2022.05.01. 17.00 | Budapest, Szusza Ferenc Stadion 3441 néző| Újpest FC – Gyirmót FC Győr 2-2 (1-1) | OTP Bank Liga NBI., 30. forduló

Játékvezetők: Bogár Gergő – Medovarszki János, Horváth Róbert – Erdős József – Iványi Zoltán, Buzás Balázs, Szőts Gergely

Újpest FC: Banai( Pajovic sz) – Paulyevic, Koutroumpis, Diaby, Kastriaty – , Boumal, Onovo – Beridze(Simon K.85),- Croitze (Bjelos 85),Mitrovic, -Zivzivadze | Vezetőedző: Milos Kruscic

Gyirmót FC Győr: Rusák – Szegi, Csörgő, Széles, Hajdú (Zeke 49) – Vass Á.(Radics 71) – Hasani ( Simon A. 71), Nagy P. Klimovich (Ventura 49), Medgyes (Herjeczki 85) – Varga B. | Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Nikola Mitrivic (46) Vincent Onovo (86) illetve, Nagy Patrik (14), Denis Ventura (91)

Sárga lap: Szegi Vincze (22), Medgyes Zoltán (35), Varga Barnabás (82), Széles Imre (83), Nagy Patrik (85)

A hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést az első percekben, de szűk negyedóra elteltével szerencsére mégis mi szereztük meg a vezető találatot Nagy Patrik kapáslövése után. Ezután a lila-fehérek próbáltak még nagyobb hangsúlyt fektetni a támadó játékra, de ez azzal is járt, hogy időnként kinyíltak és így lehetősége volt együttesünknek a kontrákra Varga Barnabás és Medgyes Zoltán révén. Koncentrációnk sokáig a helyén volt, de az utolsó pillanatokban az egyenlítő góllá érett a hazaiak fölénye, mi tagadás már előtte is többször próbára tették az addig kiválóan teljesítő Rusák Edvárdot. A félidő utolsó pillanatában esett találatnál azonban már ő is tehetetlen volt.

Szünet után sem változott a játék képe továbbra is a házigazdák irányították a játékot és bő egyórai játék elteltével óriási lehetőség adódott számukra, hogy ismét vezethessenek, de az eddig remek formában lévő Zivzivadze most óriásit hibázott. A találkozó végső periódusában egy szépségdíjas találattal ismét előnybe kerültek a hazaiak, de csapatunk óriási tartásról tett tanúbizonyságot, hogy még erre is volt válasza, hiszen a hosszabbítás pillanataiban Denis Ventura egalizált. A látottak alapján mindenképpen értékes a pontszerzésünk és amíg lehet folytatjuk a harcot.