TSV Pöllau – Videoton FC II 2-1 (0-0) Hartberg, 50 nézõ
Gólszerzõ: Adag Carkon (48′), Lucas Kleinhappl (88′) valamint Móri (56′)

Videoton FC II: Somodi (Czirjék 46′) – Vaszicsku, Papucsek, Papizsanszkij, Présinger – Gyurcsó (Babos 46′), Soós (Kis 46′), Margitics, Rása, Móri – Olasz (Kálmán 46′)

Csütörtökön este, dermesztõ hidegben (-5 °C) szaladtak ki az osztrák másodosztályú Hartberg TSV mûfüves pályájára a harmadik ligában szereplõ TSV Pöllau és a Vidi II játékosai. Hartyáni Gábor egy játékosára nem számíthatott, mégpedig a délelõtti tréningen kisebb sérülést szenvedõ Papp Szilárdra.
A mérkõzés elsõ 20 perce helyzet nélkül telt el. Mindenki számára egyértelmû volt, hogy melyik csapat a képzettebb, mégsem tudták gólra váltani a fehérvári fiatalok mezõnyfölényüket  az elsõ félidõben. A “hazaiak” fõleg kontratámadásokból veszélyeztettek, igaz itt meg kell jegyeznünk, hogy ezen az estén a Vidi II védelme többször is könnyen zavarba hozható volt. A mérkõzést egyébként mintegy 50 nézõ kísérte figyelemmel a helyszínen, közülük legalább 10-13 volt magyar, többnyire természetesen a játékosok hozzátartozói.
A második félidõ rémálomszerûen kezdõdött. A vendégek török származású – de már osztrák állampolgársággal rendelkezõ – játékosa, Adag Carkon csavart 19 méterrõl egy szabadrúgást a jobb felsõ sarokba. (1-0) A gólt követõen saját kapujához szögezte ellenfelét a Vidi II és nem telt el 10 perc, egy gyönyörû kombináció végén Móri pimasz gólt lõtt. Történt, hogy Babos viharzott el a jobbszélen, beadását Móri szelídítette meg a túloldalon és egy váratlant húzva – beadás helyett – a rövid sarkot vette célba, a labda pedig a meglepett kapus mellett gurult a hálóba. (1-1) Az egyenlítés után is lendületben maradt csapatunk, futószalagon jöttek a helyzetek, de újabb gólt nem szereztünk. Ellenfelünk azonban a mérkõzés végén kihasználta védelmünk bizonytalanságát és Lucas Kleinhappl értékesítette az ajtó-ablak helyzetet a 88.percben. (2-1) Móri még erre a találatra is válaszolhatott volna a 91. percben, azonban centikkel ugyan, de a bal alsó kapufa mellé lõtt 13 méterrõl. Ezúttal Fortuna sem volt a Vidivel.
A mérkõzés képe alapján a döntetlen reálisabb eredmény lett volna, de az osztrák kiscsapat lelkesedésben mindenképp a mieink fölé nõtt, ezért nem nevezhetjük teljesen érdemtelennek a sikerüket.
Javítani szombaton délben lehet, szintén Hartbergben, a leibnitzi Flavia Solva ellen.