2006-ban a Gyirmót megtréfálta a Vidit

Címvédõ csapatunkat akkor hosszabbítás után ejtette ki a Magyar Kupa negyedik fordulójában szerdai ellenfelünk.

Az elõzõ szezonban a Gyirmót oda-vissza verte a bronzérmes másodosztályú csapatunkat.

Évek óta kacérkodnak a feljutás gondolatával a gyirmótiak. Minden NB II-es szezonnak úgy vágnak neki, hogy a cél a bajnoki cím és a feljutás. Erre egyébként mindig reális esélyük volt, azonban az utolsó fordulókban mindig lemaradtak a feljutást jelentõ elsõ helyrõl. A 2007-2008-as szezonban a harmadik helyen végeztek, egy évvel késõbb megnyerték a bajnokságot, azonban a “zöld asztalnál” elbuktak, ugyanis a bajnoki cím ellenére sem indulhatott a csapat az NB I-ben, különbözõ licence-problémák miatt. A következõ szezonban csupán 1 ponttal maradtak le a bajnoki címrõl, ezt a bajnokságot végül a Siófok nyerte meg. A tavalyi szezonban pedig 3 pont hiányzott a bajnoki címhez.

A Magyar Kupa 2006-2007-es kiírásában már találkoztunk a Gyirmóttal. Néhány hónappal korábban megnyertük a Magyar Kupa 2005-2006-os szezonját, így mindenki bizakodva várta a Gyirmót elleni mérkõzést.

A Ligakupa 2011-2012-es kiírásában, a C-csoportban ismét összemérheti tudását a két csapat. Az elsõ mérkõzésre, 2011. szeptember 7-én, 19 órakor kerül sor a Sóstói Stadionban. A Gyirmót egy héttel ezelõtt, hazai pályán simán verte 3-0-ra az NB I-es Bp. Honvédot, míg mi az MTK otthonába szenvedtünk 1-0-ás vereséget.

A Gyirmót meglepõ vereséggel kezdte az idei NB II-es szezont, hiszen Ajkán kaptak ki 2-1-re, ezt követõen azonban kétszer is nyerni tudtak: otthon megverték a Kozármislenyt 1-0-ra, majd a Pálhalma otthonában arattak 4-0-ás sikert, vagyis az utolsó három tétmeccsükön gólt sem kaptak, azonban lõttek nyolcat.

A Videoton FC – Gyirmót Ligakupa-mérkõzés játékvezetõje Gyarmati II Tibor lesz, segítõi pedig Kepe Arnold és Kulman Tamás. A csoport másik mérkõzésén a Budapest Honvéd otthonába látogat az MTK, szerdán 17.30-kor.

2006-2007 Magyar Kupa, negyedik forduló

Így látta a mérkõzést a Fejér Megyei Hírlap)

Gyirmót – FC Fehérvár 3-3 (hosszabbítás után, 5-4)

Bosszús volt a találkozó elõtt a fehérváriak technikai igazgatója, Varga Endre, hiszen azzal a ténnyel szembesült, hogy feltörték az autóját, és számára nagyon sok fontos dokumentumot és készpénzt eltulajdonítottak. Szerencsére a csapat játékosainak az engedélyeit nem vitték el.

A legjobb 16 közé jutásért rendezett találkozót a hazaiak – Sánta – Földes, Pék, Radics, Tóth A. – Horváth R., Nagy, Török (Németh), Polyák (Tóth N.) – Oross, Károlyi (László) – kezdték, és a Hannich Péter által dirigált együttes már a második percben góllal nyitott, miután egy hazai szöglet után Nagy az alapvonalról csavart a kapuba, 1-0. A vendégek a 6. percben Kuttor révén szinte azonnal egyenlítettek, 1-1. Kiegyenlített játékot láthattak a nézõk, ám a szünetre a hazai csapat vonulhatott elõnnyel, miután a 40. percben Oross 17 méterrõl a bal felsõ sarokba bombázott, 2-1. A szünet után a vendégek – Sebõk – Csizmadia, Kuttor, Mohl, Vincze – Bozics, Dvéri (Julinho), Schwarcz, Farkas (Lattenstein) – Sitku, Horváth F. (Alumona) – kezdtek, de egy kontra után Török 19 méterrõl a jobb felsõ sarokba bombázott, 3-1.

Erõlködött a Fehérvár, ennek köszönhetõen a 69. percben Kuttor ismét betalált, 3-2. Már-már úgy tûnt, hogy a hazai csapat a rendes játékidõben eldönti a továbbjutás sorsát, de szerencsére nem így történt. A 89. percben az elkeseredetten támadó fehérváriak Julinho révén, aki ballal, 20 méterrõl kapásból lõtt a hálóba, kiegyenlítettek, 3-3. Következett a hosszabbítás. Az elsõ percekben nagyon nagy volt a fehérváriak nyomása, de ennek ellenére egy kontra végén a 101. percben Tóth N. sprintelt a labdára, s a kapujából kifutó Sebõk mellett 22 méterrõl lõtt a kapuba, 4-3. Ezt követõen a 103. percben Vincze megkapta a második sárga lapját, s ezzel a kiállítás sorsára jutott.

A hátralévõ játékrészben a két kapu felváltva forgott veszélyben, így a 117. percben Nagy 17 méterrõl lõtt a kapuba, 5-3, majd a 120. percben Sitku állította be a végeredményt, 5-4, de ezzel együtt a címvédõ a kiesett.