2022.04.15. 20.00 | Debrecen, Nagyerdei Stadion | DVSC – Gyirmót FC Győr 3-1 (2-1) | OTP Bank Liga NBI., 28. forduló

Játékvezetők: Erdős József – Szert Balázs, Medovarszki János – Csonka Bence

DVSC: Hrabina A.(Kosiczky 38) – Kusnyir, Pávkovics, Deslandes, Charleston( Ferenczi J. 11) – Varga J., Baráth – Bódi ( Sós 75), Bényei (Babunski D.75), Dzsudzsák, Babunski | Vezetőedző: Juan Carrillo

Gyirmót FC Győr: Rusák – Szegi, Csörgő, Ikic, Hajdú – Vass Á. (Radics 59) – Hasani, Nagy P.( Herjeczki 79), Klimovich.( Ventura 59), Medgyes (Cvetanoski 59) – Bezborodko( Simon A. 53.p.) | Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Baráth Péter (3,25) Dorian Babunski (85), illetve Hasani Florent (9)

Sárga lap: Varga József (40), illetve Vass Ádám (51), Szegi Vince (80)

A forduló nyitómérkőzésén Nagypénteken sorsdöntő mérkőzésre látogatunk a debreceni Nagyerdőbe, ahol a hat ponttal előttünk álló DVSC vendégei voltunk, így nagyon fontos lett volna a három bajnoki pont megszerzése. Gyors gólváltással indult a találkozó, ugyanis először a hazai oldalon Baráth Péter volt eredményes, de erre rövid időn belül Hasani tudott válaszolni. Ezt követően Medgyes és Szegi is közel állt a gólszerzéshez, de a játékrész derekán mégis a hazaiak örülhettek, amikor ismét Baráth talált a kapuba megszerezve ezzel önmaga és csapata második gólját.

Szünet után a sorozatos cserékkel próbálta élénkíteni játékát csapatunk, ami a mezőnyben helyenként meg is mutatkozott, de a kapu előtt kevés lehetőség adódott a gólszerzésre. Az akarattal nem volt gond azonban a játékban rendre hiba csúszott, míg a kontrákból a hazaiak többször is veszélyt okoztak Rusák Edvárd kapujára. A második félidő alapján megérdemelt a hazai győzelem így sajnos immár nyolc mérkőzés óta nem sikerült nyernünk.