JÁTÉKVEZETÕK: ANDÓ-SZABÓ SÁNDOR, BUTKAI ZSOLT, HUSZÁR BALÁZS

FC AJKA: Jánosa T., Subicz G., Szabó L., Horváth A., Gunther Zs., Sallér M., Sowunmi B. T., Czanik K., Kanta Sz., Major N., Pákai G.

GYIRMÓT FC GYÕR: Holczer Á., – Nagy G., Balog Z., Csizmadia Cs., Gévay Zs. – Cseri T., Lázár P., Regedei Cs., Varga L., – Magasföldi J., Ferenczi I.

VEZETÕEDZÕ: CSANK JÁNOS

CSERÉK

FC AJKA: 65.p. Szabó L. – Mihalecz P., 88.p. Czanik K. – Nagy B.

GYIRMÓT FC GYÕR: szünet Ferenczi I. – Tóth N., szünet Varga L. – Erõs G., 76.p. Magasföldi J. – Oross M.

GÓLLÖVÕK

FC AJKA: 1-0 40.p. T. Sowunmi, 2-2 74.p. Major N.

GYIRMÓT FC GYÕR: 1-1 52.p. Lázár P., 1-2 65.p. Tóth N.

SÁRGA LAP:

FC AJKA: 44.p. Sallér M., 54.p. Szabó L., 69.p. Gunther Zs., 77.p. Mihalecz P.

GYIRMÓT FC GYÕR: 78.p. Nagy G., 81.p. Csizmadia Cs.

PIROS LAP: NEM VOLT

TUDÓSÍTÁS

1.p. Megkezdõdött a mérkõzés. A hazaiak tiszta fehérben, mi pedig tiszta kékben játszunk.

10.p. Taktikai csata, a hazaiak visszaállnak, nálunk a labda, többet támadunk, de egyelõre nincsenek helyzetek.

14.p. Cseri jobb oldali beadását Jánosa az utolsó pillanatban húzta le a hosszú oldalon helyzetben érkezõ Magasföldi és Varga elõl.

15.p. Itt az elsõ helyzetünk! Varga bal oldali beadását Cseri kapásból rúgta kapura, de Jánosa hatalmas bravúrral, lábbal védett úgy, hogy a labda átment a lábai között, és végigpörgött a gólvonal elõtt, ahonnan egy hazai védõ felszabadított. Nagy helyzet volt!

16.p.Cseri jobb oldali beadását Ferenczi fejelte vissza Magasföldinek lövésre, aki kapásból, középrõl, 17 méterrõl fölé lõtt.

25.p. Varga bal oldali beadását Cseri tette vissza lövésre Magasföldinek, de a 15 méteres lövésbe egy hazai védõ belelépett, így menteni tudott.

28.p. Major lépett ki a védõink közül, de Holczer a kapujából kifutva szépen mentett, a kipattanó Sowunmi elé került, aki ismételt de Holczer ezúttal is mentett.

40.p. Szabó passzolt a jobb oldalon érkezõ Sowunmi elé, aki 15 méterrõl, a jobb oldalról kilõtte a hosszú, jobb felsõ sarkot.

44.p. Sallér sárgult be, mert visszahúzta Vargát.

45.p. Magasföldi lõtt kapura, a hazaiak kapusa bravúrral védett, a kipattanó Varga elõ került, de a labda átpattant a feje fölött, és oda lett a helyzet.

SZÜNET 1-0

46.p. Szünetben kettõt cseréltünk, Ferenczi István helyett Tóth Norbert állt be, míg Varga Lászlót Erõs Gábor váltotta.

46.p. Megkezdõdött a második félidõ.

52.p. 1-1 Cseri bal oldali beadását Lázár a 11-es pontról fejelte a jobb kapufa mellé a jobb alsó sarokba.

54.p. Szabó Levente sárgult be.

54.p. Cseri passzolt Gévaynak a bal oldalra, aki egybõl beadott Tóthnak, aki 5 méterrõl, a bal oldalról centikkel pörgetett a jobb kapufa mellé.

58.p. Erõs lövését védte a hazaiak kapusa.

65.p. 1-2 Vezetünk! Lázár szlalomozott végig az ellenfél térfelén, majd kiugratta Tóth Norbertet, aki a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba gurított.

65.p. Cserélnek a hazaiak, Szabó Levente helyett Mihalecz a pályán.

69.p. Gunther is besárgult a hazaiaknál.

73.p. Erõs ugratta ki Tóthot, aki nagy helyzetben, a kifutó kapus mellett centikkel a bal kapufa mellé lõtt. Nagy helyzet volt.

74.p. 2-2 Kanta lövésébe Csizmadia lépett bele, így a labda szerencsésen Major elé került, aki kapásból a jobb alsó sarokba lõtt.

76.p. Magasföldi helyett Oross a pályán.

77.p. Mihalecz is besárgult a hazaiaknál.

78.p. Nagy Gábor is sárga lapot kapott nálunk.

81.p. Csizmadia is sárga lapot kapott.

85.p. Regedei ívelt a bal oldalról Tóthnak, aki a hosszú oldalon, 8 méterrõl centikkel fejelt a jobb kapufa mellé. Ez is helyzet volt!

87.p. Sallér lõtt a bal kapufa mellé.

88.p. Czanik helyett Nagy Bálint a pályán.

VÉGEREDMÉNY 2-2 (1-0)

EDZÕI NYILATKOZATOK

NÉMETH ZOLTÁN AZ FC AJKA VEZETÕEDZÕJE:

CSANK JÁNOS A GYIRMÓT FC GYÕR VEZETÕEDZÕJE:

ÖSSZEGZÉS

Nagy taktikai csatát hozott az elsõ félidõ, látszott, hogy tartanak egymástól a csapatok.

Az elsõ játékrészben mi voltunk a kezdeményezõbbek, többet birtokoltuk a labdát, és helyzetekig is eljutottunk, de azok egyelõre kimaradtak.

A hazaiak védekeztek, és egy-két kontrából próbáltak veszélyeztetni, de helyzetük nem volt. Gyakorlatilag az elsõ kapura lövésükbõl gól lett.

Nem játszunk rosszul, de több helyzet kellene, amibõl gólt, gólokat kellene rúgni, ami egyáltalán nem lesz könnyû feladat.

A második félidõben felpörögtek az események, jót tett a meccsnek az ajkai gól.

Továbbra is jól játszottunk, többet birtokoltuk a labdát, és sikerült is megfordítanunk a mérkõzést.

A hazaiak gólja nem volt benne a levegõben, gyakorlatilag a második kapura lövésük is bement, így döntetlenre mentették a mérkõzést, és megõrizték õszi veretlenségüket.

Nekünk a mai napon a mutatott játék és a kihagyott helyzetek alapján nyerni kellett volna, de a mai napon feltettük a koronát az egész õszi szezonra, és a peches szériánkat tovább folytattuk. Talán majd tavasszal szerencsésebbek leszünk…