VIDEOTON FC – GYIRMÓT FC GYÕR 4-0 (3-0)
2016.11.05. 15.30, Felcsút, Pancho Aréna, 1461 nézõ
OTP Bank Liga, 15. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Andó-Szabó Sándor – Huszár Balázs, Kóbor Péter – Georgiou Theodoros – Bognár Tamás, Gyarmati II Tibor
VIDEOTON FC: Kovácsik Á. – L. Nego, P. Vinicius, Fiola A., Szolnoki R. – Juhász R., Pátkai M. – A. Hadzic, D. Lazovic, Feczesin R. – M. Scepovic
VEZETÕEDZÕ: Henning Berg
GYIRMÓT FC GYÕR: Sebõk Zs. – Achim S., Jancsó A., M. Bojovics, Lázár P. – Vass P., Kiss M., Paku R., Bori G. – Simon András, Sallói D.
VEZETÕEDZÕ: Urbányi István
GÓLSZERZÕK: 3.p. Feczesin R. (1-0), 16.p. M. Scepovic (2-0), 34.p. Feczesin R. (3-0), 59.p. M. Scepovic (4-0)
SÁRGA LAPOK: nem volt
PIROS LAPOK: nem volt
1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.
3.p. Sebõk rúgta bele a labdát Scepovicba, akirõl Feczesin elé pattan és õ nem hibázott, így az üres kapu közepébe gurított. 1-0
16.p. Feczesin bal oldali beadása szállt el a védõink fölött Scepovichoz, aki egybõl, jobb lábbal a bal felsõ sarokba helyezett a tehetetlen Sebõk mellett. 2-0
18.p. Achim távoli lövése szállt a hazaiak kapuja fölé.
19.p. Sallói fordult le szépen Szolnikról, aki ezután már csak szabálytalanul tudta megállítani támadónkat. A jobb oldali szögletzászló közelében megítélt szabadrúgást Paku lõtte a rövid oldal kzléhez, ahol Achim érkezett, de pördítése a kapu mellé szállt.
29.p. Bori bal oldali beadása után Vass fejelt kapura, azonban Kovácsik hatalmas bravúrt bemutatva hárítani tudott.
34.p. Pátkai adott remek labdát a védõk között kilépõ Feczesinhez, aki a kimozduló Sebõk fölött a kapunk közepébe emelt. 3-0
36.p. Sallói tekert a tizenhatos jobb sarkáról a felsõ kapufára.
45.p. Lazovic 20 méteres szabadrúgása után Juhász fejesét védte bravúral Sebõk.
45.p. 1 perc a hosszabítás.
45+1.p. Vége az elsõ játékrésznek.
FÉLIDÕ: 3-0
46.p. Félidõben cserélt a Videoton, Nego helyett Stopira.
46.p. Megkezdõdtt a második félidõ.
51.p. Bojovic buktatta a tizenhatson belül Feczesint, 11-es. A büntetõt maga a sértett végezte el, azonban Sebõk hatalmas brávúrral hárított.
56.p. Cserél csapatunk is, Vass helyett Csiki a pályán.
59.p. Lazovic ívelt Feczesinhez, aki fejjel tette középre a labdát, ahol Scepovic érkezett és a kapunk jobb oldalába fejelt. 4-0
66.p. Csere mind a kettõ oldalon nálunk Simon András helyett Madarász, míg az ellenfélnél Pátkai helyett Bódi és Scepovic helyett Varga.
75.p. Bori beadását rúgta ki szögletre Stopira Csiki elõl.
80.p. Feczesin cselezgetett a kapu elõterében, majd ballal lõtt, aznban Sebõk hárította a övést.
80.p. Csere a csapatunkban, Bori helyett Szegi.
85.p. Sallói cselezte magát tisztára a tzen hetos vonalán, majd17 méterrõl, jobbal a jobb kapufát taláta telibe.
87.p. Madarász bal oldali beadását pörgette a jobb kapufa mellé Sallói.
90.p. 2 perc a hosszabítás.
90+2.p. Andó-Szabó Sándor véget vetett a mérkõzésnek.
VÉGEREDMÉNY: 4-0 (3-0)
Hasonlóan kezdtük a mérkõzést, mint a Debrecen ellen, hiszen 16 perc után két gólos hátrányba került csapatunk. A bekapott gólok után a Videoton kontratámadásokra rendezkedett be, mi pedig beadások után próbáltuk csökkenteni hátrányunkat, sikertelenûl. Sõt egy hosszú indítás után smét gólt kaptunk az esélysebbnek számító ellenfelünktõl, így a félidõben 3-0 az állás.
A második félidõben is veszélyesebben játszottak a fehérváriak, ennek eredményeként kiharcoltak egy büntetõt, ami kimaradt, azonban így is növelni tudták az elõnyüket. A mi csak kapufáig jutottunk, azt azonban kétszer is eltaláltuk, így lõtt gól nékül zártuk a mérkõzést.
Folytatás 2016.11.19-én, 15:30 órakor az Alcufer Stadioban, amikor az Újpest FC csapatát fogadjuk.