Herédi Attila tanítványai a Németh – Almási, Simkó, Farkas V., Nagy Zoltán, Vass, Kovács I., Köntös, Deme, Kocsis, Farkas J. összeállításban kezdték a találkozót. Az elsõ játékrészben jó iramú játékot látatott a szép számú közönség. Az elsõ negyvenöt percben csak helyzetekig jutottak a csapatok, gólig nem.

A második félidõben a Paks teljes sort cserélt, míg a tatabányaiaknál négy csere lehetõség volt mindössze. A 12. percben a paksiak gólt szereztek, ám a játékvezetõ les miatt érvénytelenítette a találatot. A 16. percben Kocsis elõl az utolsó pillanatban szedte fel a vendég kapus a labdát. A 17. percben Dombainak kellett bravúrt bemutatnia. A 20. percben a helyzetek után aztán megszületett a találkozó egyetlen érvényes találata. Egy jobb oldali beívelést követõen egy kifejelt labda az üresen álló paksi csatár elé pattant. Õ a kapu jobb oldalába lõtt, így 1 – 0 – ra nyert a Paks.

Herédi Attila, az FC Tatabánya vezetõedzõje a találkozó után így nyilatkozott: – Úgy gondolom, az elsõ félidõ kifogástalan volt. Idáig nem végeztünk ilyen jellegû munkát. Kevesen vagyunk egyelõre, ezért sem tudtunk még gyakorlatban nagypályás feladatokat végezni. Az erõfejlesztésen volt eddig a hangsúly. Úgy érzem, hogy a középpálya, a védekezés teljesen rendben volt. Volt egy – két védekezési hiba, de van idõnk kijavítani. A második félidõvel az a legnagyobb problémám, hogy a csatáraink keveset tettek hozzá a csapatjátékhoz. De összességében azt mondom talán kicsit többet is kaptam a fiúktól, amit vártam.

– A próbajátékon lévõ Nagy Zoltán milyen benyomást tett rád?
– Amit kértem tõle, azt maximálisan megvalósította. A hétfõi – keddi edzéseken azt láttam, hogy egy technikailag jól képzett, jó fizikai adottságokkal rendelkezõ fiú, viszont nem láttam rajta azt, hogy védõ lenne. Ma viszont bebizonyította, hogy tud szerelni, van benne sebesség. Javasolni fogom a kölcsönvételét.

– Pénteken újabb edzõmeccs.
– Akkor az MTK – nál játszunk. Ott is hasonlóan jó hozzáállást várok. Az eredmény az teljesen másodlagos.