A feljutásra esélyesek többségének gyõzelmét hozta az új, egycsoportos NB II elsõ fordulójának szombati játéknapja.

A legfölényesebb sikert a Békéscsaba aratta, amely négy góllal legyõzte a Tatabányát, igaz, a vendégkapus Dombai András kiállítása miatt a 31. perctõl kezdve emberelõnyben futballozott. Bár a szünetig jól tartotta magát a Bányász, a második játékrészben a csabaiak felõrölték ellenfelüket, és teljesen megérdemelt gyõzelmet zsebeltek be. Érdekesség, hogy a Békéscsaba négy gólját négy különbözõ külföldi játékos szerezte.

Hasonlóan jól ment a nyáron alaposan kicserélõdött, de a klubnál maradó, Jusuf Dajic által vezérelt Siófoknak. Horváth Károly együttese a Balmazújvárost küldte haza három góllal. A vendégek érthetetlen módon megilletõdötten futballoztak, így csak asszisztálni tudtak a siófoki gálához, amelyben – a harmadik gól megszerezésével – a Fradiból érkezõ Gárdos András is szerepet vállalt.

A forduló rangadójának nevezhetõ Szolnok–Gyirmót mérkõzésen már a 22. másodpercben vezetést szereztek a vendégek Magasföldi József révén. Bár negyedóra elteltével Nagy István szabadrúgása révén egyenlített Kis Károly együttese, a Gyirmót végig kézben tartotta az irányítást, s a Tisza-parti védelem gyengélkedését kihasználva újabb két gólt szerzett és megérdemelten nyert.

Farkas Ádám elsõ félidõ végén szerzett remek szabadrúgásgólja jelentetett az Ajka–Nyíregyháza mérkõzés fordulópontját. A vendégek elõnyük tudatában visszahúzódtak, az Ajka átvette a meccs irányítását, de a gólokat a hajrában ismét a Szpari szerezte: Farkas Ádám második és Szilágyi Péter góljában is szerepet vállalt Bajzát Péter, így Lucsánszky Tamás együttese gyõzelemmel nyitotta az új szezont. A találkozót az ajkai sporttelep centerpályájának felújítása miatt Pápán rendezték.

A Zalaegerszeg viszont még az egy pont megszerezésének is örülhet, hiszen a Kozármisleny otthonában nemhogy nem mûködött olajozottan a zalai gépezet, hanem egészen a 83. percig kellett a találkozón várni arra, hogy az egerszegiek igazi gólhelyzetet alakítsanak ki. Kapusuk, Safet Jahic több esetben is bravúrral védte meg kapuját a góltól, így ezt a szezonrajtot gyorsan el kell felejtenie Simon Antal együttesének.

A Szigetszentmiklós tipikus egygólos mérkõzésen gyõzte le a Ceglédet, míg a Kisvárda és a Sopron a játék képe alapján igazságosan osztozott meg a pontokon.

LABDARÚGÓ NB II

1. FORDULÓ (augusztus 16–17.)

SIÓFOK–BALMAZÚJVÁROS 3–0 (2–0)

Siófok, 600 nézõ. Vezette: Kiss Norbert (Kepe Arnold, Kulman Tamás)

SIÓFOK: Tajti N. – Fehér Zs., Tímár, Papp Sz., Novák A. – Peszmeg (Mokánszki, 86.), Vass M. – Horváth B., Dajic, Papp M. (Gárdos, 69.) – Vólent (Futó, 60.). Vezetõedzõ: Horváth Károly

BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Kiss L., Forgács, Németh Á. – Nagy R., Szõllõsi F. (Müller, 73.), Kónya, Demjén (Belényesi, 73.) – Tóth D. (Pintér N, a szünetben), Urbin. Vezetõedzõ: Híres Gábor

Gólszerzõ: Dajic (1–0) a 14., Dajic (2–0) a 45., Gárdos (3–0) a 85. percben

MESTERMÉRLEG

Horváth Károly: – Igazi „sötét ló” ellen játszottunk, ráadásul ellenfelünk még feketében is játszott. Tisztában vagyok a képességeinkkel, de még engem is meglepett a nagy különbségû gyõzelem. Azért persze örülök, hogy sikerrel kezdtük a szezont.

Híres Gábor: – Érthetetlenül megilletõdötten futballoztunk, amelynek következtében kaptunk is három gólt. Ráadásul az adódó lehetõségeink közül egyet sem sikerült értékesítenünk, így aztán nem is lehetett más a mérkõzés vége, csak vereség.

KOZÁRMISLENY–ZALAEGERSZEG 0–0

Kozármisleny, 300 nézõ. Vezette: Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Kiss I Balázs)

KOZÁRMISLENY: Sólyom – Kiss M., Fellai, Vattai, Farkas Z. – Nagy E., Kovács T. – Nagy K. (Tóth A., 78.), Cziráki (Vituska, 77.), Zsdrál (Vég B., 86.) – Varga B. Vezetõedzõ: Szabó Zsolt

ZTE: Jahic – Kovács G., Bogunovics, Nánási, Hajdú N. – Máté P., Simonfalvi – Szegleti (Vágó L. 87.), Grbic (Pál D., 73.), Vayer (Frizoni, 84.) – D. Pavicsevics. Vezetõedzõ: Simon Antal

Szabó Zsolt: – A felkészülésen elvégzett munka, illetve az új igazolások megmutatták, a csapatépítés jó irányba halad. Annak ellenére, hogy gól nélküli döntetlent értünk el. Nagyon sajnálom ugyanis, hogy az i-re nem tudtuk feltenni a pontot, vagyis a jó játék ellenére nem nyertünk.

Simon Antal: – A Kozármisleny a tavalyi bajnokságban megszokotthoz hasonlóan, vagyis agresszíven és jól futballozott, különösen az elsõ félidõben. A folytatásban csapatom teljesítménye javult, de a jó kapusteljesítménynek köszönhetjük az egy pontot.

KISVÁRDA–SOPRONI VSE-GYSEV 1–1 (1–0)

Kisvárda, 1000 nézõ. Vezette: Varga László (Varga II Gábor, Horváth Róbert)

KISVÁRDA: Petranics – Lakatos I., Hegedûs T., Oláh D., Tóth Gy. – Miskolczi, Kornutjak (Üveges, 77.), Nagy B., Fodor A. – Pálvölgyi (M. Ramos, 64.), Pavlov (Soós T., 59.). Szakmai igazgató: Révész Attila

SVSE: Heinrich – Fazekas N., Bognár Zs., Tóth M. (Horváth A., 68.), Szabó L. – Sifter, Németh L. (Deme, 57.), Varga G. – Gaál B., Erdélyi (Szabó Zs., a szünetben), Czár. Szakmai igazgató: Supka Attila

Gólszerzõ: Hegedûs T. (1–0) a 17., Fazekas N. (1–1) a 74.percben

Révész Attila: – Egyenlõ erõk küzdelmében mindkét csapat szöglet- és szabadrúgások után veszélyeztetett. Sajnálom, hogy hazai pályán nem sikerült megszerezni a várt gyõzelmet, de igazságos döntetlen született.

Supka Attila: – Bosszantó, hogy nem olyan játékkal rukkoltunk elõ, amit igazán tud a csapat. A második félidõ alapján ezt a mérkõzést meg lehetett volna nyerni, mert fizikálisan jobb állapotban voltunk ellenfelünknél, helyzeteket alakítottunk ki, de baj volt a kapu elé érkezésekkel.

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–3 (0–1)

Pápa, Perutz Stadion, 400 nézõ. Vezette: Botló Béla (Kóbor Péter, Iványi István)

AJKA: Jánosa – Köles, Pákai, Jagodics M., Fodor M. – Hanzl (Lattenstein, a szünetben), Horváth A. (Kanta Sz., 76.), Sipos N. – Mihalecz P., Sowunmi, Skriba (Varga T., 66.). Vezetõedzõ: Mihalecz István

NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szokol, Rubus, Gengeliczki, Törtei – Sándor I., Csordás – Kákonyi (Polényi, 90.), Paku (Szilágyi P., 62.), Farkas Á. (Huszák, 82.) – Bajzát. Vezetõedzõ: Lucsánszky Tamás

Gólszerzõ: Farkas Á. (0–1) a 45., Farkas Á. (0–2) a 77., Szilágyi P. (0–3) a 88. percben

Mihalecz István: – A gólok félidõnkénti eloszlása nem tükrözi a mérkõzés képét. Nem tudok elszámolni az elsõ félidõbeli kishitû játékunkkal, a gólt a legrosszabbkor kaptuk. Késõbb visszatért a reményünk, irányítottuk is a mérkõzést, de amelyik csapat nem szerez gólt, elõbb-utóbb kap.

Lucsánszky Tamás: – Szervezett játékunknak köszönhetõen megérdemelten nyertünk. Döntõnek bizonyult, hogy a fordulópontoknak számító szituációkból rendre jól jöttünk ki. Ezúttal valódi csapatként futballoztunk.

SZTK-ERIMA–CEGLÉDI VSE 1–0 (0–0)

Szigetszentmiklós, 400 nézõ. Vezette: Böcskei Balázs (Hofbauer Roland, Péter Tamás)

SZTK: Sánta – Milos (Csikortás, a szünetben), I. Jakovljevic, Ducic – Nagy J., Barna, Khous (Zsivoczky, 72.), S. Jakovljevic, Kollega – Takács T., Fekete Á. (Soskic, 59.). Vezetõedzõ: Zoran Kuntics

CEGLÉD: Miski – Robson, Makrai, Farkas I., Szala – Kenderes, Koncz Zs. – Lipusz (Markó, 87.), Koós (Rebrik, 87.), Szkunc – Kormos (Medgyesi L., 78.). Vezetõedzõ: Ványi Zsolt

Gólszerzõ: Takács T. (1–0) a 80. percben

Zoran Kuntics: – Egygólos mérkõzés volt, s valószínûleg ehhez az idei bajnokságban hozzá kell szokni. A labda folyamatosan visszapattant a ceglédi védelemrõl, mivel elöl nem tartottuk meg azt. Gólt akkor szereztünk, amikor jobban ment a ceglédieknek, a lényeg azonban a három pont megszerzése.

Ványi Zsolt: – Egyetértek, egygólos mérkõzés volt, erre is számítottunk. Vélhetõen sok hasonló mérkõzésünk lesz, kiegyenlített játékkal. A sors fintora, hogy akkor kaptuk a gólt, amikor uraltuk a játékot. Remélem, a következõ fordulóban értékesítjük helyzeteinket, és megszerezzük a három pontot.

BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE SE–FC TATABÁNYA 4–0 (1–0)

Békéscsaba, 1000 nézõ. Vezette: Berger József (Szvetnyik Bence, Kovács II Gábor)

BÉKÉSCSABA: Scsekics – Balog Zs., Albert I., Szûcs I., Juhász Gy. – Lucas, Tölgyesi (Tolmbaye 57.), Király P. (Pozsár 66.), Leucuta – Mosquera, Voiculet (Pantovics 71.). Vezetõedzõ: Komjáti András

TATABÁNYA: Dombai A. – Lázár T., Szamosszegi, Páles, Radnai – Ludánszki, Kovács I., Bakos (Kis Sz. 73., Besztercei 78.) – Móri, Ferkó (Farkasdi 32.), Weitner. Vezetõedzõ: P. Nagy László

Gólszerzõ: Leucuta  (11-esbõl, 1–0) a 33., Voiculet (2–0) az 51., Mosquera (3–0) a 62., Pantovics (4–0) a 87. percben

Kiállítva: Dombai A. (elhúzta a kitörõ Mosquera lábát a tizenhatoson belül) a 31. percben

Komjáti András: – Létszám egyenlõségnél is több helyzetet alakítottunk ki az ellenfél kapuja elõtt, akár több góllal is vezethettünk volna. A játékunk idõnként jó volt, egy-két hibát leszámítva, fõleg a védekezésben láttam megingásokat. Van még mit javítani a következõ idõszakban.

P. Nagy László: – A kiállításnál nehéz helyzetbe került a csapat, kapusunk nem hozott jó döntést. Egy jó csapat ellen emberhátrányban nagyon nehéz futballozni. Bár két nagy helyzetünk akadt, azokat nem tudtuk kihasználni. Azért kíváncsi lettem volna, hogy egyenlõ létszám mellett mire lett volna képes a csapat.

SZOLNOKI MÁV FC–GYIRMÓT FC-GYÕR 2–3 (1–2)

Szolnok, 1000 nézõ. Vezette: Radványi Ádám (Buzás Balázs, Galán Roland)

SZOLNOK: Pokorni – Vári, Mile, Grúz, Fritz – Zvara, Sipeki – Bohner (Lengyel B., 70.), Nagy I. B. Tóth (Szepessy, 64.) – Máté (Rokszin, a szünetben). Vezetõedzõ: Kis Károly

GYIRMÓT: Holczer – Hajba, Balog Z., Graszl K., Farkas M. – Cseri T., Papp K., Magasföldi (Fejes J., 52., Illés Gy., 79.), Lázár P. – Beliczky, Oross (Tóth N., 71.). Vezetõedzõ: Sisa Tibor

Gólszerzõ: Magasföldi (0–1) az 1., Nagy I. (1–1) a 16., Beliczky (1–2) a 27., Cseri (1–3) az 51., Nagy I. (2–3) a 92. percben

Kis Károly: – Gratulálok a Gyirmótnak a gyõzelemhez. Úgy érzem, alakulhatott volna másként is az eredmény, de nem volt szerencsénk. A második gólt érzésem szerint les elõzte meg.

Sisa Tibor: – A bajnoki nyitányon egy szervezett, jó csapat ellen idegenben nyerni mindig szép fegyvertény, de természetesen így is akad még tennivalónk. A látottak alapján úgy érzem, gyõzelmünk megérdemelt.

DUNAÚJVÁROS PASE–VASAS 2–0 (0–0)

Dunaújváros, 1400 nézõ. V: Szõts (Pápai, Butkai)

Dunaújváros: Milinte – Villám, Beleuc, Farkas V., Csehi T. – Papp M., Szalai T. (Lázár Zs., 82.), Jakab D. (Godslove, a szünetben), Böõr – Thiago – Urbán G (Birtalan, 89.). Szakmai igazgató: Dobos Barna

Vasas: Németh G. – Alcantara, Izing, Engel – Horváth L. (Görgényi, 70.), Gál M., Recklet (Szedlár, 70.), Hohmann (Ádám, 65.) – Cseke, Zamostny, Remili. Vezetõedzõ: Dirk Berger

Gólszerzõ: Szalai T. (58.), Böõr (93. – 11-esbõl)

Dobos Barna: – Nyerni mindig öröm, különösen a szezonnyitón, és akkor, ha neves ellenfelet gyõzünk le. Az elsõ félidõben sok hibával játszottunk, sokat tartottuk a labdát teljesen feleslegesen, ezért a szünetben gyorsabb, egyszerûbb játékot kértem játékosaimtól. A keret nagy részét rutinos labdarúgók alkotják, akik felnõttek a feladathoz.

Dirk Berger: – Voltak periódusok, amikor eldönthettük volna a mérkõzést, de az egyik pontra mindenképp rászolgáltunk volna. A kihagyott tizenegyesünk után lélektelennek éreztem csapatomat. Játszhatunk rosszul, de hit nélkül soha. A pályán a játékosoknak kell megszenvedni a sikerért. Ezúttal ez hiányzott a fiúkból.