NB II, Nyugat: az MTK nem bírt otthon a Szigetszentmiklóssal

Az éllovas MTK Budapest hazai pályán csak gól nélküli döntetlenre végzett a Szigetszentmiklóssal a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 14. fordulójában.

NB II, NYUGATI CSOPORT

14. FORDULÓ

KOZÁRMISLENY SE–BUDAÖRSI SC 4–0 (1–0)

Kozármisleny, 150 nézõ. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)

KOZÁRMISLENY: Sólyom – Kiss M., Fodor F., Balaskó Cs., Vég B. – Ato, Nagy E. (Karacs, 73.), Kovács T., Rácz F. – Wittrédi (Laki Z., 77.), Godslove (Asztalos, 68.). Vezetõedzõ: Márton Gábor

BUDAÖRS: Tulipán – Lõrincz Gy. (Szûcs P., 68.), Hegedûs N., Csobánki, Mihályi – Kollega K., Tóth Cs., Horváth L., Lászka (Farsang, 72.), Papp G. (Németh P., 75.) – Tüske. Vezetõedzõ: Lucsánszky Tamás

Gólszerzõ: Rácz F. (1–0) a 13., Ato (2–0) a 60., Wittrédi (3–0) a 64., Asztalos (4–0) a 69. percben

MESTERMÉRLEG

Márton Gábor: – Az utolsó két-három hetet leszámítva benne volt a játékunkban a nagyobb különbségû gyõzelem. Kicsit hiányérzetem van, a negyedik gól után megálltunk.

Lucsánszky Tamás: – Nagyszerûen futballoztak a hazaiak, minden hibánkért megbüntettek bennünket.

MTK BUDAPEST–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 0–0

Budapest, Hidegkuti Stadion, 500 nézõ. Vezette: Karakó (Szalai D., Szilágyi N.)

MTK: Hegedûs – Wolfe, Szekeres A., Kálnoki Kis, Vadnai – Nikházi, Kanta J., Zsidai – Frank (Ladányi, 75.), Tischler, Csiki (Pölöskey Zs., 58.). Szakmai igazgató: Garami József

SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák, Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Kvekveskiri, Barna Zs. – Bonifert (Fekete L., 75.), Somorjai (Csepregi, 83.), Sadjo – Fekete Á. (Ngalle, 70.). Vezetõedzõ: Horváth Ferenc

Garami József: – Küzdelmes mérkõzésen nem tudtuk leküzdeni az ellenfelet, kevés helyzetet tudtunk kialakítani, ezért lett döntetlen.

Horváth Ferenc: – Kerestem, de nem találtam a különbséget a tabellán elfoglalt helyek között.

DUNAÚJVÁROS PÁLHALMA–GYÕRI ETO  FC II 2–1 (1–0)

Dunaújváros, 200 nézõ. Vezette: Barna G. (Kis, Verbászi)

DUNAÚJVÁROS: Abu – Huber, Kõkuti, Salamon, Berényi – Bezerédi, Vaskó J. (Kocsis G., 36.), Rottmann, Dudás P., Márki – Nagy D. (Szmoljanovics, 86.). Vezetõedzõ: Nagy I Zoltán

GYÕR II: Nacsa – Kálmán A., Paget, Zámbó B., Nagy Á. – Markovics (Berde, a szünetben), Horváth G. (Németh L., 65.), Kiss Sz. – Varga T., Molnár T., Miklós (Serfõzõ, a szünetben). Edzõ: Klement István

Gólszerzõ: Nagy D. (1–0) a 23., Kocsis G. (2–0) az 50., Varga T. (2–1) a 89. percben

Kiállítva: Kiss Sz. (hátulról történõ buktatásért) a 81. percben

Nagy I Zoltán: –  A múlt heti kisiklás után rájött a csapat, hogy rossz úton jár, és nagyszerû találkozón, jó teljesítménnyel megérdemelten gyõzött.

Klement István: – Két buta hibánkat kihasználta az egyébként az egész mérkõzésen kilenc emberrel védekezõ Dunaújváros. Késõn rúgtuk a szépítõ gólt.

BAJAI LSE KALO-MÉH–VESZPRÉM FC 1–1 (1–1)

Baja, 200 nézõ. Vezette: Pánczél (Viszokai, Iványi)

BAJA: Herbert – Szauter, Zahorecz, Forgács, Villám – Domokos, Szöllõsi F. – Balázs (Kormos, a szünetben), Micskó (Lógó, 67.), Varga Z. (Szõllõsi T., 55.) – Covic. Vezetõedzõ: Bognár György

VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedûs, Lang, Bosnjak (Nikolin, 76.) – Thiago, Molnár, Hevesi-Tóth, Leitold (Finta, 82.) – Novothny, Alex (Czvetkó, 86.). Vezetõedzõ: Vágó Attila

Gólszerzõ: Alex (0–1) a 40., Domokos (1–1) a 44. percben

Bognár György: – Igazságos döntetlen született, a Veszprém egyenrangú ellenfél volt. Azt azért kikérem magamnak, hogy egy húszéves bíró vagy partjelzõ kioktasson.

Vágó Attila: – Küzdelmes mérkõzésen helyzet itt, helyzet ott. Mindkét védelem sokat hibázott, ezek után igazságos a döntetlen.

FC TATABÁNYA–SOPRONI VSE 1–1 (0–1)

Tatabánya, 250 nézõ. Vezette: Berke (Gyûrûsi, Mohos)

TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Böjte, Simkó – Móri (Nyilas, 56.), Farkas V., Milanovics (Sitku, 76.), Szekér, Deme – Béres, Farkas J. Vezetõedzõ: Kiprich József

SVSE: Borsi – Perics, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Csontos, Lazics, Szabó L., Bausz (Planéta, 93.) – Bognár Gy. (Tamási, 79.), Csordás Cs. (Fazekas, 89.). Vezetõedzõ: Végh Tibor

Gólszerzõ: Szmiljanics (0–1) a 31., Béres (1–1) az 53. percben

Kiállítva: Szabó L. (Nyilas Elekkel szemben elkövetett súlyos sportszerûtlenségért) a 70. percben

Kiprich József: – Bunkerfutballra számítottunk, és az is lett.

Végh Tibor: – Küzdelmes, nyílt mérkõzésen rászolgáltunk az egy pontra.

FC AJKA–VIDEOTON-PFLA 0–0

Ajka, 200 nézõ. Vezette: Fenyvesi Sz. (Péter T., Hofbauer)

AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs. (Vittman, 89.), Szabó L., Pothárn, Pavliczky (Major N., a szünetben) – Mihalecz P., Gaál (Szalai R., 77.). Vezetõedzõ: Artner Tamás

VIDEOTON: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Farkas N. – Soós J., Macsicza, Szolnoki, Balogh G. (Király P., 87.) – Máté J. (Elek B., 90.), Babos B. (Baracskai, 79.). Edzõ: Hartyáni Gábor

Artner Tamás: – A szervezetten játszó fehérváriak ellen a helyzetek alapján gólokkal kellett volna nyernünk.

Hartyáni Gábor: – Az elsõ félidõben eldönthette volna az Ajka a mérkõzést, de a szünet után kiegyenlített játék volt, s így  értékes pontot szereztünk.