SZOMBATHELYI HALADÁS – GYIRMÓT FC GYÕR 2-2 (2-0)

JÁTÉKVEZETÕK: Kovács J. Zoltán – Takács Gábor, Aradi József – Jakab Géza

GYIRMÓT FC GYÕR: Holczer Á., dr.Kardos N., Tóth N., Magasföldi J., Kelemen P., Illés Gy., Kovács Dávid, Széles I., Hajba T., Egerszegi T., Sós M.

Vezetõedzõ: SISA TIBOR

SZOMBATHELYI HALADÁS: Mursits R., Fehér Z., Zsirai M., Nagy G., Tóth P., Andorka P., Schimmer Sz., B. Predrag, Kalász M., Simon Á., Iszlai B.

Vezetõedzõ: ARTNER TAMÁS

CSERÉK:

SZOMBATHELYI HALADÁS: szünet: Fehér Z. – Rajos G.; 62.p. Iszlai B. – Halmai R.; 76.p. Simon Á. – Fider Á.

GYIRMÓT FC GYÕR: 47.P. Magasföldi J. – Beliczky G.; 48.p. Kovács D. – Graszl K.; 70.p. Egerszegi T. – Cseri T.

GÓLSZERZÕK:

SZOMBATHELYI HALADÁS: 12.p. 1-0 Andorka P. (11-esbõl); 43.p. 2-0 Andorka P.;

GYIRMÓT FC GYÕR: 80.p. 2-1 Beliczky G.; 83.p. 2-2 Beliczky G.

SÁRGA LAP:

SZOMBATHELYI HALADÁS: 86.p. Nagy G.

GYIRMÓT FC GYÕR: 11.p. Kovács D.; 27.p. Egerszegi T.; 38.p. Magasföldi J.; 68.p. Széles I.A.

PIROS LAP: NEM VOLT

3.p. Egerszegi röviden fejelte haza a labdát, amire Iszlai lecsapott, de 5 méteres fejesét Holczer bravúrral hárította.

11.p. Schimmer jobb oldali beadásánál Kovács keze beleért, a játékvezetõ 11-est ítélt, és Kovácsnak sárga lapot adott.

12.p. 1-0 A büntetõt Andorka a bal alsó sarokba vágta úgy, hogy Holczer még beleért a labdába.

13.p. Andorka pörgetésébõl Kalász indult a bal oldalon, majd 14 méterrõl, ballal kilõtte a jobb felsõ sarokban a kapufát.

16.p. Magasföldi lõtt a jobb kapufa mellé 18 méterrõl, középrõl.

23.p. Magasföldi 28 méteres szabadrúgását védte a hazai kapus.

27.p. Egerszegi buktatta Simont, sárga lapot kapott.

34.p. Tóth 30 méteres bombáját Holczer bravúrral védte, a kipattanót Andorka fejelte rá 5 méterrõl, de Holczer ismét bravúrral hárított.

38.p. Magasföldi kapott sárga lapot reklamálásért.

43.p. 2-0 Kalász bal oldali beadását Nagy tette vissza Andorkának, aki a 11-es pontról szépen lõtt a jobb alsó sarokba.

FÉLIDÕ: 2-0

Szünetben cseréltek a hazaiak, Fehért Rajos váltotta.

47.p. Magasföldit Beliczky váltotta.

48.p. Kovács Dávid helyett Graszl Károly a pályán.

52.p. Jobb oldal szögletet Andorka fejelte kapura a 11-es pontról, Holczer bravúrral hárított.

62.p. Iszlai helyett Halmai a pályán.

63.p. Halmai 25 méteres bombáját ütötte ki Holczer.

68.p. Széles kapott sárga lapot nálunk.

70.p. Egerszegi helyett Cseri a pályán.

73.p. Schimmer végzett el szabadrúgást 25 méterrõl, lövése megpattant a sorfalon, és a labda a felsõ kapufáról vágódott ki a mezõnybe.

75.p. Bosnjak passzolt balról középre Halmainak, aki 10 méterrõl lõtt Holczer bravúrral védett.

76.p. Simon helyett Fider a pályán.

78.p. Schimmer szabadrúgását védte Holczer.

80.p. 2-1 Sós szerzett labdát, majd két szép csellel végigvezette a középpályán, majd a középen kilépõ Beliczkynek passzolt, aki a kifutó kapus mellett elpörgette a labdát.

83.p. 2-2 Saját 16-osunkról ívelt fel szabadrúgást Graszl, Tóth lefejelte a labdát Beliczkynek, aki kicselezte a kifutó kapust, és a két visszafutó védõ között a kapuba lõtt.

85.p. Jobb oldali szögletet követõen Tóth fejelt kapura, de Holczer ismét védett.

86.p. Nagy kapott sárga lapot a hazaiaknál.

87.p. Andorka lövését védte Holczer.

VÉGEREDMÉNY: 2-2 (2-0)

Az elsõ félidõben a hazai csapat kihasználva a hazai pálya “elõnyét” és magabiztos vezetésre tett szert. Mi jobbára védekeztünk, de azt többnyire jól meg tudtuk oldani.

Az elsõ gól elõtt Kovács Dávid vétlen kezezése miatt rúghatott büntetõt a hazai csapat, és bár Holczer beleért, a labda a bal alsó sarokba kötött ki.

Ez után kiegyenlített lett a játék, de fiataljaink talán túlságosan is tisztelve az NB I-es ellenfelünket, kissé megilletõdve játszottak.

Helyzetünk nem volt, de két távoli próbálkozásunk eltalálta a kaput.

A hazaiak szép góllal növelték elõnyüket, és a szünetben megérdemelten vezetnek.

A második félidõben is többet támadtak a hazaiak, de további gólt, gólokat nem tudtak szerezni annak ellenére, hogy többször is helyzetbe tudtak kerülni.

A második félidõben több kezdõ emberünk is pályára lépett, és masszívabbak lettünk, amit ki is tudtunk használni, és gyakorlatilag a két helyzetünkbõl sikerült gólokat szerezni, és döntetlenre hozni a mérkõzést.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy hazai csapat közelebb állt a gyõzelemhez, de a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, s így megérdemelten hoztuk el az egy pontot Szombathelyrõl.