Szombaton Ajkán vendégszerepel csapatunk. Az ajkaiak ellen tavaly négy alkalommal mérkõztünk meg, s mind a négy találkozót meg is tudtuk nyerni. Két mérkõzés után a zöld-fehéreknek ugyanúgy 3 pontjuk van, mint nekünk.

Tavaly Oross Márton is betalált az ajkai kapuba.
Sokáig nem tartozott kedvenc ellenfeleink közé az FC Ajka, leginkább, ha idegenbeli mérkõzésrõl volt szó, persze Gyirmóton sem volt egyszerû a játék ellenük. Tavaly azonban négy alkalommal is pályára kellett lépnünk hétvégi ellenfelünk ellen, s mind a négy találkozón (2 bajnoki, 2 Liga Kupa) megérdemelt gyõzelmet arattunk (bajnokin: Gyirmót-Ajka 2-0; Ajka-Gyirmót 1-2, Liga Kupán: Ajka-Gyirmót 0-2; Gyirmót-Ajka 4-2). Ennek ellenére nem szabad leírni az ajkaiakat, akik a télen edzõváltáson estek át.
A tavalyi szezont még Mihalecz Istvánnal kezdték, de már Jákli Péterrel fejezték be. Idén pedig a korábban Gyõrben dolgozó Klement István irányítja az ajkai zöld-fehéreket.
Érdekesség, hogy pont egy héttel a mérkõzés elõtt az U19-es és U17-es csapatunk szerepelt Ajkán, s mindkét korosztály megérdemelt nagy különbségû gyõzelmet ért el  (Ajka U21 – Gyirmót U19 0-6; Ajka U17 – Gyirmót U16 0-8).
Az elõzõ fordulóban igaz vereséget szenvedett Mezõkövesden az Ajka, de a mérkõzés elején két nagy lehetõségük is volt a gólszerzésre, de Major egyik esetben sem tudott a kapuba találni. Ez megbosszulta magát, majd egy szabadrúgás után kipattanó labdát Takács közelrõl az üres kapuba lõtt, s nem sokkal késõbb már 2-0 volt a Kövesdnek. A 27. percben Sowunmit indította egy hazai védõ, aki Weitnerrel kényszerítõzött, majd a kisebb szerencsével hozzákerülõ labdát látványosan lõtte a kapuba. Az elsõ félidõ végén aztán újra betalált a Mezõkövesd, ezzel már beállítva a végeredményt. Helyzetek ugyan minkét oldalon adódtak, de azok már kihasználatlanok maradtak. (A Mezõkövesd-Ajka mérkõzés összefoglalóját MEGTEKINTHETIK ITT, AZ MLSZ TV-BEN!)
Mi hazai pályán magabiztos gyõzelmet arattunk a a 2. fordulóban a Balmaz Kamilla Gyógyfürdõ ellen. 4-0-s gyõzelmünk alkalmával jól játszottunk, több alkalommal látványos támadásokat vezettünk, s Cseri és Kákonyi elsõ, Oross és Paku második félidei góljával itthon tartottuk a három pontot úgy, hogy remekül védekezve, a második félidõben komoly gólszerzési lehetõséget nem is adtunk a balmazújvárosiaknak. (A mérkõzés összefoglalóját MEGTEKINTHETIK ITT, A GYIRMÓT TV-BEN!)
Valószínû küzdelmes mérkõzés lesz a holnapi is.
Azonban hiba lenne leírni az Ajkát, ugyanis hazai pályán az elsõ fordulóban jó játékkal verték 3-1-ra az SVSE-GySEV csapatát.
Valószínû nem vár ránk könnyû mérkõzés, de a feladat egyáltalán nem megoldhatatlan!

Még egy jó hír a végére, Beliczky eltiltása letelt, így õ már ott lehet Ajkán!

A találkozó szombaton 17.30-kor kezdõdik Ajkán, az Ajkai Városi Szabadidõ- és Sportcentrumban! A találkozóra klubunk szurkolói buszt indít, melyrõl részleteket ITT OLVASHATNAK!
Aki nem tudja elkísérni a csapatot, õ élõ szöveges tudósítást OLVASHAT ITT a mérkõzésrõl!