Nyugaton elmaradt a bajnokavatás, a Kozármisleny háromgólos gyõzelmet aratott a Gyirmót otthonában, így a Puskás Akadémia legkorábban a következõ fordulóban ünnepelhet elsõséget. A Szigetszentmiklós csak nehezen tudta legyõzni a Baját, míg a BKV Elõre a hajrában gyõzött Kaposváron.

A Nyugati csoport rangadóján bátran kezdett és támadólag lépett fel a Kozármisleny a Gyirmót otthonában és megérdemelten szerzett vezetést Fellai József révén a 23. percben. A félidõ vége elõtt növelhette volna elõnyét a mislenyi csapat, de Balog Zoltán ezt megakadályozta, mivel azonban szabálytalanul tette ezt – a gólhelyzetben kiugró Városi Viktort buktatta –, a játékvezetõ kiállította az egykoron a Fradit is megjárt védõt. A második félidõben, emberhátrányban is mindent egy lapra feltéve támadott a Gyirmót, de semmi nem jött össze nekik, miközben a vendégek sokat futva, jól játszva tartották az eredményt. A hajrában aztán a Misleny két kontra után újabb gólokat szerzett, így teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót. Ez azt jelenti, hogy most elmaradt a bajnokavatás, a Puskás Akadémia legkorábban a következõ fordulóban lehet bajnok.

A csoport másik két mérkõzésén a Szigetszentmiklós a várakozásokkal ellentétben csak nehezen tudta legyõzni a Baját, míg a BKV Elõre Eszlátyi István duplájával a hajrában gyõzött Kaposváron.

LABDARÚGÓ NB II, 25. FORDULÓ

NYUGATI CSOPORT

GYIRMÓT FC-GYÕR–KOZÁRMISLENY SE 0–3 (0–1)

Gyõr-Gyirmót, 400 nézõ. Vezette: Fábián M.(Márkus T., Galán R.)

GYIRMÓT: Holczer – Nagy G., Csizmadia, Balog Z., Gévay – Regedei (Hajba, a szünetben), Tölgyesi (Erõs G., 68.) – Cseri (Oross, 73.), Magasföldi, Illés Gy. – Tóth N. Vezetõedzõ: Csank János

KOZÁRMISLENY: Sólyom – Erõss Cs., Fellai, Romic, Vég B. (Fenyvesi, 70.) – Kovács T., Nagy J. – Karacs (Frõhlich, 60.), Nagy D., Bjelanovics – Városi (Kiss M., 80.) Vezetõedzõ: Szabó Zsolt

Gólszerzõ: Fellai (0–1) a 22., Bjelanovics (0–2) a 81., Frõhlich (0–3) a 89. percben

Kiállítva: Balog Z. (hátulról buktatta a kapura törõ Városit) a 43. percben

MESTERMÉRLEG

Csank János: – Tompábbak voltunk önmagunknál, de egygólos hátrányunk és a kiállítás ellenére is megvoltak a lehetõségeink, hogy visszajöjjünk a meccsbe a kulturáltan és jól játszó Kozármislennyel szemben.

Szabó Zsolt: – Az emberhátrány minket zavart meg, nem tudtuk tovább játszani a folyamatos, felépített játékunkat. Szünet után két gyönyörû kontragóllal megérdemelten nyertünk a kiváló Gyirmót otthonában.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–BAJAI LSE 2–0 (0–0)

Szigetszentmiklós, 300 nézõ. Vezette: Varga L. (Hofbauer, Péter)

SZTK: Horváth L. – Puskás, Ducic, Deutsch – Barna Zs., Kvekveskiri – Karion (Szamosszegi, 87.), Khous, Kollega – Urbán G. (Doucoure, 73.), Fekete Á. (Besztercei, 61.) Vezetõedzõ: Zoran Kuntics

BAJA: Orbán – Hajnal G., Szilasi, Farkas A., Faller – Turcsik, Szénási – Balázs D. (Varga L., 81.), Szentgyörgyi (Szávuj, 69.), Csokics – Szöllõsi T. Vezetõedzõ: Goretich Krisztián

Gólszerzõ: Karion (1–0) a 77., Deutsch (2–0) a 89. percben

Zoran Kuntics: – Nehéz, jól szervezett csapat volt az ellenfelünk, fõleg kontrákra építettek. Az ellenfél kapusa kiválóan védett, neki köszönhetõ, hogy végig izgalmasan alakult a mérkõzés.

Goretich Krisztán: – Nehéz mérkõzésen vagyunk túl, az SZTK elõrébb tart játéktudásban. Sajnos azért állunk itt, mert ez a fiatal csapat fölfelé nem tud pontosan játszani.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–BKV ELÕRE 1–2 (0–1)

Kaposvár, 50 nézõ. Vezette: Kulcsár K. (Kis Z., Iványi I.)

KAPOSVÁR II: Csampar – Házi, Földes M., Zmukics, Zámbó – Pedro – Kirchner, Diallo, Böjte P. – Horváth Á. (Vartaci, 71.), Haruna Edzõ: Barna László

BKV ELÕRE: Horváth G. – Tányéros Á., E. Wilson, Nógrádi – Tóth A., Csikós, Horváth L. (Molnár M., 79.), Sebõk I. – Berki P. (Máj, 57.) – Folmer (Szabó V., 64.), Eszlátyi Vezetõedzõ: Soós Imre

Gólszerzõ: Eszlátyi (11-esbõl, 0–1) a 42., Diallo (1–1) az 58. , Eszlátyi (1–2) a 90. percben

Kiállítva: Diallo (megütötte E. Wilsont), E. Wilson (visszaütött Diallónak) a 92. percben

Barna László: – Sajnálatos vereséget szenvedtünk, de a második félidõben már elégedett voltam a játékkal. Kemény, helyenként durva mérkõzés volt, remélem megúsztuk komoly sérülés nélkül.

Soós Imre: – Az elsõ félidõben jól játszottunk, a másodikban viszont vért kellett izzadnunk a három pontért.