DUNA FC TATABÁNYA – GYIRMÓT FC GYÕR 1-2 (1-0)

JÁTÉKVEZETÕK: PINTÉR CSABA, HUSZÁR BALÁZS, KIRÁLY KRISZTIÁN

DUNA FC TATABÁNYA: Dombai A., Almási L., Izing M., Böjte A., Szekér D., Kovács I., Bakos Sz., Huszák T., Skriba M., Weitner Á., Móri T.

GYIRMÓT FC GYÕR: Holczer Á., Csizmadia Cs., Balog Z., Gévay Zs., Varga L., Fitos L., Molnár B., Magasföldi J., Regedei Cs., Cseri T., Ferenczi I.

VEZETÕEDZÕ: CSANK JÁNOS

CSERÉK

DUNA FC TATABÁNYA: 67.p. Móri T. – Kiss Sz.; 74.p. Weitner Á. – M. Csovics;

GYIRMÓT FC GYÕR: szünetben Molnár B. – Laki B.; 56.p. Ferenczi I. – Lázár P.; 65.p. Fitos L. – Oross M.

GÓLLÖVÕK

DUNA FC TATABÁNYA: 1-0 10.p. Móri T. 11-esbõl;

GYIRMÓT FC GYÕR: 1-1 73.p. Magasföldi J.; 1-2 92.p. Oross M.

SÁRGA LAP:

DUNA FC TATABÁNYA: 14.p. Bakos Sz.,; 30.p. Szekér D.; 64.p. Almási L.

GYIRMÓT FC GYÕR: 10.p. Gévay Zs.; 23.p. Varga L.; 60.p. Balog Z.;

PIROS LAP:

DUNA FC TATABÁNYA: nem volt

GYIRMÓT FC GYÕR: 50.p. Gévay Zs.;

TUDÓSÍTÁS

1.P. Megkezdõdött a mérkõzés. Erõs szélben, esõben kezdõdök a találkozó, a szél a hazai csapatot támogatja.

2.p. Cseri bal oldali szögletét Csizmadia fejelte kapura középrõl, 5 méterrõl, de a fejes erõtlenre sikeredett, így Dombai védeni tudott.

9.p. Szekér lõtt 25 méterrõl, Holczer szépen védett.

10.p. Szekér beadását Skriba levette a 16-oson belül, ahol Gévay kézzel ütött bele, 11-es! Gévay sárga lapot kapott.

10.p. 1-0 Móri a jobbra mozduló Holczer mellett a bal alsó sarokba lõtt.

14.p. Bakos felvágta Regedeit amiért sárga lapot kapott, a szabadrúgást Cseri ívelte be, Magasföldi fejelte kapura, Dombai védett.

15.p. Cseri beívelésénél Dombai aláfutott, a labda Molnár elé került, aki a jobb oldalról lõtt, de a védõk menteni tudtak, majd felszabadítottak.

18.p. Cseri beívelését Varga fejelte fölé.

22.p. Cseri beívelését Magasföldi fejelte centikkel a bal kapufa mellé. Dombai szemmel követte a labdát.

23.p. Varga kapott sárga lapot reklamálásért.

24.p. Bakos 25 méteres szabadrúgását Holczer öklözte ki a léc alól.

25.p. Bakos jobb oldali szöglete után a labda a hosszú oldalon érkezõ Szekér elé került, aki 20 méterrõl, balról bõdületes erõvel találta telibe a bal kapufát.

30.p. Ezúttal Szekér kapott sárga lapot, mert felvágta Csizmadiát.

34.p. Móri bal oldali lövését védte Holczer.

39.p. Cseri ugratta ki Ferenczit, de a nagy helyzetben kitörõ csatárunk elõl Böjte az utolsó pillanatban becsúszva hárított.

42.p. Móri ugrott ki ziccerben a bal oldalon, de Balog becsúszva szenzációsan szerelte.

SZÜNET 1-0

46.p. Megkezdõdött a második félidõ. A szünetben Molnár Balázs helyett Laki Balázs a pályán.

50.p. Móri látványosan feldobta magát, amiért meglepetésre a játékvezetõ szabadrúgást fújt, majd Gévayt kiállította, második sárga lappal. A szabadrúgást Huszák rúgta a bal kapufa mellé.

56.p. Ferenczi lett a második “áldozata” a kiállításnak, mivel Csank mester átszervezte a csapatot, és csatárunk helyére Lázár Patrikot küldte be.

60.p. Balog kapott sárga lapot, mert fellökte Huszákot.

62.p. Weitner ugrott ki leshatárról a jobb oldalon, majd Mórinak passzolt, aki 7 méterrõl a felsõ kapufát találta telibe.

64.p. Almási kapott sárga lapot, mert felvágta Lázárt.

65.p. Kihasználtuk 3. cserénket is, Fitos helyett Oross a pályán.

67.p. Móri Tamás helyett Kiss Szabolcs a pályán a hazaiaknál.

69.p. Cseri beadásáról Csizmadia centikkel maradt le óriási helyzetben.

73.p. 1-1 EGYENLÍTETTÜNK!!! Cseri bal oldali beadását Magasföldi csúsztatta a jobb alsó sarokba.

74.p. Weitner helyett Csovics a pályán.

78.P. Bakos lõtt mellé 25 méterrõl.

84.p. Nyom a hazai csapat, sorra végzik el a szögleteket.

86.p. Cseri bal oldali beívelését Csizmadia csúsztatta kapura középen, Dombai védett.

88.p. Bakos 30 méteres szabadrúgását Holczer bravúrral ütötte ki a bal felsõ sarokból.

89.p. Oross passzolt Magasföldinek, aki félfordulatból egybõl lõtt 20 méterrõl a bal oldalról, de Dombai bravúrral a kapufára ütötte a labdát.

91.p. 1-2 Csizmadia ívelt fel egy szabadrúgást a félpályáról, Oross ugrott a legmagasabbra, és a jobb felsõ sarokba fejelt.

91.p. 3 perc a hosszabbítás.

93.P. Vége, nyertünk, továbbjutottunk!

VÉGEREDMÉNY 1-2

EDZÕI NYILATKOZATOK

CSERTÕI AURÉL A DUNA FC TATABÁNYA VEZETÕEDZÕJE: VIDEÓINTERJÚ ITT!

CSANK JÁNOS A GYIRMÓT FC GYÕR VEZETÕEDZÕJE: VIDEÓINTERJÚ ITT!

ÖSSZEGZÉS

Jól kezdtük a mérkõzést, többet birtokoltuk a labdát, de igazi nagy helyzetünk nem volt. A nyomás ellenére a hazaiak szereztek vezetést egy szerencsétlen mozdulatot követõen, amikor Gévay kézzel ütött bele a labdába reflexszerûen. A gól megfogott minket, ekkor többet támadtak a hazaiak, de nagy helyzetük nekik sem volt, így maradt az 1-0-ás hazai vezetés.

Az elsõ félidõben két jól felkészített csapatot láthattak a nézõk, igazi taktikai csata folyt a pályán, nagy küzdelemben de sok hibával. Nekünk a pontrúgásaink voltak veszélyesebbek, de egy kapu elõtt kavarodáson kívül nagy helyzetünk nem volt. A hazaiak inkább távolról lõttek többet, de a bal oldali elfutásaik után is akadtak jó beadásaik, de ezeket védõink rendre hárították.

A második félidõben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mígnem a játékvezetõ meglepetésre kiállította Gévayt. Ezt követõen visszaálltunk, és mesterünk átszervezte a csapatot.

Az átszervezés után jobbára mi védekeztünk, de pontrúgásaink életveszélyesek voltak. Kettõbõl gólt is sikerült szereznünk, mellyel sikerült kiharcolni a továbbjutást. Az emberhátrányban eltöltött idõ és a hátrányban szerzett két gól miatt továbbjutásunk megérdemelt.