Újra elsõ helyen a Vidi II

Máté korai gólja döntõnek bizonyult, a második félidõben Soós biztosította be a Vidi II gyõzelmét.

NESS HUNGARY NB II Nyugati-csoport

Videoton FC II – Kozármisleny 2-0 (1-0)

Gólszerzõ: Máté (4′) és Soós (62′)

Videoton FC II: Somodi – Margitics, Izing (Papizsanszkij 46′), Papucsek, Fejes – Szolnoki (Kis 46′), Rása, Gyurcsó (Szeleczki 80′), Soós – Móri, Máté

Kozármisleny: Gõcze – Tasselmájre, Asztalos (Erdõs 57′), Fellai, Tóth, Koplárovics, Kovács, Tóth, Karacs, Laki (Tóth 69′), Vég (Grósz 54′)

Emlékezetes mérkõzést játszott a két csapat õsszel, hiszen a Vidi II 9 emberrel a 90. percben szerzett góllal mentett pontot. Hartyáni Gábor csapata ráadásul nem várta jó elõjelekkel ezt a találkozót, ugyanis utóbbi két bajnokiját elveszítette a csapat, a Kozármisleny pedig tavasszal remek formában van, csupán egy döntetlen és egy vereség szerepel a csapat neve mellett a tavaszi tabellán, a többi bajnokijukat megnyerték Koplárovicsék.

A kedvezõtlen elõjelek ezúttal a gyakorlatban szerencsére semmit sem jelentettek, Máté már a 4. percben megszerezte a vezetést. Soós ugratta ki remekül a fiatal csatárt, aki elõbb kicselezte a kifutó kapust, majd közelrõl az üres kapuba lõtt (1-0). A gól után enyhe mezõnyfölényben futballoztunk, igazán veszélyes gólhelyzet azonban már egyik oldalon sem alakult ki.

Szünet után, a 48. percben Gyurcsó lõhetett volna gólt, azonban a Móritól kapott remek labdát a jobb kapufa mellé lõtte. A 62. percben Soós gólja végleg eldöntötte a találkozót. Margitics cselezett a 16-oson belül, majd beadás helyett kapura lõtt, Gõcze hatalmas bravúrral szögletre tolta a labdát. A sarokrúgást Gyurcsó ívelte be, Papucsek elé került a labda, önzetlenül tovább passzolta az üresen lévõ Soósnak, aki közelrõl nem hibázott (2-0).
 Ezzel el is dõlt a találkozó a vendégek a hátralévõ szûk félórában már nem tudtak igazi helyzetet kialakítani, így két vesztes mérkõzés után ismét nyert a Hartyáni-csapat és – ha csak ideiglenesen is – visszavette az elsõ helyet a Gyirmóttól.

Hartyáni Gábor:

“Mindenek elõtt ezúton is gratulálni szeretnék a Vidi bajnoki címéhez! Alacsony színvonalú mérkõzést játszottunk a tavasz meglepetéscsapata ellen. Szerencsére ismét a régi Vidi II-t láthatták a nézõk a pályán, nyoma sem volt annak a lélektelen játéknak, amit legutóbb Tatabányán tapasztaltam.”

(vidi.hu)

__________________________________________________________

Tartalékos csapatunk vereséget szenvedett Felcsúton

Videoton II. – Kozármisleny 2-0 (1-0)

NB II-es bajnoki labdarúgó mérkõzés

Felcsút, 200 nézõ

Vezette: Radványi Á. (Farkas B., Kovács II. G.)

Videoton II.: Somodi – Margitics, Izing (Papizsanszkij 46.), Papucsek, Fejes – Szolnoki (Kis R. 46.), Rása – Gyurcsó (Szeleczki 80.), Soós, Móri – Máté

Vezetõedzõ: Hartyáni Gábor

Kozármisleny: Gõcze – Tasselmájer, Fellai, Tóth I., Tóth Z. – Kovács T. – Asztalos (Erdõs 57.), Karacs, Vég (Grósz 54.), Koplárovics – Laki (Tóth B. 69.)

Vezetõedzõ: Márton Gábor

Gólszerzõk: Máté 5., Soós a 62. percben.

Sárga lap: Rása 77., Szeleczki 86. illetve Tóth I. a 26. percben.

Az indulás elõtt közös ebéden vett részt a gárda, amelyre korábbi kapusunk Antal Sándor hívta meg a csapatot! A meghívást a játékosok és a szakmai stáb nevében is köszönjük!

A hét elején beharangozotthoz képest tovább bõvült a hiányzók sora, hiszen Berdó B. munkahelyi elfoglaltság miatt nem utazhatott a csapattal. Ezzel a hiányzók listája elég jelentõsre hízott, nem mellékesen a rutinos játékosok dõltek ki a sorból. Nép léphetett pályára Andruskó, Berdó, Petrók, Koller, Kiss M., Nagy E. – mondhatni elég szép lista, gyakorlatilag egy NB II-es csapat gerince. Nélkülük is elszántan készültek a fiatalok és igyekeztek minél jobban szerepelni az elõzõ nap NB I-es bajnokságot nyerõ Videoton második számú csapatának otthonában.

A 2. percben Margitics jobb oldali beadását Máté fejelte fölé.

Az 5. percben vezetést szerzett aVidi. Máté kapott jó labdát, majd elhúzta Gõcze mellett és a kapu közepébe lõtt. 1-0.

A 20. percben Laki végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, melynek végén Fellai 11 méterrõl fejelt fölé.

A 26. percben Móri jobb oldali veszélyes beadása elszállt a fejek felett.

A 37. percben egy hazai szabadrúgás a kozármislenyi sorfalról vágódott szögletre.

A 40. percben Gyurcsó végezhetett el szabadrúgást a 16-os sarkáról, lövése a kapufán csattant.

A 43. percben Móri húzott el a bal oldalon, beadását Fellai szögletre mentette.

Az elsõ 45 percben valamivel többet kezdeményezett és többet birtokolta a labdát a Videoton II., de eközben szépen felépített kozármislenyi támadásokat is láthattunk, a veszélyes beadásokról lemaradtak az érkezõk, vagy éppen hiba csúszott az utolsó passzokba.

A 48. percben Móri labdáját Gyurcsó 14 méterrõl mellé lõtte.

Az 50. percben Laki végezhetett el szögletet, Fellai fejesét Somodi hárította.

Az 52. percben Laki vállakozott lövésre, a hazai kapus a felsõ léc fölé tolta a labdát.

Az 54. percben ismét újoncot avatott együttesünk. Grósz Szilárd elsõ ízben lépett pályára felnõtt csapatunkban. A fiatal játékos rászolgált a bizalomra, hiszen utolsó 3 bajnoki mérkõzésén 13 gólt szerzett, egész szezon alatt pedig 33-szor talált be az ellenfelek kapujába.

A 60. percben Máté lövése Gõcze kapuja mellé ment.

A 62. percben kapunk elõtt egy kavarodást követõen Soós révén a hálónkba jutott a labda. Az asszisztens elõbb felemelte a zászlóját – lesállásnak tûnt a szituáció -, majd meggondolta magát és a félpálya felé indult meg, jogosnak ítélve a gólt. 2-0.

A 70. percben Koplárovics labdájával Karacs lépett be a 16-oson belülre, majd 15 méterrõl lövésre vállalkozott, amely után a labda a felsõ lécet érintve hagyta el a játékteret.

Dinamukisabbnak tûnt a Videoton játéka, talán valamelyest jobbak is voltak, de komoly gólszerzési lehetõséget nem sikerült kialakítaniuk, ahogy mondani szokás, a semmibõl lõttek két gólt. A második játékrész végét, már mi uraltuk, igaz ekkor már futottunk az eredmény után, hiszen 2 gólos elõnyben volt a hazai csapat.

Ha mondhatjuk, ez volt az  a találkozó, ahol belefért a vereség, tartalékos összetételben sem vallottunk szégyent, miközben újabb fiatal játékos (Grósz Sz.) mutatkozott be az NB II-ben és nem kis érdem, hogy pályára lépett játékosaink közül 7-en az U19-es csapatban is szerepelhetnének.

A jövõ héten hazai pályán azon leszünk, hogy megráncigáljuk az oroszlán bajuszát, és igyekszünk borsot törni a Gyirmót orra alá.

Hartyáni Gábor: Két vereség után, egy jó csapatot sikerül legyõznünk, ha nem is látványos, de csupa szív játékkal.

Márton Gábor: A mérkõzésrõl inkább nem mondanék véleményt, de gratulálok mindkét Videotonnak.