BKV Elõre – Dunaújváros Pálhalma ASE 1-0 (0-0)

DPASE: Floszmann, Kóczián, Vaskó, Salamon, Pénzes, Huber, Cséza (Kõkuti 75.p), Payeta, Márki (Kocsis 82.p), Nagy D. (Dudás 52.p), Berényi. Vezetõedzõ: Nagy Zoltán.

Második NB II-es bajnoki mérkõzésére készült vasárnap a DPASE labdarúgó csapata, mely ezúttal a BKV Elõre otthonában lépett pályára. Nagy Zoltán vezetõedzõ a támadójáték feljavulását, s természetesen gyõzelmet várt csapatától a meccs elõtt, kár, hogy ebbõl sajnos semmi nem valósult meg.

A nem túl eseménydús elsõ játékrészben ugyanis nagyon ritkán forogtak veszélyben a kapuk, így a találkozó beszámolójában mindössze négy lehetõségrõl tudunk beszámolni az elsõ negyvenöt percben. Ebbõl három a hazaiak, egy a mieink elõtt adódott, ám mivel Baranyai kettõ, illetve Takács és a dunaújvárosi Vaskó próbálkozásánál is könnyedén nyerte a párharcot a két kapus, így a félidõ végén nem is lehetett más az eredmény, mint gólnélküli döntetlen.

A második felvonás elején Payeta veszélyeztette a hazai kaput, majd Szabó, Varga és Berki tesztelte a DPASE portását, de Floszmann rendre hárítani tudott. A játékrész derekán kétszer is helyzetbe került a Pálhalma, de Márki és Berényi sem tudott túljárni Vezér Ádám eszén, nem úgy Berki, aki a 76. percben közelrõl csúsztatott a Pálhalma kapujába, megszerezve ezzel a vezetést együttesének (1-0). A hátralévõ idõben egy ígéretes lehetõsége akadt a DPASE csapatának, de Kócziánt végül – tévesen – lesen állította meg a játékvezetõ, aki ráadásul ki is állította a döntést véleményezõ játékost.

Mindent összevetve nem játszott jól a Pálhalma gárdája, melynek ezúttal is a támadások felépítése okozta a legnagyobb problémát, s a gárda vezetõedzõje is ezt emelte ki a vereség elsõszámú okaként.
– Sajnos a támadójátékunk ismét gyenge volt, gól nélkül nehéz mérkõzést nyerni, még saját játékunkat sem tudjuk játszani. Mindenképpen fel kell javulnunk, fõleg támadójátékban.