AJKA – PÉCS 0-1 (0-0)

FC Ajka- PMFC 0:1 (0:0)
Az FC Ajka az elsõ félidõben többet birtokolta a labdát, veszélyesebb akciókat vezetett. A második játékrészben,a hajrájában egy jól eltalált lövés döntötte el a három pont sorsát.

Ajka: Jánosa – Sallér, Kovács Sz., Pákai, Gunther, Pothárn, Kottán, Hegyi, Gaál, Mihalecz, Szabó

PMFC: Dibusz – Nagy J., Fodor, Stark, Pintér, Todorovic, Godslove, Lantos, Regedei, Lovrencsics, Pavicevic

1. perc: Pintér Csaba játékvezetõ sípjelére a piros-feketében játszó PMFC kezdte a mérkõzést. Az Ajka zöld-fehérben lépett pályára.

Pavicevicet kellett ápolni rögtön a kezdést követõen, mert egy ütközés után lent maradt, de folytatni tudta a játékot.

4. perc: Mihalecz kapott jó kiugratást a jobb oldalon, de Stark szép becsúszással szögletre mentett.

Meglepetésre sem Gyánót, sem Nagy olivért nem nevezte a mérkõzésre a PMFC. A találkozó elõtt kapott információk alapján a csatár megbetegedett, míg a pécsiek 10-ese a tegnapi edzésen megsérült.

10. perc: Hazai kontrát követõen Mihalecz lõtt jó 25 méterrõl, Dibusz nyújtozkodva oldalra ütötte a jobb sarok felé tartó labdát.

13. perc: Szabó Levente cselezgetett a bal oldalon, majd jobbal lõtt, Dibusz azonban ismét a helyén volt.

19. perc: Ismét a szélvészgyors Mihalecz ugrott volna ki a vendégvédõk között, ha Stark becsúszva nem szerel.

21. perc: Áll a játék – Sallér és Lovrencsics fejelt össze a félpályánál, mindkét játékost ápolni kell.

Jobbára mezõnyjáték folyik a pályán, eddig alig volt kapuralövés vagy helyzet.

28. perc: Gaált találta lesen a szórványos hazai támadások egyike, így odalett a lehetõség.

31. perc: Kottánhoz pattant a labda 20 méterre a pécsi kaputól, de õ lövés helyett mindenáron passzolni akart, az azonban pontatlanra sikerült.

Eddig rendkívül sporteszerû a találkozó. Valamivel többet támad az Ajka, de túl sok veszélyt nem hordoznak magukban a hazai akciók.

35. perc: Regedei 18 méteres szabadrúgását paskolta a léc alól szögletre Jánosa.

39. perc: Lovrencsics kapott jó labdát a bal szélen, középre tekert, de Kovács menteni tudott a középen érkezõ Pavicevic elõl.

40. perc: Ajkai szöglet után Hegyi lõtt 16 méterrõl, Dibusz bravúrral, lábbal hárította a középre tartó bombát.

41. perc: Sárga lap – a mérkõzés elsõ lapját Sallér kapta, mert visszarántotta Lovrencsicset.

43. perc: Lovrencsics ugratta ki szépen Pavicevicet, de a szerbet testtel arrébb tessékelték, így kigurult a labda az alapvonalon túlra.

45. perc: Hegyi végezhetett el szabadrúgást az alapvonaltól mintegy 7 méterre, jobbról, a kapura tekerését Dibusz a mezõnybe öklözte.

Ez volt a találkozó elsõ félidejének utolsó mozzanata, rögtön a védést követõen lefújta Pintér a játékrészt. Az Ajka többet birtokolta a labdát, többet is támadtak a zöld-fehérek, de hiányzott az átütõerõ ezekbõl az akciókból. A PMFC-nek egy-két veszélyes ellentámadása volt, és Regedeinek egy jó szabadrúgása. A félidõben tehát Ajka – PMFC 0:0.

46. perc: Csere: A szünetben cserélt Mészáros Ferenc vezetõedzõ: Törtei állt be Nagy József helyére.

49. perc: Törtei indította a bal oldalon Lovrencsicset, aki visszahúzta a jobb lábára a labdát, lõtt, de Jánosa vetõdve hárított.

52. perc: Átvette a játék irányítását a Pécs, sokkal többet birtokolják a labdát a piros-feketék, mint tették azt az elsõ félidõben, de egyelõre mindez nem vezetett eredményre.

53. perc: Hazai kontrát követõen Todorovic menteni próbált Mihalecz elõl, de saját kapuja felé lõtte a labdát 8 méterrõl, Dibusz reflex-mozdulattal védett.

57. perc: Csere: Pavicevic helyén Turi a pályán a PMFC-nél.

60. perc: Gyors pécsi kontrát követõen Godslove tört be a 16-oson belülre, de amikor lõtt volna, Sallér szögletre pöckölte elõle a labdát.

64. perc: Lovrencsics ugratta volna ki Regedeit, ha a játékvezetõ sípszava nem szól közbe – az asszisztens ugyanis lest jelzett.

65. perc: Lovrencsics bal oldalról tekert be egy szabadrúgást, Kovács azonban szögletre fejelte a veszélyesen középre érkezõ labdát.

66. perc: Csere a hazaiaknál is – Rácz jön be Gaál helyére.

67. perc: Rácz rögtön bemutatkozott – szabadrúgását Dibusznak kellett magához ölelnie.

70. perc: Rácz vett át mellel a PMFC 16-osának bal oldalánál egy labdát, Turi elcsúszott, de az ajkai csere lövése elakadt a kapujából kirobbanó Dibuszban.

75. perc: Sárga lap – Lantos kapott lapot, mert visszarántotta Pákait.

77. perc: Dibusznak kellett egy indításra a kapujából messzire kifutva, lábbal mentenie.

80. perc: Regedei löbbölte a labdát Lovrencsicshez, a csatár félfordulatból, 8 méterrõl lõtt, Kovács azonban belelépett a kapu felé tartó bombába, így szöglet lett.

81. perc: Csere: a PMFC utolsó cseréjeként Wittrédi állt be Regedei helyére.

83. perc: Lovrencsics tört be az ajkai 16-oson belülre, de kissé hosszan szöktette magát, így nem tudott erõt beleadni a lövésbe.

85. perc: Pécsi szögletet követõen kiemelték a labdát a hazaiak, de éppen Törteihez, aki mintegy 25 méterrõl, egybõl lõtt, Jánosa bravúrral hárította a bal alsó sarok felé tartó bombát.

88. perc: GÓÓÓÓL, vezet a PMFC! Wittrédi lövésébe beleléptek a hazaiak, a labda Pintérhez pattant, aki egy cselt követõen, 18 méterrõl ballal kilõtte a jobb alsó sarkot. 0-1

Edzõi nyilatkozatok:

Artner Tamás:
Mi uraltuk a mérkõzést, azt gondolom, hogy tudatosabban játszottunk a Pécsnél, sajnos nem tudtam frissíteni. A PMFC nagy szerencsével vitte el a három pontot.

Mészáros Ferenc:
Sajnos a tervezett kezdõcsapatot a mérkõzés napján át kellett szerveznem, Gyánó megbetegedett, Nagy Olivér pedig megsérült tegnap. Nem volt könnyû dolgunk, félidõben átálltunk két ékes játékra, amely meghozta az eredményét. Úgy gondolom, átlendültünk a holtponton.

Lendületet adhat a csapatnak az ajkai gyõzelem

Küzdelmes mérkõzés volt, de a lényeg a megszerzett három pont – mondta a pmfc-hunak Pintér Attila. A pécsiek középpályása egy jól eltalált lövéssel szerezte csapata gyõztes gólját. Ajkán Törtei Tamás is újra pályára lépett – kis szerencsével rögtön góllal térhetett volna vissza a sérülését követõen. Játékosok az Ajka meccsrõl.

Pintér Attila: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, és ez így is volt. Az elsõ félidõben nagyon jól játszott az Ajka, a második félidõben viszont mi játszottunk fölényben. Örülök annak, hogy egy jobb oldalról lecsorgó labdát egy csel után ilyen pontosan tudtam megrúgni, de nem az a lényeg, hogy ki szerzi a gólt, hanem az, hogy nyerjünk. Továbbra is szeretnénk elérni célunkat, nem mondtunk le a feljutásról. Bízom abban, hogy ez a gyõzelem új lendületet ad a csapatnak.

Törtei Tamás: – Nagyon örülök annak, hogy újra pályára léphettem. A buszon idefelé éppen azt számoltam, hogy több mint négy hónapja nem játszottam tétmeccset, ezért elmondhatom, kiválóan éreztem magam a pályán. Volt egy jó távoli lövésem, amit megfogott a korábbi csapattársam, de utólag már nem bánom, mert ha bemegy, akkor lehet, hogy Veszprémig futok örömömben. Ez a gyõzelem nagyon fontos volt, és remélem, hogy feltüzeli a csapatot a következõ mérkõzésekre.