NB II, Nyugat: ikszelt az MTK, kilencpontos elõnnyel telelnek a fõvárosiak

A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 15. fordulójában az éllovas MTK 0–0-t játszott a Gyõr második csapatával, így a fõvárosiak kilencpontos elõnnyel telelhetnek az elsõ helyen. A Ferencváros II 50 perc után már 4–0-ra vezetett a Tatabánya ellen (Varga Bence két gólt szerzett), a vendégek erejébõl csak a szépítésre futotta Sitku Illés duplájának köszönhetõen.

LABDARÚGÓ NB II

NYUGATI CSOPORT, 15. FORDULÓ

FERENCVÁROS II–FC TATABÁNYA 4–2 (3–0)

Albert-stadion, 150 nézõ. Vezette: Farkas Á. (Bozó, Varga II G.)

FTC II: Hermány – Nagy A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Vass M., Antal Zs. (Papp M, 86.) – Holman (Bölcsföldi, 70.), Nyilasi B., Birtalan J. – Varga B. (Tóth A., 79.) Edzõ: Lipcsei Péter

TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Böjte, Izing – Farkas V., Milanovics – Móri (Lajtos, 79.), Béres (Nyilas E., a szünetben), Szekér  D. – Sitku, Farkas J. Vezetõedzõ: Kiprich József

Gólszerzõ: Varga B. (1–0) a 9., Fülöp N. (11-esbõl, 2–0) a 14., Holman (3–0) a 36., Varga B. (4–0) az 50., Sitku (11-esbõl, 4–1) az 58., Sitku (4–2) a 64. percben

MESTERMÉRLEG

Lipcsei Péter: – Az elsõ félidõben parádésan játszottunk, a másodikban aztán volt egy negyedórás rövidzárlatunk. Ennek ellenére nem forgott veszélyben a gyõzelmünk.

Kiprich József: – Az elsõ félidõben fölénk nõtt a Fradi, és megérdemelten szerzett három gólt. A folytatásban sajnos késõn ébredtünk, és már nem tudtunk érdemben változtatni az eredményen.

BKV ELÕRE–FC AJKA 0–1 (0–0)

Sport utca, 100 nézõ. Vezette: Lovas L. (Kormányos II G., Buzás)

BKV: Vezér Á. – Császár (Katona D., 72.), Baranyai N., Miklósvári, Sebõk I. – Fazakas, Máj Z., Varga E., Mayer (Selei, 72.) – Szabó V., Boros J. (Takács M., 72.) Vezetõedzõ: Szapor Gábor

AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs., Szabó L., Pothárn, Pavlitzky (Kovács Sz., 81.) – Mihalecz P., Gaál (Major N., 56.) Vezetõedzõ: Artner Tamás

Gólszerzõ: Mihalecz P. (0–1) az 53. percben

Szapor Gábor: – Az elmúlt két hónap minden balszerencsés jellemzõje benne volt a mai mérkõzésben. Jól játszottunk, sokat dolgoztunk a gólért, de egy figyelmetlenség eldöntötte a három pont sorsát.

Artner Tamás: – Küzdelmes mérkõzésen a második félidõben kialakított helyzeteink alapján megérdemelten gyõztünk.

GYÕRI ETO II–MTK BUDAPEST 0–0

Gyõr, ETO–Park, 300 nézõ. Vezette: Becséri (Kiss I B., Kulman T.)

ETO: Nacsa – Babic, Paget, Zámbó, Nagy Á. – Windecker (Horváth B., 88.) – Németh L., Strestik (Köles –, 61.) – Molnár T. (Serfõzõ, 90.), Alekszidze, Varga T. Edzõ: Klement István

MTK: Hegedûs – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Nikházi, Zsidai, Könyves, Pölöskei Zs. (Vukmir, 86.), Csiki (Vass P., 81.) – Tischler. Szakmai igazgató: Garami József

Klement István: – Örömteli, hogy futballistáink játékban felnõttek a rutinosabb, elsõ csapatból visszajátszók mellé. Helyzeteink alapján nyerhettünk volna.

Garami József: – Nagy iramú, küzdelmes mérkõzésen mindkét csapat gyõzelemre játszott, de sajnos, a várt gól elmaradt.