NB II, Nyugat: görög védõé a Vidi II gyõztes gólja, a 17 éves veszprémi tehetség ismét betalált

A Veszprém hazai pályán 2–1-re legyõzte a második helyezett Gyirmótot, a találkozón ismét gólt szerzett a veszprémiek tehetsége, a 17 esztendõs Novothny Soma.

A csatárnak, aki iránt az olasz Napoli is érdeklõdik, ez volt a 13. másodosztályú bajnokija a szezonban, ezeken összesen kilenc gólt ért el.

A harmadik helyezett Kozármisleny a Videoton-Puskás Akadémia vendége volt, a hazaiak a görög védõ, Vasziliosz Aposztolopulosz fejes góljával nyerték meg a találkozót.

A sereghajtók csatáját a Budaörs nyerte meg 1–0-ra, a Szigetszentmiklós pedig hazai pályán ért el 3–3-at a Paks II csapatával, a vendégeknél a negyedik bajnokiján megszerezte elsõ gólját a Csehországból hazatérõ utánpótlás-válogatott középpályás, Laczkovich Donát.

Holnap még három meccset rendeznek a Nyugati csoportban, utána pedig folytatás a február 25–26-i hétvégén.

VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0)

Felcsút, 100 nézõ. Vezette: Ákos D.

VIDEOTON-PA: Pajovics – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. (Jankovics, 51.) – Macsicza, Szolnoki – Nagy D., Király P., Baracskai (Elek B., 59.) – Babos B. (Balog G., 79.). Edzõ: Hartyáni Gábor

KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Wittrédi, Ato (Asztalos, 57.), Kiss M., Nagy E., Koller K. (Karacs, 23.), Rácz F., Godslove (Eszlátyi, 67.), Vég B. Vezetõedzõ: Márton Gábor

Gólszerzõ: Aposztolopulosz (56.)

MESTERMÉRLEG

Hartyáni Gábor: – A mérkõzés összképe és a helyzetek alapján teljesen megérdemelt a gyõzelmünk.

Márton Gábor: – Abszolút ikszes meccs volt, bár az elsõ negyedórában eldönthettük volna a találkozót.

VESZPRÉM FC–GYIRMÓT FC 2–1 (1–1)

Veszprém, 300 nézõ. Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Hóbor P.)

VESZPRÉM: Kádár – Garai, Hegedûs, Lang, Bosnjak – Thiago, Hevesi Tóth, Molnár Z., Leitold (Finta, 71.) – Novothny (Pálfi, 87.), Alex (Nikolin, 84.). Vezetõedzõ: Vágó Attila

GYIRMÓT: Tarczy – Bognár Zs. (Lázár, 53.), Kozmér, Makra, Szabó Cs. – Molnár B.  – Weitner (Tóth N., 56.), Tóth B., Cseri (Czanik, 80.), Nagy L. – Laki B. Vezetõedzõ: Soós Imre

Gólszerzõ: Novothny (1–0) a 19., Laki B. (1–1) a 41., Molnár Z. (2–1) a 81. percben

Kiállítva: Nagy L. (második sárga lap után) a 73. percben

Vágó Attila: – Mindkét csapat támadófutballt mutatott be, amelybõl megérdemelten mi jöttünk ki gyõztesen.

Soós Imre: – Sajnos a felesleges kiállítás megpecsételte a sorsunkat.

BUDAÖRSI SC–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA 1–0 (1–0)

Budaörs, 150 nézõ. Vezette: Szõts (Péter T., Horváth Z.)

BUDAÖRS: Tulipán – Németh P., Hegedûs N., Csobánki, Sánta A. – Lászka, Tóth Cs., Papp G. (Horváth L., 68.) – Tüske,
Szentgyörgyi (Kollega, 58.), Szûcs P. (Mihályi, 79.). Vezetõedzõ: Lucsánszky Tamás

DUNAÚJVÁROS: Abu – Huber, Kõkuti, Salamon, Berényi – Bastovanov (Kocsis G., a szünetben), Dudás P. (Kóczián, 84.), Rottmann, Perovics, Bezerédi – Nagy D. (Márki, 68.). Vezetõedzõ: Nagy I Zoltán

Gólszerzõ: Szûcs P. (1–0) a 30. percben

Lucsánszky Tamás: – Menekülés a gyõzelembe.

Nagy I Zoltán: – Ma néha megcsillantottunk valamit a tudásunkból. A korábbi mérkõzéseken néhány játékosom elvolt, mint a befõtt, ennek nem sok értelme van. A télen változtatnunk.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–PAKSI FC II 3–3 (2–1)

Szigetszentmiklós, 200 nézõ. Vezette: Farkas T. (Pápai, Galán)

SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák K., Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Tóth F. (Bonifert, 65.), Kvekveskiri – Somorjai, Varga Z., Sadjo – Fekete Á. (Fekete L., 81.). Vezetõedzõ: Horváth Ferenc

PAKS II: Kiss M. – Szolomájer, Ferkó, Racskó (Feil, a szünetben),  Blatt – Cziráki, Tamási G., Mészáros I., Czinger – Laczkovich (Bohner, 71.), Papp R. (Karszt, 93.). Edzõ: Lengyel Ferenc

Gólszerzõ: Sadjo (1–0) a., Laczkovich (11-esbõl, 1–1) a  23., Fekete Á. (2–1) a 34., Csiszár (3–1) a 48., Mészáros I. (3–2) a 63., Czinger (3–3) a 87. percben

Horváth Ferenc: – A szombat hajnalban elhunyt Gajda István emlékére ajánljuk ezt az egy pontot.

Lengyel Ferenc: – A döntetlent reálisnak tartom, fiatal csapatom nehezen tolerálta az ellenfél agresszív, helyenként alattomos játékát.

SOPRONI VSE–BAJAI LSE 0–0

Sopron, 500 nézõ. Vezette: Szilasi (Gyürüsi, Aradi)

SVSE: Borsi – K. Perics, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. (Horváth T., 76.) – Csontos, Lazics, Csordás Cs. – Tamási R. (Planéta, 35.), Bausz , Bognár Gy. Vezetõedzõ: Végh Tibor

BAJA: Herbert – Szauter, Zahorecz, Forgács, Burucz – Domokos, Szöllõsi (Lógó, 83.), Domonyi – Micskó (Balázs R., a szünetben), Csovics, Kormos (Nagy E., 62.). Megbízott edzõ: Raffai Rudolf

Végh Tibor: – A második félidõben sokkal bátrabban támadtunk, az utolsó percekben pedig kétszer is eldönthettük volna a három pont sorsát.

Bognár György: – Kevés helyzetet dolgoztunk ki, inkább mezõnyjáték folyt a pályán, a játék képe alapján igazságos a döntetlen.