Kiss: “Reális eredmény született”

Az eredménnyel igen, a mutatott játékkal azonban nem elégedett Kiss László, a PMFC szakmai igazgatója. A Kozármisleny elleni összecsapást követõen a pécsiek mestere azt mondta, reális eredmény született.

– Jól játszó ellenféllel szemben szereztünk egy pontot, a döntetlen reális eredmény – fogalmazta meg Kiss László. – A vendégek okosan és jól futballoztak, kihasználták azt az emberelõnyüket, ami egy rossz felfogásban játszó játékosom miatt keletkezett a pályán. A mérkõzést követõen az eredménnyel elégedett vagyok, a mutatott játékkal viszont nem.

A vendégek vezetõedzõje, Márton Gábor másként értékelt.

– A játék szinte minden elemében felvettük a versenyt a PMFC-vel, sõt sok tekintetben jobbak voltunk, mint a hazaiak – közölte Márton Gábor. – Szépen és jól játszottunk, úgy gondolom, ezt a mérkõzést meg kellett volna nyernünk.

A hazai pályán elért döntetlennel a PMFC tovább növelte elõnyét a tabella élén, mivel a Gyirmót kikapott Ajkán, így a piros-feketék immár három pont elõnnyel vezetik riválisuk elõtt a tabellát az NB II. Nyugati csoportjában.

Küzdelmes találkozót követõen pontosztozkodással ért véget a PMFC-Kozármisleny baranyai rangadó. A hazaiak jóval többet birtokolták a játékszert, de csak távoli lövésekkel jutottak el a vendégek kapujáig. Az elsõ félidõ hajrájában egy szerencsés góllal megszerezte a vezetést Márton Gábor együttese, amit sokáig remek védekezésének köszönhetõen meg is tudott õrizni. A hazaiak nyomása azonban a mérkõzés hajrájában góllá érett, így 1-1 ponttal gazdagodott a PMFC és a Kozármisleny.

PMFC – Kozármisleny 1:1 (0:1)

Pécs, 3000 nézõ. V.: Szabó Zs. (Kispál, L. Tóth)

PMFC: Dibusz – Nagy J., Fodor, Pintér, Todorovic, Stark, Lantos, Gyánó, Godslove, Wittrédi, Covic. Vezetõedzõ: Kiss László

Kozármisleny: Gõcze – Tasselmájer, Asztalos, Fellai, Koller, Tóth Z., Koplárovics, Andruskó, Kovács T., Petrók, Laki. Vezetõedzõ: Márton Gábor

1. perc: Szabó Zsolt játékvezetõ sípjelére a vendégek kezdték a találkozót. Remek döntésnek bizonyult koradélutánra elõrehozni a mérkõzés idõpontját, hiszen hatalmas sorok kígyóztak a pénztáraknál a kezdés elõtt ezen a csodálatos szombat délutánon. Már most több mint 2000 nézõ van az újmecsekaljai stadionban, és még folyamatosan érkeznek a szurkolók.

2. perc: Laki kapott remek kiugratást a jobb összekötõ helyén, egybõl lõtt, a bal sarokba tartó bombát Dibusz bravúrral szögletre ütötte.

5. perc: Egyelõre a kék-fehérek játszanak nyugodtabban, érzõdik, hogy nekik nincs veszteni valójuk – ellentétben a PMFC-vel.

8. perc: Tóth Zoltán rántotta le csúnyán a meginduló Covivot, Szabó Zsolt azonban nagy meglepetésre nem adott sárga lapot a vendégek csapatkapitányának.

12. perc: Gyönyörû pécsi támadás végén Asztalos mentette meg a góltól a Kozármislenyt. Wittrédi passzolt Gyánó elé, a pécsiek házi góllövõ listájának vezetõje 14 méterrõl egybõl lõtt, de a védõ bevetõdve blokkolta a lövést.

15. perc: Egy hazai bedobást követõen röviden szabadítottak fel a kék-fehérek, Wittrédi 20 méterrõl rászúrta, Gõcze hatalmas bravúrral, a levegõben úszva ütötte szögletre a jobb felsõ sarokba tartó bombát.

18. perc: Nagy József vesztette el a labdát a saját 16-osa elõtt, a kozármislenyi labdaszerzést követõen Koller tekerte kapura a játékszert, amely mintegy fél méterrel kerülte el a hazaiak kapujának jobb sarkát.

22. perc: Sárga lap: Todorovic részesült figyelmeztetésben reklamálásért.

26. perc: Sárga lap: Kovács Tamás kapott sárgát, mert a félpályánál lerántotta Wittrédit.

29. perc: Jobbára a vendégek térfelén pattog a labda, de komolyabb helyzetet nem tudnak kialakítani a pécsiek.

30. perc: Sárga lap: Stark kapott lapot kezezésért, csak így tudta ugyanis megállítani a kozármislenyi kontrát.

32. perc: Covic szerzett erõszakosságának köszönhetõen labdát a vendégek alapvonalánál, élesen középre lõtt, Gyánó azonban csak megcsúsztatta a játékszert, helyezni már nem tudta, így odalett a lehetõség.

36. perc: Gól, vezet a Kozármisleny. Tóth Zoltán jobb oldali szabadrúgását Petrók csúsztatta meg, a labda a jobb felsõ sarokba pattant a földrõl. 0-1

37. perc: Sárga lap: Nagy József is besárgult, miután szabálytalankodott Lakival szemben.

39. perc: Wittrédi jobb oldali beadását Godslove fejelte kapura, de nem volt erõ a fejesben, így Gõcze könnyedén hárított.

42. perc: Laki ugratta ki Koplárovicsot, az asszisztens azonban lest intett, így kifelé jöhetett szabadrúgással a Pécs.

Szabó Zsolt játékvezetõ lefújta az elsõ játékrészt. A PMFC a kezdeti megilletõdöttség után magához ragadta a kezdeményezést, de Gyánó és Wittrédi lövésén kívül nem tudott komolyabb gólhelyzetet kialakítani. A félidõ hajrájában egy szerencsés találattal szerezte meg a vezetést a Kozármisleny, amely azóta keményen védekezve, kontrákra berendezkedve õrzi elõnyét.

A Kozármisleny korábban még soha nem szerzett pontot az újmecsekaljai stadionban. Kétszer 2-0-ra, egy ízben pedig 1-0-ra nyertek a piros-feketék.

46. perc: A szünetben cserélt a PMFC. Horváth Zsolt állt be Fodor helyére, tehát még inkább támadó szellemben lép pályára a Pécs.

48. perc: Godslove harcolt ki szabadrúgást 30 méterre a vendégek kapujától! Wittrédi tekerte rá a labdát, Gõcze azonban üggyel bajjal hárított.

49. perc: Csere: Covic helyett Ato a pályán a PMFC-nél.

53. perc: Godslove csapta be a bal szélen Petrókot, beadását az utolsó pillanatban csúsztatta haza Koller Gyánó elõl.

56. perc: Pintér szöglete éppenhogy csak magas volt Gyánónak, így a hosszú oldalon csorgott ki a labda.

57. perc: Ato szép cseleit követõen Horváth Zsolt középre adására Gyánó robbant be, végül Tasselmájer szögletre mentett.

58. perc: Csere: Asztalos helyén Kiss Márton a vendégeknél.

65. perc: Jobbára mezõnyjáték folyik a pályán, a Pécs jóval többet birtokolja a labdát, de egyelõre jól állják a rohamokat Koplárovicsék.

66. perc: Újabb csere a Kozármislenynél: Nagy Erik jött be Kovács Tamás helyett.

66. perc: Rögtön a cserét követõen Wittrédi szögletét Todorovic fejelte az égbe a hosszú oldalon, a lehulló abda a jobb kapufánál hagyta el a játékteret.

69. perc: Atot kell ápolni a félpályánál, a ghánai egy ütközést követõen maradt a földön.

75. perc: Egyre idegesebbek a hazaiak, sok hiba csúszik a piros-feketék összjátékába.

75. perc: Csere: Ato ezek szerint csak ideiglenesen todta folytatni a játékot, Zsdrál folytatja a helyén.

76. perc: Wittrédi bal oldali szabadrúgását követõen csak nagy nehézségek árán tudtak felszabadítani a vendégek, remekül tekert középre a pécsiek 7-ese.

77. perc: Sárga lap: Tasselmájer kapott sárgát reklamálásért.

78. perc: Csere a vendégeknél: Laki helyén Vég Bence.

79. perc: Lantos vágta fel Tóth Zoltánt a pécsiek kapujától 25 méterre, jó helyrõl jár tehát a pontrúgás. A szabadrúgást követõen Dibusznak kellett kivetõdve hárítania Koplárovics elõl.

82. perc: Újabb Wittrédi szabadrúgás: a 30 méterrõl elvégzett pontrúgást Gõcze magabiztosan ölelte magához.

83. perc: Áll a játék – Andruskót kell ápolni a kezdõdörben.

84. perc: Todorovic vesztette el a labdát a saját térfelén, de aztán javította hibáját, és szerelte Kollert.

85. perc: Sárga lap: A pécsiek csapatkapitánya, Lantos kapott sárga lapot.

87. perc: Godslove indította volna Gyánót, Tasselmájer az utolsó pillanatban mentett.

88. perc: GÓÓÓL, egyenlített a PMFC. Wittrédi beadását Todorovic fejelte kapura, ezt még menteni tudták a vendégek, de Gyánó ismétlését már nem, a csatár 3 méterrõl fejelt a jobb sarokba. 1-1

89. perc: Rohamoznak a hazaiak, ezúttal Horváth Zsolt tekert középre, végül felszabadítottak kék-fehérek.

91. perc: Wittrédi tekerhetett középre szabadrúgást mintegy 40 méterrõl, de az öt és felesnél lökést látott Szabó Zsolt, így kifelé jár szabadrúgás.

A játékvezetõ lefújta a találkozót, a Kozármisleny nagy meglepetésre ponttal térhet haza a baranyai rangadóról. PMFC-Kozármisleny 1-1