Kedd. A legtöbb ember számára ez csupán egy átlagos munkanap. Az NB II-es csapatunk számára a keddi napok azonban mindig egy kicsit különlegesek, hiszen ilyenkor vezényel atléta edzést a játékosoknak Simon Balla István, a Puskás Akadémia atléta edzõje. Az õ neve nem csak a futballrajongóknak lehet ismerõs, hiszen 1986-ban 400 méter gáton országos csúcsot futott 49,62 másodperccel, melyet 9 évig senki nem tudott megdönteni. Amikor aztán sikerült, akkor Simon Balla István már a Bajnokok Ligájában volt érdekelt, 1995-ben ugyanis a Ferencváros atléta edzõje volt. Érdekesség, hogy akkoriban tehát edzõje volt többek közt Albert Flóriánnak is, aki jelenleg a Puskás Akadémia képzési igazgatója.

No, de kanyarodjunk vissza a múltból a jelenbe, és nézzük, mibõl is áll egy atléta edzõ feladata. Simon Balla István területe a képességfejlesztés, amibe a gyorsaságfejlesztés, a labda nélküli koordináció, a lazaság, és az erõfejlesztés is beletartozik.

Az NB II-es csapat kedd délelõtti edzéseit általában a felcsúti tesztcsarnokban szokták megtartani, ma azonban egy különleges gyakorlat szerepelt a programban, ezért az edzést a hátsó füves edzõpálya volt a helyszín. E gyakorlat lényege, hogy egy gumikötél segítségével a játékosok olyan indulósebességet tudnak felvenni, amit a gumikötél nélkül nem lehetne elérni. Ezt a technikát egyébként az atléták rendszeresen alkalmazzák felkészülésük során, a labdarúgóknál azonban – fõleg Magyarországon – nagyon ritkán. Pedig, mint megtudtuk, nagy mértékben képes fejleszteni a robbanékonyságot, az induló sebességet. Egyszerre csak két játékos érintett a gyakorlatban: az egyik a gumikötél segítségével sprintelt végig a pályán, a másik pedig a gumikötél nélkül. A többi labdarúgó közben Csucsánszky Zoltán vezényletével mozgáskoordinációs labdatartásos gyakorlatot végzett, míg a kapusokkal Bíró Imre kapusedzõ foglalkozott.

Hartyáni Gábor vezetõedzõtõl megtudtuk, hogy a bajnokság ideje alatt heti egy alkalommal vesznek részt atlétika edzésen a játékosok, a felkészülési idõszak azonban sokkal keményebb ebbõl a szempontból, akkor ugyanis hetente háromszor van ilyen jellegû felkészítés.

Nézze meg az edzésrõl készült galériánkat, a képekhez készült aláírásokban további érdekes infókat is talál!

(vidi.hu)