Ilyen sem volt még! Labdarúgó-mérkõzés az NB II Nyugati csoportjában, ahol Pécsi MFC a Ferencvárost látta vendégül, 20 órai kezdettel. De nem az elsõszámú Fradit, hanem a tartalékokat, akik újoncok az osztályban, mivel az NB III-ból feljutottak. Ezzel azonban sokra nem mentek a Stadion utcában, mert olyan gyorsan kapták az elsõ gólt, hogy még meg sem találtak az embereiket a védõk. A fordulás után is kaptak egyet a zöld-fehérek, amivel már hárommal vezetett, majd gyõzött a “Munkás”.

PMFC – Ferecváros 3-0 (2-0)

Pécs, 1000 nézõ. Vezette:: Berger J. (Viszolai L., Kis Z.)..

Pécs: Dibusz – Simonfalvi, Todorovics, Nagy J., Törtei – Regedei, Lantos, Schultz – Csovics (Nagy O., 71.), Gyánó (Sztojanovszkij, 39.), Lovrencsics. (Bozsik, 77.) Vezetõedzõ: Kiss László. FTC: Mester – Tóth A., Vattai, Rodnbücher, Sváb (Antal, a szünetben) – Gárdos, Peszmeg (Nyilasi B., a szünetben), Fülöp, Papp – Sztanics – Pölöskey (Danquah, 8.). Vezetõedzõ: Lipcsei Péter.

Gólszerzõ: Lovrencsics 1-0 (1.p.), Gyánó 2-0 (17.p.), Simonfalvi 3-0 (70.)..

Nyáresti záporban kezdõdött a játék, méghozzá a Pécs szempontjából úgy, mintha azt Kiss László rendelte volna meg, valami égi hatalomtól.

1.    p.: A 37. másodpercben a labda jobbról érkezett a vendégkapu elõterébe, ott pedig Lovrencscs mintegy 3 méterrõl, a kapu jobb oldalába fejelt.

17. perc: A kaputól 15 méterre Gyánó elé került a labda, aki jól lõtt, hiszen a hálóban kötött ki a próbálkozás.. A labda a jobb alsó saroknál érte el a hálót.

39. perc: Gyánó megsérült, helyette Sztojanovszkij állt be a pécsi együttesbe. A lecsrélt pécsi támadót bordafájdalom miatt mentõ vitte el a pályáról,

70. perc: Regedei balról adott be, Simonfalni egybõl a kapu jobb oldalába bombázott, kapásból.

Egy pillanatnyi kétség sem férhetett a pécsi sikerhez, hiszen végig vezetett a hazai gárda, ami azért ritkaságnak számít minden pályán – írta a pecsiriport.hu.

Kiss László: – Nehéz mérkõzésen vagyunk túl. Lovrencsics korai gólja lökést adott a csapatnak, de további 3-4 gólt rúghattunk volna. Lovrencsics csúsztatásait például nem sok kapus fogta volna meg, ezúttal viszont mindkétszer bravúrral védett a vendégkapus. Gyánó sérülése okozott némi problémát, mivel Sztojanovszkinak bemelegítés nélkül kellett beállnia. Sokat kell még javulnunk ahhoz, hogy álmainkból valóság váljon.

Lipcsei Péter: – Gyakorlatilag már az elsõ percben elvesztettük a mérkõzést, hiába kértem a fiúkat arra, hogy a legelsõtõl a legutolsó percig koncentráljanak. Úgy gondolom, nem szégyen kikapni Pécsett, mivel a hazaiak rendkívül erõsek, mi pedig újoncok vagyunk ebben az osztályban. A mérkõzést teljesen megérdemelten nyerte meg a PMFC, sok sikert kívánok nekik ahhoz, hogy feljussanak az élvonalba.