Az FC Ajka eddig lejátszott bajnokimérkõzéseinek eredményei:

FC Ajka – Csornai SE                       4 – 0    Pavlitzky 2, Csemer, Nagy M.

Pápai Perutz FC – FC Ajka               1 – 2    Major, Nagy M.

FC Ajka – Érdi VSE                           1 – 2    Graszl Károly

Puskás AFC II. – FC Ajka                 1 – 1    Pavlitzky

FCAjka – Videoton FC II.                  1 – 3    Nagy M.

8. helyezés          5 mérkõzés             2          1         2          9 – 7                7pont

NB III. Nyugati Csoport 5. forduló– Ajka, 2017 szeptember 10. vasárnap 16.30 óra

FC Ajka – Videoton FC II.    1 – 3 (0 – 1)

Gólszerzõk: Nagy Mihály Krisztián51. perc / Galacs Erik 14. perc, Mocsi Attila 91. perc, Lassú Zsombor 92. perc

FC Ajka:

Pokorni – Krebsz, Pákai (Szabó T.75. perc), Graszl, Csemer – Nagy E., Kovács – Vallejos, Illés (Horváth P. 60.perc), Pavlitzky (Major 71. perc) – Nagy M.K.

Az FC Ajka csapata jól kezdte teháta bajnokságot, de az elmúlt három fordulóban, csak egyetlen pontot tudottszerezni. Ez pedig nem elég Ajkán és ezt tudja, az ETO FC Gyõr utánpótlásábólérkezõ, vezetõedzõ Rozmán László is. Õ a tavalyi bajnokság utolsó kétfordulójában vette át a csapatot Bücs Zsolttól, majd a nyáron, alaposan átalakítottaaz FC Ajka játékos keretét.

Varga Zsolt – Loland Nyúl SC

Ajkáról távozott is a nyáron 13labdarúgó és amint látható az érkezõk névsora, a harmadosztályban nagyonerõsnek mondható. A volt gyirmóti védõ, Graszl Károly például közel 100 élvonalbelimérkõzésen játszott, a Kaposvár és a Siófok csapataiban. A kapus Pokorni Péter,Pakson 16 alkalommal védett az NB I – es bajnokságban. Az ETO – ban nevelkedett,Illés Dávidot pedig az egyik legnagyobb tehetségnek tartották a gyõriAkadémián. De rajtuk kívül, az alacsonyabb osztályokból érkezõ játékosok közül isvan olyan, aki komoly erõsítésnek tûnik, hiszen a Szentlõrinc SE gárdájábólérkezett, Nagy Mihály Krisztián például már három bajnoki gólnál tart.

Az FC Ajka játékos kerete:

Kapusok:

Balogh Márton, Pokorni Péter

Védõk:

Baksa Dénes, Csemer Gyula, GraszlKároly, Juhász Dániel, Kovács Milán, Köles János, Krebsz Máté, Pákai Gergõ,Rosta Levente

Középpályások:

Horváth Péter, Illés Dávid, KalászMilán, Nagy Erik, Pavlitzky Balázs, Szabó Tibor, Tölgyesi Viktor

Támadók:

Horváth Patrik, Kovács Gábor, MajorNorbert, Nagy Mihály Krisztián, Vallejos Dominique

Az FC Ajka a 2016 / 2017 –es bajnokságota negyedik helyen zárta és négy bajnoki pontot tudott ellenünk összegyûjteni.Egy felkészülési találkozót a nyáron is játszott egymással a két csapat, és ezis az ajkai gárdának sikerült jobban.

4. helyezés          32 mérkõzés           18        5          9          58 – 39            + 10     59 pont

NB III. Nyugati Csoport 12. forduló– Gyirmót, 2016 október 22. vasárnap 11.00 óra

Gyirmót FC Gyõr II. – FC Ajka    2 – 2 (0 – 1)

Gólszerzõk: Lengyel Dániel 81.perc, Füleki Norbert 90. perc / Lõrinczy Attila 2 (25. perc, 71. perc)