div><div><br></div><div>Dobos Barna: – Ismét bebizonyítottuk, hogy nem véletlenül van ennyi pontunk. Jó játékkal, magabiztosan gy&#337;ztünk Békéscsabán.</div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div>CEGLÉDI VSE–KISVÁRDA 4–1 (0–0)</div><div><br></div><div>Cegléd, 300 néz&#337;. Vezette: Lovas László (Berettyán Péter, Horváth Róbert)</div><div><br></div><div>CEGLÉD: Kovács A. – Robson, Miklósvári, Farkas I., Szala – Makrai – Koós (Markó, 85.), Kenderes, Koncz, Lipusz – Medgyesi (Kormos, 57.). Szakmai igazgató: Kiss László</div><div><br></div><div>KISVÁRDA: Nacsa – Miskolczi (Horváth L., 70.), Heged&#369;s T., Oláh D., Molnár R. – Nagy R. – Kornutjak, Farkas M. (Pálvölgyi, 65.), Fodor A. – Pavlov, Bouard. Szakmai igazgató: Révész Attila</div><div><br></div><div>Gólszerz&#337;: Koncz (1–0) az 51., Kormos (2–0) a 67., Kormos (3–0) a 71., Lipusz (4–0) a 77., Pálvölgyi (4–1) a 85. percben</div><div><br></div><div>MESTERMÉRLEG</div><div><br></div><div>Kiss László: – Nagyon jó csapat ellen nehezen nyertünk. Alakul a csapat er&#337;nléte, bár rengeteget kell még dolgoznunk. Talán látszik a munkánkon, hogy a második félid&#337;ben döntöttük el a mérk&#337;zést.</div><div><br></div><div>Révész Attila: – Az els&#337; félid&#337; kiegyenlített játéka után az alkalmi véd&#337;sorunk hibáinak következtében a tizenöt perces rövidzárlat a hazaiak javára eldöntötte a mérk&#337;zést.</div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div>TATABÁNYA FC–GYIRMÓT FC GY&#336;R 0–1 (0–1)</div><div><br></div><div>Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néz&#337;. Vezette: Varga László (Kelemen Attila, Varga II Gábor)</div><div><br></div><div>TATABÁNYA: Farkasdi – Almási, Páles, Szamosszegi, Radnai – Bakos, Bozsik J., Kovács I. (Sz&#369;cs L., 79.) – Móri, Szabó B., Szabó R. (Jónás, 69.) Vezet&#337;edz&#337;: Bozsik Péter</div><div><br></div><div>GYIRMÓT: Deli – Fejes J., Kardos N., Lengyel D., Sós – Er&#337;s G. (Lázár P., 72.), Egerszegi – Beliczky, Illés Gy. (Kovács D., 85.), Papp K. – Oross (Magasföldi, 62.).&nbsp;</div><div>Vezet&#337;edz&#337;: Sisa Tibor</div><div><br></div><div>Gólszerz&#337;: Papp K. (0–1) a 45. percben</div><div><br></div><div>MESTERMÉRLEG</div><div><br></div><div>Bozsik Péter: – Tartalékos csapatunk rászolgált volna az egy pontra a szezont még bajnokesélyesként kezd&#337; Gyirmót ellen. Úgy tetszik azonban, ezt az égiek sem akarták, mert még a kapufa is az ellenféllel volt, másokról nem is beszélve…</div><div><br></div><div>Sisa Tibor: – Nehéz mérk&#337;zés volt a nagyon fegyelmezett Tatabánya ellen. Nem is számítottam könny&#369; találkozóra, ennek ismeretében a három pontunk nagyon sokat ér.</div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div><br></div><div>SVSE-GYSEV–SIÓFOK 1–0 (1–0)</div><div><br></div><div>Sopron, 600 néz&#337;. Vezette: Nagy Róbert (Butkai Zsolt, Galán Roland)</div><div><br></div><div>SVSE: Halasi – Fazakas, Sifter, Baranyai N., Pados – Horváth A. – Varga G., Deme (Nyilasi B., 70.), Szabó L. (Czár, 86.), Gaál B. – Erdélyi (Németh L., 62.). Szakmai&nbsp;</div><div>igazgató: Supka Attila</div><div><br></div><div>SIÓFOK: Tajti N. – Kiss Zs., Tímár, Papp Sz., Novák – Fülöp N., Futó – Nagy D., Vass M. (Dajic, 84.), Papp M. (Gárdos, 87.) – Pál A. (Bogáti, 61.). Szakmai igazgató: Horváth Károly</div><div><br></div><div>Gólszerz&#337;: Varga G. (1–0) a 34. percben</div><div><br></div><div>Kiállítva: Tímár (gólhelyzetben lökte fel Erdélyit) a 33., Horváth A. (második sárga lap után) a 90. percben</div><div><br></div><div>MESTERMÉRLEG</div><div><br></div><div>Supka Attila: – Több gólhelyzetünk is volt, de nem sikerült kihasználnunk, ráadásul több kétes szituáció után rendre ellenünk ítélt a játékvezet&#337;. Csapatom a nehéz, sáros talajon derekasan helytállt, s talán jobban alkalmazkodtunk a körülményekhez.</div><div><br></div><div>Horváth Károly: – Folyamatos játékra alkalmatlan volt a sáros pálya, ett&#337;l függetlenül a Sopron megérdemelten nyert. A nehéz körülmények miatt tipikus egygólos mérk&#337;zés volt, és ebb&#337;l a hazaiak jöttek ki eredményesen.</div><div><br></div><div>(nemzetisport.hu)</div>