A Merkantil Bank Liga 11. fordulójában, 2024. október 28-án hétfőn 20 órakor fogadjuk a Vasas FC csapatát az ALCUFER Stadionban.

Ellenfelünkről

Az 1911-ben alapított Vasas FC a magyar labdarúgás egyik legpatinásabb csapata.  A klub történetéről ITT olvashatnak bővebben.

A 2023/2024-es szezonra visszatekintve elmondhatjuk ellenfelünkről, hogy egy hajszállal csúszott le a feljutásról hiszen, az ETO FC Győr csatlakozhatott az OTP Bank Liga mezőnyéhez.

A februárban kinevezett vezetőedzővel, Gera Zoltánnal kezdte meg a Vasas FC a 2024/2025-ös bajnoki szezont, de négy mérkőzést követően, 2024. augusztus 21-én közös megegyezéssel távozott Gera Zoltán az agyalföldi csapat éléről.

Gera Zoltán vezetőedző Desits Szilárdot váltotta. Összesen 18 tétmérkőzésen – 16 bajnokin és 2 Magyar Kupa-találkozón – irányította a csapatot, ezeken 10 győzelem, 4 döntetlen és 4 vereség volt a mérlege

2024. szeptember 05-én nevezték ki a csapat új vezetőedzőjét, Pintér Attila személyében, aki 18 év után tért vissza az agyanföldi csapathoz. Pintér Attila 2005-2006-os szezonban irányította a Vasas FC csaptát.

Pintér Attila a Ferencvárossal és a ETO FC-vel NB I-es bajnoki címet, valamint szuperkupát nyert.
A Fradival és a Sopronnal Magyar Kupát ünnepelhetett, emellett az élvonalba jutott a Mezőkövesddel és a Puskás Akadémiával is.
2013 decembere és 2014 szeptembere között a magyar válogatott szövetségi kapitánya volt.

Nyári játékosmozgás a Vasas FC-nél

Érkezők: Batai Tamás, Bodnár János, Cseke Benjámin, Iyinbor Patrick, Kapornai Bertalan, Kiss Ágoston, Könyves Norbert, Lehoczky Roland, Molnár Zsombor, Németh Barnabás, Pintér Filip, Rácz Barnabás, Szilágyi Szabolcs, Szivacski Donát

Távozók: Bakti Balázs, Iring-Farkas Sebestyén, Litauszki Róbert, Papp Csongor, Rab Boldizsár Szabó Benjámin, Szalay Szabolcs, Szilágyi Szabolcs, Szivacski Donát, Sztojka Dominik, Uram János, Zimonyi Dávid

A Vasas FC a Merkantil Bank Liga 2023/2024-es bajnoki szezont a tabella 3. helyén zárta 67 ponttal, mérlegük: 19 győzelem, 10 döntetlen és 5 vereség.

2 – 1

A Vasas FC mérlege 10 fordulót követően: 5 győzelem és 4 vereség.

10. forduló: Vasas FC – BVSC-Zugló 2-1

A tabella 11. helyét foglalja el 13 ponttal a Vasas együttese.

Visszatekintő

2023/2024-es bajnoki szezon 8. fordulójában 2023.09.24-én fogadta a Vasas FC a Gyirmót FC Győr csapatát az Illovszky Rudolf Stadionban.

Teljes mérkőzés

46. perc: Radó ívelt a kapu elé a bal oldalról, az egymásra váró védők között kibújó Novothny pedig 5 méterről a kapu bal oldalába csúsztatott (1-0).

70. perc: Kovács D. vesztett labdát a saját kapuja előterében Hidi M.-el szemben, aki kapuratört, majd két védőt kicselezve jobbal 7 méterről a kapu bal oldalába lőtt (2-0).

Összefoglaló

Edzői értékelések

Desits Szilárd: “Nem volt egyszerű a dolgunk, hiszen vezérek hiányoztak csapatunkból, de keretünk minőségét jelzi, hogy sikerült őket pótolni. Egy nagyon stílusos, szervezett Gyirmótot magabiztos játékkal sikerült legyőznünk.”

Csizmadia Csaba: “Nehéz mit mondanom, hiszen tipikusan az a találkozó volt, amikor magunkat vertük meg. Több lehetőség is adódott, amikor kihasználhattuk volna a hazaiak hibáját, de nem tudtunk élni ezekkel. A szünet előtt kapunk egy olyan beívelésből gólt, amire sokat készülünk hét közben. Fordulás után is meg volt a kettő ziiccerünkk, amit szokás szerint ki is hagytuk, utána is hiába próbáltunk focizni, a következő hiba eldöntötte a meccset. Mi játszottuk a focit, a Vasas pedig nyert.”

25. fordulóban 2024.03.17-én fogadtuk ellenfelünket az ALCUFER Stadionban.

21. perc: Radó végezhetett el szabadrúgást középről, 19 méterről, a jobb felső sarok felé tartó labdát Hársfalvi nagy bravúrral tenyerelte oldalra, az ismétlésnél az érkező Tóth M. azonban 6 méterről a kapu közepébe fejelt (0-1).

82. perc: Medgyes szép cselekkel játszotta tisztára magát a bal oldalról, majd 17 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).

90. perc: A hazai kapu előterében Hudák hátulról buktatta a távolodó Tóth Milánt, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, amiből a sértett jobbal a balra mozduló Hársfelvi mellett a jobb alsó sarokba helyezett (1-2).

Tamási Zsolt:” A mérkőzés első harmadában talán nagyon tisztelték játékosaink az ellenfelet, nagyon sok technikai hibát követtünk el, amiből veszélyes támadásokat tudott vezetni a Vasas, voltak is lehetőségeik. A játékrész utolsó harmadában magunkra találtunk, sokkal jobb ritmusban, dinamikusabban játszottunk. Szünet után rögtön óriási ziccerrel kezdtünk, feljavult a játékunk, az egyenlítő gólunk után úgy éreztem, hogy akár még  a győzelmet is meg tudjuk szerezni, ekkor ez benne volt a játékban. Nem jó érzés az utolsó pillanatokban büntetővel kikapni, de gratulálunk a Vasasnak.”

Gera Zoltán: “Az első félidőben jól játszottunk, domináltunk, több helyzetet ki tudtunk alakítani, de ezekből sajnos csak egyet rúgtunk be. Ezt szerettük volna folytatni, sajnos azonban ekkor beszorultunk a kapunk elé, passzívak voltunk. Szünet után visszaestünk, folyamatosan nyomás alatt tartott minket a Gyirmót, az egyenlítő gól után viszont újra nyitottá vált a mérkőzés. Egy szerencsés büntetővel tudtunk ma nyerni, de a jövőben ennél sokkal többet kell tennünk a sikerért.”

Jegyinformációk

Tájékoztatjuk a kedves szurkolókat, hogy az elővételes jegyértékesítés elkezdődött a Jegymester Kft. online felületén.

Online jegyeiket erre a linkre kattintva tudják megvásárolni.

normál jegyek elővételben, online és a mérkőzés napján 1.000 Ft-ba kerülnek, míg a nyugdíjas / diák jegyek 500 Ft-ba kerülnek.

6 év alatti gyermekeknek részére regisztrációs jegy váltása kötelező, melynek összege 5 Ft.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a Jegymester.hu online felületén megváltott jegyek esetén 399 Ft-os kezelési költséget (E-díj) kell fizetni belépőjegyenként.

A jegypénztárak a mérkőzés kezdete előtt másfél órával – 18 óra 30 perckor – nyitnak.

Jegypénztárakban csak készpénzzel tudnak fizetni.

A hétfői Gyirmót FC Győr – Vasas FC mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.