Gyirmót FC Győr II – ZTE FC II

2024.05.19. vasárnap 11.00 I Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion I NB III. Észak-Nyugati csoport 29. forduló

Játékvezetők: dr. Dédesi Mátyás Benedek – Domján Dávid, Kovács Levente Richárd

Gyirmót FC GyőrII: Papp Zs. – Peisser S., Szabó K., Szűcs P., Lázár P., Bagó B., Tóth D., Halácsi M., Ominber B., Somogyi Á., Major M. I Vezetőedző: Ördög József

ZTE FC II: Sinkó M. – Zsiga P., Dóczi K., Király M., Kapus B., Bodrogi B., Kozári N., Lengyel N., Balabás B., Baloteli, Kámi B. I Vezetőedző: Koller Zoltán

Tudósítás

1′ Elkezdődött az első félidő.
5′ Halácsi M. adott remek passzt Szabó K. elé, aki bal lábbal a hosszúba gurított. 1-0.
7′ Halácsi M. elé került a labda, aki Sinkó M. kapuját vette célba, de a vendég kapus jó ütemben érkezett, így a lövést hárítani tudta.
13′ Bagó B. lőtt 22 m-ről, a labda centikkel a kapu mellett hagyta el a játékteret.
19′ Baloteli lőtt 25 m-ről, azonban lövése célt tévesztett.
22′ Kozári N. éles szögből leadott lövését hárította Papp Zs.
23′ Szűcs P. beadására Halácsi M. érkezett, és lőtt a vendég kapuba. 2-0.
24′ Bodrogi B. szerzett labdát, majd lőtt, de lövését Papp Zs. magabiztosan hárítani tudta.
31′ Tóth D. helyett Horváth Máté B. folytatja a mérkőzést.
37′ Király M. kapott sárgalapos figyelmeztetést buktatásért.
39′ Horváth Máté B. kapott sárgalapos figyelmeztetést.
41′ Egy szépen felépített támadást követően Bagó B. lőtt Sinkó M. kapujába, a kapusról kipattanó labdára Halácsi M. érkezett. 3-0.
45′ Vége az első félidőnek.
Félidőben cserélt a vendég csapat: Dóczi K. helyett Molnár K. folytatja a mérkőzést.
46′ Elkezdődött a második félidő.
48′ Baloteli adott le lövést középről  28 m-ről, de lövést Papp Zs. hárította.
52′ Ismét Baloteli került helyzetbe ismét. Papp Zs. védeni tudta lövését.
57′ Baloteli egyéni akciója után a vendég csapat megszerzete első találatát. 3-1.
60′ Ominger 16 m-ről leadott jobb lábas lövése centikkel ment a kapu mellé.
64′ Bagó B. lőtt 12 m-ről a vendég kapuba. 4-1.
65′ Halácsi leadott lövését a vendég védők blokkolták.
69′ Hármas csere a vendég csapatnál: Zsiga P., Kapus B. és Baloteli helyett Varga L., Wolf G. és Mulasics D. folytatják a mérkőzést.
72′ Csapatunk is cserélt: Halácsi M. és Peisser S. helyett Barta T. és Kiss B. lép pályára.
75′ Wolf G. kapott sárgalapos figyelmeztetést.
80′ Szűcs P. szép egyéni megoldást követően lőtt kapura, viszont Sinkó M. hárítani tudta lövését.
84′ Horváth Máté B. helyett Reizer B. lépett a pályára.
86′ Egy bal oldali szöglet után a kipattanó labdát Szűcs P. lőtte a kapu jobb oldalába. 5-1.
90′ + 2 perc hosszabbítás.
91′ Varga L. szerzett labdát és lőtt a kapunkba. 5-2.
Mérkőzés vége: 5-2.

Ördög József: “Végig nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, látványos támadójátékunk mellett szép gólokat rúgtunk. Jobb helyzetkihasználással szebb eredmény is születhetett volna. Hetek óta nagyszerű formában játszanak a fiúk, ennél nem is kívánhat többet egy vezetőedző.”

Koller Zoltán: “Tudtuk, hogy rutin és minőségbéli különbség várható a mérkőzésen a hazaiak oldaláról, mégis bosszant, hogy buta gólokat kaptunk. Megérdemelt a hazai siker, de a gólkülönbség túlzott, hiszen nem volt ekkora különbség a csapatok között.”