LABDARÚGÓ NB II A Nyugati csoportban listavezetõ MTK 4–0-ra gyõzött, Keleten a Nyíregyháza továbbra is nyeretlen

Az FTC II tíz emberrel, Abdi triplájával nyert a Vidi II ellen

A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának hetedik fordulójában a 35. perctõl emberhátrányban játszó Ferencváros II hazai pályán 5–3-ra legyõzte a Videoton-PFLA-t. A hazaiaknál Liban Abdi, míg a vendégeknél Máté János mesterhármast szerzett. A listavezetõ MTK otthon 4–0-ra nyert a sereghajtó Dunaújváros ellen, ezzel továbbra is elsõ helyen áll a tabellán. Továbbra sincs gyõzelme a Nyíregyházának az NB II Keleti csoportjában, ám a Békéscsaba ellen 0–2-rõl a lefújás elõtti pillanatokban kiharcolt döntetlennel fontos pont került a birtokába. Három tizenegyest hozott a Szolnok–Eger csata elsõ félideje (végül a hazaiak nyertek), míg az újonc Szeged fölényesen legyõzte a Bp. Honvéd második együttesét.

Szenzációs összecsapást hozott a Ferencváros és a Videoton másodosztályú csapatának szombati mérkõzése. Az elsõ félidõ után a hazai pályán futballozó zöld-fehérek a szünetben 3–1-es vezetéssel vonulhattak pihenõre. Holman Dávid fejes gólja mellett a klubhoz nemrég visszatérõ Liban Abdi két tizenegyest is értékesített, míg a Vidi részérõl Máté János volt eredményes – szintén büntetõbõl. A Fradi a 35. perctõl emberhátrányban játszott, mivel Tóth Axelt a játékvezetõ durva szabálytalansága miatt kiállította.

A második játékrészben a vendégek alig nyolc perc alatt kihasználták az emberfórt: Máté János megszerezte második és harmadik gólját is, 3–3-ra módosítva az eredményt. A PFLA reménye azonban mindössze pár percig tartott, Liban Abdi – Máté mesterhármasára válaszolva – ismét betalált, méghozzá szabadrúgásból. Két perccel késõbb Vass Máté is gólt szerzett, így a végeredmény 5–3 lett az FTC II javára.

A listavezetõ MTK a sereghajtó  Dunaújvárost fogadta, a budapesti kék-fehérek Ladányi Tibor, Pál András, Nikházi Márk és Tischler Patrik találatával végül 4–0-ra nyertek.

LABDARÚGÓ NB II

NYUGATI CSOPORT, 7. FORDULÓ

FC TATABÁNYA–FC AJKA    2–0 (2–0)

Tatabánya, 600 nézõ. Vezette: Pánczél (Péter T., Makkosné)

TATABÁNYA: Dombai A. – Kiprich D. (Kiss R., 83.), Böjte (Farkas V., 59.), Izing, Almási – Móri, Milanovics, Deme, Lajtos (Nyilas E., 70.) – Sitku, Farkas J. Vezetõedzõ: Kiprich József
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Günther – Szabó L., Pothárn, Kovács Sz. (Wittman, 74.) – Szalai R. (Horváth A., 59.), Mihalecz P., Gaál B. (Major, 74.). Vezetõedzõ: Artner Tamás

Gólszerzõ: Farkas J. (1–0) a 6., Móri (2–0) a 41. percben

MESTERMÉRLEG

Kiprich József: – Nehéz meccsen vagyunk túl, jó csapatot gyõztünk le. Játékosaimon látszott, nagyon akarják a sikert.

Artner Tamás: – Szerencsétlenül korán kapott gól és a meg nem adott büntetõ rányomta bélyegét a mérkõzésre. Többet nem foglalkozom a játékvezetõkkel.

BAJAI LSE KALO-MÉH–GYIRMÓT FC   4–1 (0–1)

Baja, 500 nézõ. Vezette: Solymosi (Berettyán, Horváth R.)

BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Kardos – Micskó (Balázs, a szünetben), Domokos, Szõllõsi F. – Nagy E. (Lógó, 67.) Szöllõsi T. (Kormos, a szünetben), Csovics. Vezetõedzõ: Bognár György

GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Kozmér, Domanyik, Szabó Cs. – Czanik (Polyák,70.) Lázár, Horváth R., Homonyik (Cseri T., 40.) – Tóth N. (Laki, 57.) Weitner. Vezetõedzõ: Soós Imre

Gólszerzõ: Tóth N. (0–1) a 32., Kormos (1–1) az 52., Csovics (2–1) az 59., Kormos (3–1) a 70., Csovics (4–1) a 80. percben

Bognár György: – Gratulálok a srácoknak, megérdemelten nyertünk. A szünetben át kellett állni egy másik játékra, a második félidõben már nagyon jól játszottunk, bár ennél is nyújtottunk már jobb teljesítményt.

Soós Imre: – Számomra érthetetlen módon az elsõ félidõ után játékosaim azt hitték, hogy elég kivinni a mezt a pályára. Futás nélkül ezt a játékot nem lehet játszani. A meglepetéstõl azt sem tudom, hogy hol vagyok.

MTK–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA ASE    4–0 (3–0)

Hidegkuti Nándor Stadion, 500 nézõ. Vezette: Karakó (Butkai, Szilágyi N.)

MTK: Hegedüs L. – Wolfe, Kálnoki Kiss, Szekeres A., Ladányi – Nikházi, Vukmir – Kanta J., Pál A. (Vass P., 32.), Csiki – Frank (Tischler, 59.). Szakmai igazgató: Garami József

DUNAÚJVÁROS: Floszmann – Huber, Salamon, Dudás P., Payeta – Basztovanov, Cséza, Vaskó J. (Nagy D., a szünetben), Márki – Bezerédi (Rottmann, 48.), Szmoljanovics. Vezetõedzõ: Nagy Zoltán

Gólszerzõ: Ladányi (1–0) a 12., Pál A. (2–0) a 28., Nikházi (3–0) a 40., Tischler (4–0) a 80. percben

Kiállítva: Cséza (második sárga lap után) a 81. percben

Garami József: – Az elsõ félidõben a csapat jól felpörgette a játékot, így megnyugtató elõnyre tett szert. Gyõzelmünk ilyen különbséggel is megérdemelt.

Nagy Zoltán: – A listavezetõ otthonában nem egyszerû a csapatok helyzete. Nekünk különösen nehéz volt. Tesszük tovább a dolgunkat, hogy elõbbre léphessünk.

VESZPFÉM FC–GYÕRI ETO II    4–0 (2–0)

Veszprém, 300 nézõ. Vezette: Farkas T. (Kóbor, Török K.)

VESZPRÉM: Kádár – Ihász, Hegedûs Gy., Lang, Bosnjak – Tiago (Gomez, 79.), Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik – Novotny (Czvetkó, 75.), Alex (Nikolin, 70.). Vezetõedzõ: Vágó Attila

ETO II: Molnár P. – Nagy Á., Paget, Zámbó, Hagymási (Kálmán, 60.) – Dömötör, Kiss M., Nicorec (Nyitrai, 44.), Strestik – Varga T., Kiss Sz. Edzõ: Klement István

Gólszerzõ: Lang (1–0) a 20., Lang (2–0) a 31., Novotny (3–0) a 70., Hegedûs Gy. (4–0) a 73. percben

Kiállítva: Zámbó (Novotny megrúgásáért) a 72. percben

Vágó Attila: – Dicséretes, hogy öt ifjúsági korú játékossal végig kézben tartottuk a mérkõzést, úgy, hogy jó ütemben lõttük a gólokat.

Klement István: – Bármennyire is szerettünk volna két magas belsõ védõt, nem volt, így a Veszprém fejjel megvert minket.

SOPRONI VSE–BKV ELÕRE     1–0 (1–0)

Sopron, 1500 nézõ. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)

SOPRON: Sipos G. – Csontos, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Csordás Cs. (Tamási R., 65.), Bozsoki, Tatai, Lazics – Szabó L. (Szabó P., 70.), Bausz (Planéta, 90.). Vezetõedzõ: Végh Tibor

BKV: Kóré – Miklósvári, Baranyai N., Máj, Sebõk I. – Fazakas (Dányi, 74.), Csikós, Takács M. (Boros J., 30.), Selei (Berki, 69.) – Szabó V., Varga E. Vezetõedzõ: Szapor Gábor

Gólszerzõ: Szmiljanics (1–0) a 24. percben

Végh Tibor: – Jól kezdtük a mérkõzést, a vezetést is megszereztük, sajnos a második félidõben kihagytuk a meccs helyzetét, s így izgalmassá tettük a találkozót.

Szapor Gábor: – Az egyéni, hibás döntéseink megbontották az eddigi kiváló csapategységet. Felnõtt futballt nehéz gondolkodás és becsvágy nélkül játszani.

FERENCVÁROS II–VIDEOTON-PFLA    5–3 (3–1)

Albert-stadion, 300 nézõ. Vezette: Szõts (Mohos, Gyürüsi)

FTC II: Végh – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Birtalan – Fitos, Vass M., Peszmeg, Holman (Nyilasi B., 79.) – Varga B. (Papp M., a szünetben), Abdi (Szabó R., 69.). Edzõ: Lipcsei Péter

VIDEOTON-PFLA: Pajovics – Margitics, Vaszicsku (Paudits, a szünetben), Jankovics (Farkas N., 67.), Papucsek – Macsicza – Nagy D., Soós J., Király P. – Babos (Elek B., 70.), Máté J. Edzõ: Hartyáni Gábor

Gólszerzõ: Abdi (11-esbõl, 1–0) a 7., Máté J. (11-esbõl, 1–1) a 12., Abi (11-esbõl, 2–1) a 21., Holman (3–1) a 34., Máté J. (3–2) a 48., Máté J. (3–3) az 53., Abdi (4–3) az 59., Vass M. (5–3) a 61. percben

Kiállítva: Tóth A. (buktatta Jankovicsot) a 37. percben

Lipcsei Péter: – Le a kalappal a játékosok elõtt, nem könnyû emberhátrányban játszani több mint ötven percen keresztül, de mi kibírtuk, sõt három–három után is felálltunk.

Hartyáni Gábor: – Amikor három–egyrõl egyenlítettünk, azt hittem, megvan a mérkõzés, de durva egyéni hibák miatt kikaptunk. Ez a csapat jelenlegi helyzetében nem megengedhetõ.