ÚJPEST FC – GYIRMÓT FC GYŐR 3-1 (0-1)

2016.08.13. 18.00-óra, Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 3000 néző

OTP Bank Liga, 5. forduló
JÁTÉKVEZETŐK: Erdős József – Kelemen Attila, Márkus Tamás – dr. Varga Zsolt – Andó-Szabó Sándor, Nagy Róbert

ÚJPEST FC: Balajcza Sz. – Nagy T., Pávkovics B., Kálnoki-Kis D., Mohl D. – Sankovic B., Cseke B. – Andric N., Bardhi E., Diarra S. – Lázok J.
VEZETŐEDZŐ: Nebojsa Vignjevic
GYIRMÓT FC GYŐR: Sebők Zs. – Nagy S., Balogh B., Présinger Á., Völgyi D. – Kiss M. – Nagy O., Filkor A., Madarász M., Csiki N. – Máté J.
VEZETŐEDZŐ: Urbányi István
GÓLSZERZŐK: 66.p. Bardhi E., 68.p. Balázs B., 71.p. Bardhi E. ill. 4.p. Máté J.
SÁRGA LAPOK: 58.p. Kálnoki-Kis D., 64.p. Andric N., 75.p. Nagy T. ill. 67.p. Nagy O.
PIROS LAPOK: nem volt
1.p. Megkezdődött a mérkőzés.
4.p. Madarász indította Csikit a bal szélen, utóbbi középre ívelt Mátéhoz, aki kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot! 0-1

6.p. Máté távoli lövése szállt a kapu fölé.
13.p. Völgyi jobb oldali szöglete után a hosszú oldalon érkező Filkor lőtt, de a lövés elkerülte a kaput.
18.p. Bardhi baloldali beadása után Balogh kifejelte a labdát, a bal összekötő helyén érkező Diarra pedig 18 méterről, ballal kapunk mellé lőtt.
22.p. Andric jobb oldali beadása után, az egykor Győrben is játszó Lázok látványos ollózó mozdulattal 10 méterről lőtt a bal alsó sarok felé, de Sebők hárított.
33.p. Bardhi beadását Kiss vágta ki bedobásra.
39.p. Bardhi szöglete után Kálnoki-Kis fejelt, de Sebők egy bravúrt bemutatva hárította a jobb felsőbe tartó labdát.
39.p. Madarász lépett ki a védők között, majd elgurította a labdát Balajcz mellett, de sajnos nem találta el a kaput.
45.p. Lázok 20 méteres lövése veszélyesen csapódott, de végül a labda a kapu felett hagyta el a játékteret.
45.p. 1 perc a hosszabbítás.
45+1.p. Vége az első játékrésznek.
FÉLIDŐ: 0-1
46.p. A szünetben cserélt az Újpest, Lázok helyén Balázs játszik.
46.p. Megkezdődött a második félidő.
51.p. Balázs adott középre Andricnak, aki jobbal a kapunkba lőt, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette.
55.p. Mohl beadását Andric csúsztatta meg, majd Bardhi lőtt, de lövése jócskán elkerülte a kapunkat.
57.p. Sankovic 18 méteres lövését bravúrral fogta Sebők.
58.p. Kálnoki-Kis kapott sárga lapot.
59.p. Bardhi bal oldali szöglete után Kálnoki-Kis fejelt a kapunk mellé.
64.p. Andric rúgott oda Madarásznak, amiért sárga lapot kapott.
64.p. Kényszerű csere nálunk, a sérült Filkor helyett Paku a pályán.
66.p. Bardhi kapott a bal szélen labdát, majd kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1-1
67.p. Nagy Olivér kapott sárga lapot.
68.p. Mohl beadását Balázs fejelte Völgyi mellett a kapunk bal oldalába. 2-1
69.p. Cserélt Urbányi István, Máté helyén Gyurján játszik a továbbiakban.
71.p. Sebők cselezte el magát, majd Bardhi az üres kapuba lőtt. 3-1
73.p. Cserélnek a hazaiak, Cseke helyett Windecker.
75.p. Nagy Tibor kapott sárga lapot kezezésért.
80.p. Ismét cserél az Újpest, Andric helyén Tóth a pályán.
82.p. Az utolsó csere a mérkőzésen Csiki helyett Simon András.
90.p. 4 perc a hosszabbítás.
90+4.p. Erdős József lefújta a mérkőzést.
VÉGEREDMÉNY: 3-1 (0-1)
A lehető legjobban kezdtük az első játékrészt, hiszen már a negyedik percben vezetéshez jutottunk. A gól után átvette az irányítást a hazai csapat, de helyzeteket nem tudtak kidogozni, hiszen remekül dolgozott össze a védelmünk és a középpályánk. A félidő végére újra kiegyenlítetté vált a játék és több ziccert is kidolgoztunk, ezekből a lehetőségekből már nem született több gól.
A második félidőben az Újpest hatalmas rohamokat indított, e ezeket a masszív védelmük sikeresen megállította. Csapatunk 66. percig bírta a nagy nyomást, majd a 10 perc alatt kapott 3 gól teljesen összezavart minket és csak kisebb helyzeteket tudtunk kidolgozni, de ezeket bánatunkra nem tudtuk kihasználni.
Folytatás szerdán 19 órakor az Alcufer stadionban, ahol a Ferencváros csapata lesz a vendégünk.