A hússzoros magyar bajnok éskilencszeres Magyar kupa gyõztes újpesti csapattal, három alkalommal találkoztunka 2016 – 2017 – es élvonalban. Szoros mérkõzéseket játszottunk a budapesti lila– fehérekkel a bajnokságban, de legyõzni nem sikerült õket.

Az Újpest FC elleni mérkõzéseinkadatai:

5. forduló – 2016 augusztus 13.szombat 18.00 óra, Budapest Illovszky Stadion

Újpest FC – Gyirmót FC Gyõr          3 – 1  (0 – 1)

Gólszerzõk: Bardhi Enis 2 (66.perc, 71. perc), Balázs Benjámin 68. perc / Máté János 3. perc

16. forduló – 2016 november 11.szombat 15. 30 óra, Alcufer Sadion

Gyirmót FC Gyõr – Újpest FC          1 – 2 (0 – 0)

Gólszerzõk: Mijusko Bojovic 78.perc / Lázok János 88. perc, Windecker József 93. perc

27. forduló – 2017 április 15.szombat 18.00 óra, Budapest Szusza Ferenc Stadion

Újpest FC –Gyirmót FC Gyõr  2 – 2 (1 – 1)

Gólszerzõk: Souleymane Diarra 25.perc, Enis Bardhi 57. perc / Mijusko Bojivic 36. perc, Novák Csanád 55.perc

Az újpestiek az OTP Bank Liga õsziszezonját a bajnoki tabella ötödik helyén zárták. Mindössze öt pontra vannak adobogós helyezéstõl, de a kiesõ helyektõl is csak hét pont választja el õket.Az élvonalbeli bajnokságot pedig, 2018 február 24. – én hazai környezetben, aSzombathelyi Haladás VSE ellen folytatják.

A szerb vezetõedzõ Nebojsa Vignjevicjátékos kerete nem sokat változott az elmúlt években, hiszen a klubot aNemzetközi Szövetség két átigazolási idényre kizárta. Az újpestiek így 2016nyarán és 2017 telén nem igazolhattak új labdarúgót, ezért a sajátutánpótlásukból töltötték fel a keretüket. Az idei bajnokság elõtt azonban márrészt vehettek az átigazolásban és nagyon aktívak is voltak. Az új labdarúgóikközül pedig elsõsorban, Novothny Somát kell kiemelni, aki tíz gólt rúgott abajnokság elsõ felében. A mostani téli átigazolási szezonban, Dzenan Burekovicszemélyében, egy bosnyák védõt igazoltak, aki az FK Vojvodina csapatábólérkezett. Két labdarúgót pedig még tesztelnek, tehát a szintén bosnyák DankoRadic és holland Timo Parthoens kaphat még szerzõdést Újpesten.

5. Újpest FC               19 mérkõzés    6          8          5          26– 25            26 pont

Az Újpest FC játékos kerete ésmezszámai:

Kapusok: 1. Filip Pajovic (szerb),23. Banai Dávid, 35. Gundel – Takács Bence

Védõk: 2. Szûcs Kristóf, 4. Kálnoki- Kis Dávid, 5. Litauszki Róbert, 19. Mijusko Bojovic (montenegrói) , 21.Balázs Benjámin, 22. Mohl Dávid, 27. Pávkovics Bence, 30. Horváth Róbert, 46.Dzenan Burekovic (bosnyák), 49. Branko Pauljevic (szerb – magyar)

Középpályások: 6. Windecker József,8. Cseke Benjámin, 14. Alessane Diallo (mali), 18. Bojan Sankovic (horvát), 24.Marko Filipovic, 26. Nagy Dániel, 29. Németh Gergõ

Támadók: 7. Simon Krisztián, 9.Tischler Patrik, 10. Zsótér Donát, 25. Remzifaik Selmani (macedón), 28. ObinnaNwobodo (nigériai), 86. Novothny Soma

Az Újpest FC január 11. – én kezdte el a felkészülést ésjanuár 27. – és február 08. között, a törökországi Belekben edzõtáborozott. Azeddig felkészülési mérkõzéseit is ott játszotta le és ezeken következõ eredményekszülettek:

január 28. Belek         ÚjpestFC – Septemvri Sofia (bolgár 1.)        1 –2    (Litauszki)

január 31. Belek         ÚjpestFC – Slovan Bratislava (szlovák 1.)   1 –2    (Nagy D.)

február 03. Belek        ÚjpestFC – FC Viktoria Köln (német 4.)       2 – 3    (Cseke, Balázs)

február 04. Belek        ÚjpestFC – Red Star Beograd (szerb 1.)      1 – 1    (Mohl)

február 07. Belek        ÚjpestFC – Dukla Praha (cseh 1.)                 0– 0