A labdarúgó NB II 10. fordulójának rangadóján már a mérkõzés elején megszerezte a Gyirmót FC Gyõr otthonában a vezetést a Nyíregyháza Bajzát Péter büntetõjével. A 29. percben Baloghnak kellett bravúrral hárítania Magasföldi lövését, de a nyíregyháziak – pontosabban a gólszerzõ Bajzát – „besegített” a Gyirmótnak, miután két perc leforgása alatt beszedett két sárga lapot, így már a 33. percben mehetett zuhanyozni. A szünet után Sisa Tibor csapata offenzívabb játékot mutatott be, ennek meg is lett az eredménye, az 53. percben Beliczky Gergõ 17 méterrõl kilõtte a bal alsó sarkot. A folytatásban mindkét együttes megnyerhette volna a mérkõzést, de maradt az 1–1-es döntetlen, amellyel nem lehet elégedetlen a 60 percet emberhátrányban játszó vendégcsapat.

Kiesési „rangadót” nyert meg a Kozármisleny a Tatabánya ellen. Az elsõ félidõben nem sok lehetõség adódott a kapuk elõtt, a szünet után azonban veszélyesebb volt mindkét csapat kapura. A Bányász egy lesgólt ért el, a Misleny viszont „igazit”: a 69. percben Nagy Mihály Krisztián ment el a jobb szélen, középre adta a labdát, ahol az érkezõ Varga Bence a hálóba pörgetett. A 76. percben Varga akár meg is duplázhatta volna góljai számát, de Cziráki Attila beadása után a kapufát találta, így is nyert azonban Szabó Zsolt csapata, és elmozdult az utolsó helyrõl.

Ismét három góllal kapott ki hazai pályán a lejtmenetben lévõ Siófok. Horváth Károly együttese az elsõ félidõben még jobban futballozott a Békéscsabánál, és több gólszerzési lehetõsége volt, de Póser Dániel kapus vagy a csabai védelem mindig jól avatkozott közbe. A második félidõben aBékéscsaba átvette az irányítást, és Dan-Alexandru Leucuta vezérletével (a román játékos duplázott, elõször akcióból, majd a hajrában büntetõbõl talált be) teljesen megérdemelten gyõzött. A Balaton-partiak sorozatban a harmadik vereségüket szenvedték el a bajnokságban, és már 350 perce nem szereztek gólt! Ráadásul az Ajka után a Békéscsabától is három gólt kaptak hazai környezetben.

Kisvárdában futballozó Mike Bouard Ramos ott folytatta, ahol egy hete abbahagyta (akkor az Ajka hálóját terhelte meg három góllal), már a 10. percben gólt szerzett, elõnyhöz juttatva csapatát. A vezetõ gól után jobban játszott a Kisvárda, és a 35. percben a dunaújvárosi Villám Balázs megkapta második sárga lapját, így tíz emberre fogyatkozott a Dunaújváros. A kiállítás azonban a hazaiakat zavarta meg, és az egyre jobban játszó Dunaújváros Szalai Tamás révén kiegyenlítve megérdemelten vitt haza egy pontot.

Zsinórban a hatodik vereségét szenvedte el a bajnokságban a Sopron, amelynek a vesztét – önmaga gyenge játéka mellett – Kormos László okozta. A rutinos ceglédi csatár mesterhármast szerzett, a meccs elején szabadrúgásból lõtt a hálóba, majd fejjel is eredményes volt, végül egy hatalmas védelmi hiba után közelrõl talált be. A soproniak játékára jellemzõ, hogy Supka Attila szakmai igazgató már az elsõ félidõ közepén lecserélte a kritikán alul futballozó Varga Gábort, de Sifter Tamás sem lehet büszke a teljesítményére. Az SVSE már hetek óta megmagyarázhatatlanul gyengén játszik, így a Ceglédnek most az is belefért, hogy a gólok mellett számtalan ziccert is kihasználatlanul hagyott. A hírek szerint hétfõn újabb válságértekezletet tartanak Sopronban.

Nagy István remeklésének és a Vasas-védõk gyengélkedésének köszönhetõen a Szolnok 3–1-re gyõzte le a Vasast. A 28. percben Vári Barnabás jobb oldali beadását Nagy István tizenegyesponton nem találta el, a labda átszállt a hosszúra, de Máté János visszakanyarította, Nagy pedig az ötös sarkáról a bal sarokba lõtt. A Vasas a szünet után mindent megmozgatott az egyenlítés érdekében, ez az 53. percben sikerült is, Boka beadása után Hohmann becsúszva, két méterrõl lõtt a hálóba. A hajrában ismét a semmibõl szerzett gólokat a Szolnok, elõbb Nagy István keresztbe emelését követõen Rokszin az ötös bal sarkáról bombázott a hálóba, a 91. percben pedig már egyedül oldotta meg Nagy – kilépett a jobb oldalon, bevezette az ötös sarkáig a labdát, majd higgadtan a hálóba lõtt.

Szigetszentmiklós különösebb erõlködés nélkül gyõzte le hazai pályán az Ajkát. A Pest megyeiek Guillaume Khous és Zsivóczky Norbert révén már az elsõ félidõben kétgólos elõnyre tettek szert, majd a második félidõben is uralták a meccset, és Khous újabb találatával biztossá tették gyõzelmüket.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

KOZÁRMISLENY–TATABÁNYA FC 1–0 (0–0)
Kozármisleny, 200 nézõ. Vezette: Nagy Róbert (Butkai Zsolt, Hunyi Gyula)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Kiss M., Kovács T., Vattai, Fenyvesi (Vég B., 70.) – Farkas Z. (Vituska, 19.), Nagy K., Nagy E., Cziráki – Varga B. (Banai B., 80.), Tóth A. Vezetõedzõ: Szabó Zsolt
TATABÁNYA: Farkasdi – Besztercei, Páles, Ludánszki I., Radnai – Bakos, Kis Sz. (Gyürki, 66.), Bozsik J. – Móri, Weitner, Szabó B. (Szepesi, 78.) Vezetõedzõ: Bozsik Péter
Gólszerzõ: Varga B. (1–0) a 69. percben
MESTERMÉRLEG
SZABÓ ZSOLT:
 – Az elvárás a három pont megszerzése volt, amelyet végül célfutballal és korántsem szép játékkal sikerült is teljesítenünk. Ezúttal ez volt a legfontosabb.
BOZSIK PÉTER: – Számtalan helyzetet alakítottunk ki, de egyet sem tudtunk kihasználni. Annak azért örülök, hogy idegenben is volt esélyünk a gyõzelemre. A múlt héten nekünk volt szerencsénk, most a Kozármislenynek.

SZTK-ERIMA–FC AJKA 3–0 (2–0)
Szigetszentmiklós, 200
nézõ. Vezette: Takács János (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
SZTK: Sánta A. – Nagy J., Kornis, I. Jakovljevics, Ducic – Barna – Kollega (Milos, 82.), Kvekveskiri, Zsivóczky N. (Puskás G., 68.), Khous – Fekete Á. (Takács T., 65.) Szakmai igazgató: Várhidi Péter
AJKA: Jánosa – Fodor M., Jagodics M. (Köles, 14.), Pákai, Gunther – Horváth A., Hanzl (Kanta Sz., 60.), Lattenstein (Varga T., 78.) – Skriba, Sowunmi, Major. Vezetõedzõ: ifj. Mihalecz István
Gólszerzõ: Khous (1–0) a 17., Zsivoczky (2–0) a 36., Khous (3–0) a 84. percben
VÁRHIDI PÉTER:
– Minimális dolgok döntenek az NB II-ben. Rá kell kényszeríteni az akaratunkat és elképzeléseinket az ellenfélre, ez pedig ezen a mérkõzésen tökéletesen sikerült.
Ifj. MIHALECZ ISTVÁN: – Meggyõzõdésem, hogy nincs nagy különbség a csapatok között az egycsoportos NB II-ben. Ezen a mérkõzésen azonban az SZTK játékosai sokkal jobban akarták a gyõzelmet. Mindkét kapu elõtt felülmúltak minket, így egyértelmû volt a vereségünk.

KISVÁRDA–DUNAÚJVÁROS PASE 1–1 (1–0)
Kisvárda, 1080 nézõ. Vezette: Lovas László (Galán Roland, Viczián Mátyás)
KISVÁRDA: Nacsa – Molnár R., Hegedûs T., Oláh D., Tóth Gy. – Üveges (Kapacina, 83.), Kornutjak (Horváth L., 62.), Nagy B – Bouard, Pavlov (Miskolczi, 77.), Fodor A. Vezetõedzõ:Révész Attila
DUNAÚJVÁROS: Milinte – Villám, Farkas V., Burucz, Csehi T. – Szalai T. (Kocsis G., 81.), Lázár Zs. – Sóron (Galambos, 77.), Böõr, Godslove (Perovics, 75.) – Thiago. Szakmai igazgató:Dobos Barna
Gólszerzõ: Bouard (1–0) a 10., Szalai T. (1–1) a 60. percben
Kiállítva: Villám (második sárga lap után) a 35. percben

RÉVÉSZ ATTILA:
 – Hazai pályán néhány játékosom reakciói sokszor indokolatlan pánikot indítanak el a csapatban. Ahhoz, hogy uraljuk a mérkõzést, jóval nagyobb játékerõt képviselõ futballistákra lenne szükség. Jelenleg ennyire vagyunk képesek, de amit eddig elértünk, dicséretes, a kezdeményezést azonban meg kell hagyni a jobb csapatoknak.
DOBOS BARNA: – Megérdemelten szereztünk pontot, és elégedettek is lehetünk, hiszen a mérkõzés nagy részében emberhátrányban játszottunk. Szerettünk volna nyerni, de a Kisvárda is jó csapat. A mérkõzés elõtt tartottunk is az ellenféltõl, ezért is értékes a döntetlen.

SIÓFOK–BÉKÉSCSABA ELÕRE 0–3 (0–0)
Siófok, 300 nézõ. Vezette: Berger József (Péter Tamás, Szvetnyik Bence)
SIÓFOK: Tajti N. – Kiss Zs., Fehér Zs., Papp Sz., Novák A. – Peszmeg (Szöllõsi T., 70.), Futó (Vass M., 84.) – Gárdos, Horváth B. (Bogáti, a szünetben), Papp M. – Dajic. Szakmai igazgató:Horváth Károly
BÉKÉSCSABA: Póser – Tolmbaye, Albert I., Balog Zs., Király P. – Tölgyesi (Soós, 81.), Juhász Gy., Mészáros L. (Radványi, 52.), Leucuta – Pozsár – Pantovics (Mosquera, a szünetben).Vezetõedzõ: Komjáti András
Gólszerzõ: Leucuta (0–1) a 48., Pozsár (0–2) a 77., Leucuta (11-esbõl, 0–3) a 79. percben
HORVÁTH KÁROLY: – A harmadik mérkõzésünkön is gólképtelenek voltunk, és erre nincs semmilyen magyarázat. Talán az lehet az oka, és ez nem magyarázkodás, hogy nálunk mindenki gyõzni akar, de közben senkinek sem lenne szabad megfeledkeznie a megbeszélt feladatról.
KOMJÁTI ANDRÁS: – Szerencse is kellett a gyõzelmünkhöz. Felteszem magamnak a kérdést, hogy hazai közönségünket mikor tudjuk már így kiszolgálni, és végre Békéscsabán is megszerezni a három pontot?

SVSE-GYSEV–CEGLÉDI VSE 2–3 (1–2)
Sopron, 600 nézõ. Vezette: Botló Béla (Iványi István, Kiss I Balázs)
SVSE: Dénes – Fazakas (Pados, 54.), Baranyai N., Fazekas N., Maráczi – Sifter, Varga G. (Balázs R., 35.), Németh L. – Gaál B., Erdélyi, Szabó L. (Szabó Zs., 67.) Szakmai igazgató:Supka Attila
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Kenderes, Szala – Makrai – Koncz (Fehér B., 74.), Koós, Markó, Lipusz (Szkunc, 88.) – Kormos (Medgyesi, 65.). Vezetõedzõ: Ványi Zsolt
Gólszerzõ: Kormos (0–1) a 12., Gaál B. (11-esbõl, 1–1) a 26., Kormos (1–2) a 32., Kormos (1–3) az 53., Gaál B. (2–3) a 92. percben
SUPKA ATTILA:
 – A szakmai stáb hétrõl hétre becsülettel felkészíti a csapatot, de amint látszik, eredmény nélkül. Ezen a szinten nem szabad olyan hibákat elkövetni, ami nálunk elõfordult. Valami nagyon hibádzik, s a kellõ döntést a szakmai stábnak és a vezetésnek is meg kell hoznia, erre valószínûleg hétfõn kerül sor.
VÁNYI ZSOLT: – Fontos mérkõzés volt számunkra a megszerzett pontokat illetõen. A héten a lelki felkészülés volt az elsõdleges, s ha egy kicsit okosabban játszunk, több gólt szerezhettünk volna. A lehetõségeink megvoltak, sajnálhatjuk, hogy ziccereinket nem használtuk ki.

SZOLNOKI MÁV–VASAS 3–1 (1–0)
Szolnok, 600
nézõ. Vezette: Varga László (Szalai D., Kovács II. G.)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Mile, Antal G., Fritz – Zvara  Sipeki – Nagy I., Mundi (Lengyel B., 57.), Máté J. (Szepessy R., 67.) – B. Tóth (Rokszin, 71.). Vezetõedzõ: Kis Károly
VASAS: Németh G. – Görgényi, Recklet, Schulz, Horváth L. – Cseke (Ádám, 84.), Gál M., Nagyházi (Remili, 63.), Horia (Zamostny, 28.) – Boka, Hohmann. Vezetõedzõ: Dirk Berger
Gólszerzõ: Nagy I. (1–0) a 28., Hohmann (1–1) az 52., Rokszin (2–1) a 81., Nagy I. (3–1) a 91. percben

KIS KÁROLY: – Az elsõ perctõl kezdve agresszívan, harcosan és idõnként jól is futballoztunk. Javuló játékunk mellett az erõnket mutatja, hogy a kapott gól után sem roppantunk össze, és a hajrában további két gólt szerezve magabiztossá tettük gyõzelmünket.
DIRK BERGER: – Sokat tettünk az egyenlítésért, sõt amikor végre sikerült, akkor sem álltunk le. Mindenképpen nyerni akartunk, ugyanakkor sokat is hibáztunk, s végül ennek következtében pont nélkül távoztunk Szolnokról.

GYIRMÓT FC GYÕR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (0–1)
Gyõr-Gyirmót, 800 nézõ. Vezette: Szilasi Szabolcs (Király Krisztián, Mohos Milán)
GYIRMÓT: Holczer – Sós, Graszl K., Kardos N., Fejes J. – Egerszegi, Erõs G. (Tóth N., 70.) – Cseri T. (Laki, 76.), Papp K. (Lázár P., 90.), Beliczky – Magasföldi. Vezetõedzõ: Sisa Tibor
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szokol, Rubus, Gengeliczki, Törtei (Polényi, 42.) – Sándor I., Csordás – Kákonyi (Patály, 83.), Paku (Pákolicz, 77.), Huszák – Bajzát. Vezetõedzõ:Lucsánszky Tamás
Gólszerzõ: Bajzát (11-esbõl, 0–1) az 5., Beliczky (1–1) az 53. percben
Kiállítva:
Bajzát (a második sárga lap után) a 33. percben
SISA TIBOR: – Igazi rangadót játszottunk a listavezetõvel, bár sokkal boldogabb lennék, ha nagy helyzeteinkbõl még egyet értékesítettünk volna. Nem így történt, így aztán meg kellett elégednünk az egy ponttal.
LUCSÁNSZKY TAMÁS: – Mivel csaknem egy órán keresztül emberhátrányban futballoztunk, nagy küzdelemben értékes pontot szereztünk.

(forrás: nso.hu)