A Beremenden megrendezett mérkõzésen a pécsiektõl Lantos és Gyánó volt eredményes, a vendégeknél mindkét gólt Ljuboljevics szerezte. Két busznyi horvát és ugyanennyi magyar szurkoló elõtt mérte össze erejét a PMFC a horvát elsõ osztályú NK Osijek gárdájával. Az eszéki együttesnek ez volt a tavaszi rajt elõtti utolsó felkészülési mérkõzése, amit a pécsi füves pályák felázott állapota miatt Beremenden rendeztek meg.

Felkészülési mérkõzés

PMFC – NK Osijek 2:2 (1:1)

Beremend, 200 nézõ.

PMFC: Dibusz (Sólyom) – Nagy J., Stark, Todorovics, Fodor (Csovics) – Pintér, Lantos, Godslove – Nagy O. (Wittrédi), Gyánó, Ato (Horváth Zs.).

8. perc: GÓÓÓÓL! Nagy O. a jobb oldalról végzett el bedobást. A pécsi támadó szokásához híven élesen a kapu elé dobta a labdát, aminek az eszéki kapus alászaladt, az érkezõ Lantos pedig szép mozdulattal az üres kapuba fejelt. 1:0

15. perc: Jobbára a középpályán folyik a játék, a horvát csapat nem jut el a pécsi kapu közelébe.

19. perc: Godslove szerzett labdát a 16-osnál, kiugratta Gyánót, aki 9 méterrõl fölé lõtt.

25. perc: Ismét egy bedobást követõ Nagy Olivér-Lantos összjáték jelentett veszélyt az eszéki kapura: a támadó ezúttal bal oldalról végzett el bedobást, ami a hosszú oldalon becsúszva érkezõ Lantos elõtt néhány centivel suhant el.

29. perc: Fodor szerzett labdát a félpályán, kiugratásával Ato vezethette egy az egyben a horvátok kapuja felé a labdát. A támadáshoz felzárkózott Godslove is, Ato passza azonban rövid lett, így kihasználatlan maradt a helyzet.

37. perc: Ato a baloldalon a védõk mögé került, egy visszacselt követõen jobbal beadta a labdát, amit Gyánó szép mozdulattal, a kapunak félig háttal állva próbált a kapuba berúgni, de a labda fölészállt.

45. perc: GÓL! Egy baloldali beadásra érkezett Ljuboljevics, aki nagyjából 8 méterról középrõl fejelt a pécsi kapuba. Már a középkezdésre sem maradt idõ, a félidõ utolsó percében egyenlítettek a horvátok. 1:1

49. perc: Hatalmas horvát helyzettel kezdõdött a második félidõ: egy kapu elõtti kavarodásból egy éles lövés érkezett a pécsi kapura, Dibusz azonban hatalmas bravúrral hárítani tudott.

50. perc: Nagy O. 27 méteres szabadrúgása néhány centivel kerülte el az eszéki kaput.

51. perc: Csere: Ato helyén Horváth Zsolt folytatja a játékot.

55. perc: Csere: Fodor Ferencet Mladen Csovics váltja.

58. perc. GÓÓÓL! Godslove jobb oldalra adott középre, a labda Nagy Olivérhez került, aki a középen érkezõ Gyánóhoz passzolt. A pécsi csatár 10 méterrõl a horvát kapuba továbbította a labdát. 2:1

59. perc: Csere: Dibusz Dénest Sólyom Csaba váltotta a pécsi kapuban.

62. perc: Csere: Nagy Olivér helyén Wittrédi Dávid a pályán a pécsi együttesben.

78. perc: GÓL! Egy jobb oldali beadásra ismét Ljuboljevics érkezett pontosan és 7 méterrõl fejjel bevette Sólyom kapuját. 2:2

90. perc: A játékvezetõ lefújta a mérkõzést. A PMFC döntetlent ért el a horvát elsõ osztály 11. helyén álló NK Osijek ellen.

Kiss László: – Helyzeteink alapján gólokkal kellett volna nyernünk a mérkõzést. A játékunkkal alapvetõen elégedett voltam, de az látszott, hogy a horvát ellenfelünk elõrébb tart a felkészülésben.