Nagyon távolra került a PMFC a feljutástól, miután hazai pályán vereséget szenvedett a középmezõnybe tartozó BKV Elõrétõl. A hazaiak kezdték jobban a találkozót, de helyzetecskékig legfeljebb pontrúgásból vagy Nagy Olivér hatalmas bedobásaiból jutottak. A vendégek váratlan vezetõ gólja megváltoztatta a játék képét: Soós Imre tanítványai magabiztossá váltak, míg Gyánóék elbizonytalanodtak, és egyre többet hibáztak. A második játékrészben sokat rohamozott a Pécs, de a támadásokban kevés volt az ötlet és a meglepõ húzás, így a szervezetten védekezõ, több korábbi NB I-es játékost is a soraiban tudó BKV megõrizte elõnyét, és mindhárom bajnoki pontot elvitte Újmecsekaljáról.

PMFC – BKV-ELÕRE 0-1 (0-1)

2011.04.09. 18.00-ÓRA, PÉCS, STADION U., 1000 NÉZÕ

VEZETTE: BERGER JÓZSEF, KISS I. BALÁZS, SZVETNYIK BENCE

PMFC: PMFC: Dibusz – Fodor, Pintér, Todorovic, Gyánó, Godslove, Kvekveskiri, Nagy O., Regedei, Stark, Lovrencsics.

VEZETÕEDZÕ: MÉSZÁROS FERENC

BKV-ELÕRE SE: BKV Elõre: Vezér – Miklósvári, Sebõk, Horváth A., Ribi, Csikós, Faragó, Baranyai, Makrai, Csopaki, Merczel.

VEZETÕEDZÕ: SOÓS IMRE

CSERÉK

PMFC: 62.p. Kvekveskiri I. – Horváth Zsolt; 67.p. Fodor – Turi;

BKV-ELÕRE: 83.p. Sebestyén – Faragó; 91.p. Ribi – Pásztor; 92.P. Csopaki – Fazakas

TUDÓSÍTÁS

1. perc: A piros-feketében játszó hazaiak kezdték el a találkozót Berger játékvezetõ sípjelére. A vendégek tiszta fehér szerelésben léptek pályára.

2. perc: Szép pécsi szögletvariáció után Pintér lõhetett tisztán mintegy 17 méterrõl, azonban a játékszer a kapu fölött hagyta el a játékteret.

3. perc: Csopaki szabadrúgását követõen Baranyai tisztán fejelhetett 6 méterre a pécsi kaputól, de bólintása a bal kapufa mellé szállt. Nagy helyzet volt.

8. perc: Sárga lap: Horváth András késve csúszott be Godslovenak, ezért járt a lap.

12. perc: Mezõnyfölényben játszanak a hazaiak, a fehér mezesek alig-alig jutnak át a félpályán. A Pécs azonban nem jut el helyzetekig, eddig a szögletek és Nagy Olivér hatalmas bedobásai jelentik a legnagyobb veszélyt Vezér kapujánál.

15. perc: GÓL, vezet a BKV Elõre. Csopaki 24 méterrõl, a bal oldalról végezhetett el szabadrúgást, lövése érintés nélkül kötött ki a bal alsó sarokban. 0-1

17. perc: Egy felpattanó labdát Fodor kapásból rálõtt, Merczel belevetette magát, a hosszú sarok felé pörgõ játékszert Vezér bravúrral mentette szögletre.

21. perc: Szép pécsi akció végén Nagy Olivér háttal a kapunak ráhúzta a labdát, Vezér nyújtózkodva paskolta szögletre a labdát a bal alsó sarok elõl. A sarokrúgást követõen Lovrencsics csúsztatása alig suhant el a jobb oldali kapufa mellett.

24. perc: Nagy Olivér 25 méteres szabadrúgását követõen három pécsi is gólt szerezhetett volna, de egyikük sem találta el a labdát.

32. perc: Az utóbbi percekben magabiztosan játszanak a vendégek, érezhetõen megnyugodtak Soós Imre tanítványai a vezetõ gól hatására.

35. perc: Gyors vendégkontrát követõen Ribi száguldott el a jobb oldalon, középre adására Faragó érkezett, de Todorovic becsúszva az utolsó pillanatban menteni tudott a csatár elõl.

41. perc: Sárga lap: Nagy Olivér kapott bele kézzel a labdába, ezért járt neki a lap.

43. perc: Gyánó csúsztatta Lovrencsicshez a labdát, a pécsiek 20-asa mellel maga elé tette, de bal lábas lövését Miklósvári becsúszva blokkolta.

Berger játékvezetõ véget vetett az elsõ játékrésznek, amelynek az elsõ felében a PMFC jobban játszott, de nem jutottak el helyzetekig Gyánóék. A bekapott gól láthatóan megfogta a pécsieket és magabiztossá tette a BKV Elõrét, amely nyugodtan játszva õrzi elõnyét. Ennél sokkal több kell majd a hazaiaktól a második félidõben, ha otthon akarják tartani a 3 bajnoki pontot.

SZÜNET 0-1

46. perc: Folytatódik a találkozó, egyik vezetõedzõ sem cserélt a szünetben.

48. perc: Godslove indult meg szépen a jobb oldalon, Nagy Olivérhez passzolt, aki középre löbbölte a labdát, de a kiugró Gyánó elõl szögletre mentett Miklósvári.

52. perc: Nagy Olivér szabadrúgását Lovrencsics csúsztatta a hosszú sarok felé, Vezér bravúrral szögletre ütötte a labdát.

55. perc: Szép pécsi támadást követõen Regedei lõtte jobbról középre a labdát, a berobbanó Gyánó elõl Miklósvári fejjel szögletre mentett.

61. perc: Újabb pécsi roham: Lovrencsics kapott remek labdát a jobb oldalon, centerezett, de Gyánót megint meg tudták elõzni középen a fehér mezesek.

62. perc: Csere: Kvekveskiri helyett Horváth Zsolt a PMFC-ben.

65. perc: Mindent egy lapra feltéve rohamoz a Pécs, de a BKV kontrái mindig magukban hordozzák a veszélyt.

67. perc: Újabb pécsi csere: Fodor helyett Turi a pályán.

68. perc: Gyánó készítette le a labdát Pintérnek a vendégek 16-osán belül, de megint közbenyúlt az egyik védõ lába, így odalett a lehetõség.

71. perc: Sárga lap: Merczel sárgult be a vendégektõl, mert felrúgta Todorovicot.

72. perc: Turi lövését blokkolták a vendégek, amibõl gyors kontra indult meg. Végül Stark gyönyörû becsúszással szerelte a kiugrani igyekvõ Csopakit.

76. perc: Pécsi szögletet követõen 11-est raklamáltak a hazaiak, mert Starkot lökték ki a labda alól, de Berger sípja néma maradt.

78. perc: Utolsó cserelehetõségét is kihasználja Mészáros: Nagy Olivér helyén Pavicevic a PMFC-ben.

81. perc: Horváth Zsolt készítette le fejjel a labdát Pavicevicnek, a pécsiek idegenlégiósa egybõl lõtt, de Vezér üggyel-bajjal hárított.

87. perc: Sokat birtokolja a labdát a Pécs, de rendkívül szervezetten védekeznek a vendégek, így nem alakul ki helyzet.

89. perc: Sárga lap: a csereként nemrég pályára lépõ Sebestyén kapott lapot idõhúzásért.

90. perc: Sárga lap – Gyánónak fogyott el a türelme, belerúgott Pintérbe, ezért járt a lap.

91. perc: Csere a vendégeknél – Ribi helyett Pásztor a BKV-ban.

92. perc: Újabb idõhúzó csere – Fazakas jön be Csopaki helyére.

Berger játékvezetõ véget vetett a találkozónak, a BKV Elõre mindhárom bajnoki pontot elvitt Pécsrõl. PMFC – BKV Elõre SC 0:1

VÉGEREDMÉNY 0-1

EDZÕI NYILATKOZATOK:

MÉSZÁROS FERENC PMFC VEZETÕEDZÕ:  Szerintem rengeteg helyzetünk volt, a BKV Elõre egy kapuralövésbõl szerzett egy gólt, és ezzel megnyerte az összecsapást. Most ilyen passzban vagyunk, egyszerûen nem tudunk gólt szerezni. És addig, amíg a játékosoknak nincs hitük, nem is fogunk tudni ezen változtatni.

SOÓS IMRE BKV-ELÕRE VEZETÕEDZÕ: Úgy érzem, amit õsszel elvett, most visszadta az élet. Akkor az utolsó percben kaptunk gólt a pécsiektõl, most már a meccs elején elõnybe kerültünk. Alaposan felkészültünk a PMFC játékából, és azt gondolom, ezúttal megérdemelten nyertünk, hiszen a pécsiek nem tudtak komoly gólszerzési lehetõséget kialakítani. Ugyanakkor sok sikert kívánok a PMFC-nek, és azt, hogy feljusson az élvonalba, ahová való.