A mérkõzés elején nem az történt, amit vártunk. A vendégek nem álltak be védekezni, és bár többet volt nálunk a labda, a Tatabánya sem adta könnyen a bõrét.

A mérkõzés elsõ fordulópontjára a 18. percig kellett várni, amikor Szabó Csaba szenzációs kiugrásával Laki Balázs tört kapura, és elsõ próbálkozás után szép csellel harcolt ki egy büntetõt. A büntetõ jogos volt, és akkor sem lepõdtünk volna meg, ha a chilei játékvezetõ piros lappal jutalmazta volna Dombai alakítását. A jogos büntetõt megkaptuk, amit Baumgartner értkesített.
Vezetésünk birtokában jobban játszottunk, de ekkor már a vendégek is eljutottak kapunkig. Sõt az elsõ védelmi megingásból megszerezték egyenlítõ góljukat. Az egyenlítõ gól megzavart minket, és a szünetig már nem tudtunk kialakítani igazi nagy helyzetet.

Fordulás után a vendégek szakvezetõje átszervezte a csapatát, és 3 perc alatt gyakorlatilag eldöntötték a találkozót. Sõt, miután 1-3 után kitámadtunk, örülhettünk neki, hogy nem lett akár 1-5 az eredmény. Ez Deli Zoltánnak köszönhetõ, aki kétszer is óriási bravúrral védett.

Ekkor gyakorlatilag csak nálunk volt a labda, jöttek a cserék, és jöttek a gólhelyzetek. A mérkõzés pedig igazi flúgos futam lett, sorban veszélyeztettük ellenfelünk kapuját, záporoztak a lapok, sok volt a sérülés, és az idõhúzás. Helyzeteinkbõl pedig ma csak egyet sikerült értékesítenünk, ami azt jelenti, hogy 4 fordulóval a bajnokság vége elõtt vereséget szenvedtünk hazai pályán.

Az elõnyünk immáron „csupán” egy pont, de egyelõre még mi állunk jobban a feljutásért vívott küzdelemben. Van még négy forduló, és amennyiben a négy gyõzelmet megszerezzük, akkor a Pécs négy esetleges gyõztes mérkõzés ellenére sem tud utolérni minket. Most szükség van a csapategységre, és az összefogásra!
Ez a csapat együtt van, 8 mérkõzésig tartó veretlenségi sorozatunk szakadt meg, így nem mondhatjuk, hogy érdemtelenül vagyunk a 2. helyen a tabellán!

Most azonban a véghajrá következik, így nincs lehetõség további hibázásra! Higgadt fejekre, nyugodt lelkiállapotra és jól célzó, gólerõs játékosokra van szükségünk! A vonalat még nem húzták meg, így semmi sem dõlt még el, viszont hibázásra már nincs lehetõség!