NB II: idegenben gyõzött a Haladás II, Kulcsár is betalált

Hiába vezetett hazai pályán a Baja, a vendég Haladás II fordított és nyert 3–2-re a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 20. fordulójában.

A 13. percben bár vezetést szerzett a Baja, az elsõ félidõ végén megfordította az eredményt a vendég Haladás II. A második játékrészben Kulcsár Kornél is betalált, így Milan Csokics gólja már csak a szépítésre volt elegendõ.

NB II, KELET, 20. FORDULÓ

BAJAI LSE–SZOMBATHELYI HALADÁS II 2–3 (1–2)

Baja, Petõfi-szigeti pálya, 100 nézõ. Vezette: Barna (Becséri, Mohos)
BAJA: Tulipán – Hajnal, Szabó Gy., Farkas A., Szénási – Szilasi (Faller 72.) – Szentgyörgyi (Szávuj 57.), Turcsik, Illés D. (Balázs D. 85.), Csokics – Szöllõsi T..
Vezetõedzõ: Goretich Krisztián

HALADÁS II: Gõcze – Angyal, Jagodics B., Füredi, Farkas – Halmai, Hanzl, Kulcsár (Tóth L. 72.) – Medgyes (Tóth D. 85.), Simon A., Ugrai (Dallos 90.). Edzõ: Tóth László.

Gólszerzõ: Szénási (1–0) 13., Simon A. (1–1) a 35., Medgyes (1–2) a 42., Kulcsár (1–3) az 57., Csokics (2–3) a 72. percben

MESTERMÉRLEG

Goretich Krisztián: – Agyonnyert mérkõzést veszítettünk el. Ismét bebizonyosodott, hogy futballban nem mindig a jobb csapat nyer.

Tóth László: – Gratulálok játékosaimnak, mert irreális körülmények közt egy irreális napon megérdemelten nyertünk a lelkes hazaiak ellen.

Újra nyert a Puskás Akadémia, most a Gyõr ellen

A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Nyugati csoportot veretlenül vezetõ Puskás Akadémia hazai pályán 2–0-ra legyõzte a Gyõri ETO második csapatát. A felcsútiaknál az 59. percben Kleinheisler László talált be, majd a hajrában Aposztolopulosz állította be a végeredményt. A Puskás Akadémia elõnye így már tíz pont a bajnokságban, azonban a második Kozármisleny mérkõzését csak késõbb játsszák le. A harmadik helyezett Ajka idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Kaposvár II ellen.

NB II, NYUGAT, 20. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–GYÕRI ETO II 2–0 (0–0)

Felcsút, 300 nézõ. Vezette: Gyarmati II (Kepe, Kulman)

PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Nagy Zs. (Fabio, 73.) – Tóth B., Polonkai – Nagy D. (Soós, 76.), Luque (Gajdos, a szünetben), Kleinheisler –Zsolnai. Vezetõedzõ: Benczés Miklós

GYÕR: Molnár P. – Kálmán, Köles, Lang, Kozma M. – Paget – Varga T. (Serfõzõ, 53.), Paku, Németh L., Vankó (Matetits, 50.) – Bellar. Edzõ: Sándor István
Gólszerzõ: Kleinheisler 59., Aposztolopulosz 84.

Benczés Miklós: A korai kezdés miatt kicsit matinéhangulat uralkodott, de azért amit elõterveztünk, azt sikerült megvalósítani, hiszen mi irányítottuk a mérkõzést egy lelkesen, és szervezetten játszó ellenféllel szemben.

Sándor István: Nagyon megijedtünk, és gyengén is játszottunk a listavezetõ otthonában. Gyenge játékkal eredményt elérni nem lehet.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–FC AJKA 1–1 (1–1)

Kaposvár, 80 nézõ. Vezette: Fenyvesi (7) (Kis Z., Nagy T.)

KAPOSVÁR II: Rusák – Földes, Kovacsics, Zmukics, Fotiasz – Házi (Laczkó D., 77.), Böjte, Pedro – Diallo, Caccamo (Kirchner, 65.), Thian

Edzõ: Barna László

AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Horváth A. – Kanta Sz. (Domján R., 65.), Czanik (Kovács Zs., 86.) – Major N., Sowunmi, Mihalecz P. (Szabó P., 89.)

Edzõ: Németh Zoltán

Kiállítva: Sallér (második sárga lap után) a 61. percben

Gólszerzõ: Major N. (0–1) a 22., Thian (1–1) a 33. percben

Barna László: – Közelebb álltunk a gyõzelemhez, csak egy kicsit türelmesebb játék kellett volna, pláne amikor emberelõnyben futballoztunk. Csalódott nem vagyok, mert olyan csapat ellen szereztünk pontot, amely az õsszel vereséget sem szenvedett.

Németh Zoltán: – Gyõzelmi esélyeink voltak, de el is szalasztottuk. Nagyon nehéz volt alkalmazkodni ehhez a talajhoz, a kiállítás után pedig igazságos a döntetlen.