TISZAFÜREDI VSE – GYIRMÓT FC GYÕR II 2-4 (0-3)
JÁTÉKVEZETÕK: Nazsa Tamás – Horváth Róbert, Kövér Tamás – Nagy Norbert

TISZAFÜREDI VSE: Ulviczki A. – Vadász B. (Kontra N. – 84.p.), Kovács R. M., Dorcsák Z. (Sütõ M. – 88.p.), Gácsi Zs. – Bozsó L., Tóth T., Pelles A., Serucza B. (Torma S. – 86.p.) – Pataki V., Szövetes K.
VEZETÕEDZÕ: Dorcsák Zoltán

GYIRMÓT FC GYÕR: Rusák E. – Molnár M., Szigeti N., Lengyel D., Szücs G. – Tóth L. (Dávid L. – 64.p.), Présinger Á. – Szegi V., Madarász M., Gyurján B. (Füleki N. – 46.p.) – Farkas Z. (Kovács Zs. – 69.p.)
VEZETÕEDZÕ: Nagy Attila
19.p. Molnár M. szerzett labdát a jobb szélen, majd Madarászhoz passzolt, aki remekül adott a hosszú oldalon érkezõ Farkas Z. elé, a Gyõr-Moson-Sopron megyei I. osztály gólkirálya pedig az balra elmozduló kapus helyére lõtt! 0-1
34.p. Gyurján jobb oldali beadását a menteni igyekvõ Dorcsák saját kapuja hosszú oldalába lõtte! 0-2
45.p. Gyurján adott középre jobbról, a beadásra a hosszú oldalról érkezett Farkas, aki közvetlenül az elsõ 45 perc lefújása elõtt meglõtte második gólját a mérkõzésen! 0-3
54.p. Jobb oldali szöglet után a középen érkezõ Serucza csúsztatott a kapuba. 1-3
58.p. Molnár M. kapott labdát a jobb szélen, majd a hosszú kapufa érintéséve lõtt laposan a jobb alsó sarokba! 1-4
67.p. Bozsó kapott jó passzt, majd lõtt 17 méterrõl, nagy erõvel kapunk jobb oldalába. 2-4
VÉGEREDMÉNY: 2-4 (0-3)
Remekül kezdtük a mérkõzést, az elsõ 5 percben sok támadást vezettünk, ennek ellenére a hatodik percben Rusáknak kellett bravúrt bemutatnia. A lelkes hazai közönség jó mérkõzést láthatott, ám hetedik percben már nekik kellett izgulniuk, amikor Szegi vezette védelmükre a labdát, majd kicselezte a kapuból kifutó Ulviczkit is, szerencséjükre azonban egy védõ az utolsó pillanatban szögletre tudott menteni.
Mi továbbra is támadásban maradtunk, ezt bizonyítja, hogy 14. percben Szigeti beadása után Lengyel lõtt centikkel a kapu fölé
A 19. percben aztán megtörtént, amire vártunk: megszereztük a vezetést. Majd jöttek az újabb lehetõségek, a 30. percben egy gyors ellentámadás végén Présinger trafálta telibe a kapufát, a 44. percben pedig igazi tûzijáték alakult ki a tiszafüredi kapu elõtt, Farkas Z. lövését a Szolnoki MÁV FC kapusedzõje, soros ellenfelünk hálóõre, Ulviczki védte, Szegi ismételt, ekkor a kapufa segített a hazaiaknak, harmadjára pedig Présinger bombázott alig a kapu mellé. E két esemény között pedig a Tiszafüred játékosa és egyben vezetõedzõje, Dorcsák Zoltán vette be egy rosszul sikerült felszabadítási kísérlet után saját kapuját. A félidõt lezárandó pedig Farkas a 45. percben háromgólosra növelte csapatunk elõnyét.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei bajnokcsapat a kialakult különbség ellenére nem adta fel a mérkõzést, és mihamarabb szépíteni akartak, amit bizonyít, hogy a félidõ elején egybõl Rusáknak kellett bravúrt bemutatnia. Az elsõ félidei mezõnyfölényünk a második játékrészre csökkent, egy pontrúgás után pedig Serucza révén szépíteni tudtak a hazaiak, akik lelkesedését Molnár M. gyors válasza sem vette el. Így egy támadás végén Bozsó meglõtte csapata második gólját is.
Bár a mérkõzés nem volt durva, a 78. percben tõlünk Présingert, majd a 80. percben a hazaiaktól Gácsit állította ki egyaránt második sárga lap után a találkozón jó bíráskodó Nazsa Tamás.
A jó hangulatú mérkõzésen, két gyõzelemre törõ csapat küzdött meg egymással. A teljesen megérdemelten szerzett kétgólos elõnyünk, amely fõleg az elsõ félidõnek köszönhetõen, kis szerencsével akár több is lehetett volna, mindenképpen megnyugtató, de kijelentenünk még nem szabad, hogy eldõlt volna továbbjutás sorsa. Az biztos, kedvezõ helyzetbõl várjuk a visszavágót, négy gólt lõni idegenben, egy ilyen mérkõzésen nagy dolog, de a tiszafürediek mindent meg fognak próbálni jövõ héten szombaton 10 órától az Alcufer Stadionban, hogy maguk javára fordítsák az eredményt.