VIDEOTON II – ETO II 2-0 (0-0)

Ezúttal az ETO II-t gyõzte le Hartyáni Gábor csapata

Kevésbé látványos, de nagyon küzdelmes találkozón nyert 2-0-ra a Vidi II hazai pályán.

NESS Hungary NB II – Nyugati csoport

Vidi II – ETO II 2-0 (0-0)
 Gólszerzõ: Olasz (62′) és Máté (85′)

Vidi II: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Fejes – Rása, Soós (Kis 81′), Gyurcsó, Móri – Babos (Máté 63′), Olasz (Szeleczki 71′)

ETO II: Radosavljevic – Arsene (Horváth 78′), Teimuraz (Simon 85′), Berde, Vetõ, Nyitrai, Domanyik, Nagy, Miklós (Varga 70′), Molnár, Paget

Az ingyenes szurkolói busszal több fiatal Vidi-szurkoló is elutazott Felcsútra. És ha már ott voltak, akkor hangos szurkolással buzdították a Vidi II-t.

Az ETO II nagyon taktikusan és jól játszott, szervezetten védekeztek a zöld-fehérek, ezzel pedig feladták a leckét a Vidi II fiataljainak. Az elsõ félidõben csupán kisebb helyzeteket tudott kialakítani Hartyáni Gábor csapata,  sõt a 37. percben majdnem megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Molnár 20 méterrõl a jobb kapufát találta telibe, így 0-0-s döntetlennel vonultak pihenõre a játékosok.

A második játékrészben kétszer is sikerült bevenni a gyõriek kapuját. A 62. percben egy szép Olasz-Móri-Olasz kényszerítõt követõen 14 méterrõl a felsõ lécet találta el Olasz, a labda azonban a gólvonal mögé pattant. A vendégek hevesen reklamáltak, mondván nem volt gól, de végül az asszisztens jelezte a játékvezetõnek, hogy érvényes találat született, a labda a felsõ lécrõl a gólvonal mögé pattant (1-0).
 A mérkõzés vége elõtt 5 perccel Máté állította be a végeredményt. Kis két szép csellel becsapta védõjét majd a szélen Gyurcsót hozta játékba, aki tökéletesen ívelt a kapu elé, és a csereként pályára lépõ Máté a kapuba rúgta a labdát (2-0).  Ez a gól volt a Vidi II 50. találata ebben a szezonban.

A Vidi II egy küzdelmes mérkõzésen, megérdemelt gyõzelmet szerzett. A Gyirmót nagy meglepetésre hazai pályán csak a 93. percben szerzett góllal tudta legyõzni a Barcsot 1-0-ra, ez azonban azt jelenti, hogy elõnyünk továbbra is 1 pont a tabellán.

Hartyáni Gábor:

“Küzdelmes, nehéz mérkõzést játszottunk a szervezetten és taktikusan focizó ETO II ellen. A pécsi meccs után ez volt a második legnehezebb gyõzelmünk, ezért nagyon büszke vagyok a játékosaimra. A siker egyik kulcsa ismét az volt, hogy nem kaptunk gólt. Ez pedig a csapat védekezését dicséri.”

(vidi.hu)
______________________________________________

Az ETO B döntetlen szagú mérkõzése Felcsúton

Két jól felkészített csapat jó iramú mérkõzését láthattuk, mely nagyon döntetlen szagú volt. Jelentõsen befolyásolta az eredményt az elsõ gól mely csak azért volt az, mert a játékvezetõ megadta, hisz a kapufáról lepattanó labda a gólvonal elé pattant. A  tabella elsõ helyén álló hazaiak végül otthon tartották a három pontot.

Videoton Puskás Akadémia- Gyõri ETO FC B 2-0 (0-0)?

Összeállítás: Radosavljevic- Nagy Á., Domanyik, Paget, Vetõ, Berde, Copa (Horváth G. 78′), Nyitrai, Molnár T., Sharashenidze (Simon A. 85′), Miklós V. (Varga T. 70′)

Klement István edzõ: Az NB II 22. fordulójában a 22. féle összeállítsában léptünk pályára, de gartulálok kollégáimnak, mert ennek ellenére a rendszer mûködik.