A tartalékos Vidi II nagy napja

Félidõben még vezetett a Baja, de a második játékrészben 3 perc alatt fordított Hartyáni Gábor csapata.

Továbbra sincs könnyû helyzetben Hartyáni Gábor, ugyanis továbbra is sok sérült nehezíti a szakember feladatát. A mérkõzés reggelén aztán újabb név került a hiányzók listájára, Soós jelezte, nem tudja délután vállalni a játékot, ezért a szintén sérüléssel bajlódó Papizsanszkij került a keretbe, õ ugyanis valamivel jobb állapotban volt, mint csapattársa.
A mérkõzés szép tavaszias idõben kezdõdött, igaz a pálya talaja közel sem volt tökéletes. A hazaiak játszottak fölényben, többet birtokolták a labdát, de igazi helyzet egyik kapu elõtt sem alakult ki az elsõ félórában. A 35. percben aztán megszerezte a vezetést a Baja. 35 méterrõl Szõllõsi ívelt középre egy szabadrúgást, a labda a jobb kapufáról a kaputól két méterre üresen álló Csordá elé pattant, aki ilyen közelrõl nem hibázott (1-0). Még a szünet elõtt egyenlíthetett volna a Vidi II, Margitics ugyanis remek labdát adott Mórinak, aki kapura is lõtt, a labda azonban a kapufáról végül az alapvonal mögé pattant.
A 72. percben Gyurcsó ívelt kapu elé egy szabadrúgást, és a néhány héttel ezelõtt súlyos fejsérülést szenvedõ Papucsek tanári módon fejelt a kapuba (1-1). Alig telt el 3 perc és ismét Gyurcsó adott gólpasszt, ezúttal Olasz szerzett gólt közelrõl (1-2). Érdekesség, hogy Papucsekhez hasonlóan Olasz is súlyos sérülést szenvedett néhány hete egy felkészülési mérkõzésen, és csupán három napja kezdte el újra az edzéseket, de szerencsére úgy látszik gólérzékenysége a régi a fiatal támadónak. A tartalékos Vidi II bravúros gyõzelmet szerzett a Baja otthonában. A játékosok a sikert a 44. születésnapját ma ünneplõ Bíró Imre kapusedzõnek, valamint a héten névnapját ünneplõ Csucsánszky Zoltánnak ajánlották.

Hartyáni Gábor:

“Gyenge elsõ félidõt követõen a második játékrészben csapatom többet tett a gyõzelemért. Ez a gyõzelem, ennyi sérülttel a keretben nagy bravúrnak számít, még akkor is, ha a mutatott játékkal nem is vagyok maradéktalanul elégedett.”