BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE – GYIRMÓT FC GYÕR 1-2 (1-2)<br><br>NESS HUNGARY NB II. 22. FORDULÓ<br><br>Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 2014.04.12. 16.30-óra, 500 nézõ<br><br>JÁTÉKVEZETÕK: Karakó Ferenc – Galán Roland, Tõkés Róbert – Nazsa Tamás<br><br><br><br>ÖSSZEÁLLÍTÁSOK:<br><br><strong>BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE: </strong>Póser D., Vozár D., Koszó B. T., Albert I., Juhász Gy., Károly B., &nbsp;Tölgyesi V., Bagi I., M. D. B. Lucas, N. Pantovic, T. M. Prasler (Cserék: N. Scekic, Gajdos Zs., D.A. Leucuta, Pozsár G., Soós J., M. A. Mosquera, Horváth T.)<br><br>VEZETÕEDZÕ: Komjáti András<br><strong><br>GYIRMÓT FC GYÕR:</strong> Somogyi Cs., Fejes J., Beliczky G., Madarász M., Oross M., Papp K., Lengyel D., Cseri T., raszl K., Hajba T., Magasföldi J. (Cserék: Deli Z., dr. Kardos N., Tóth N., Andorka P., Farkas Máté, Balog Z., Sós M.)<br><br>VEZETÕEDZÕ: Sisa Tibor<br><br><br><br>CSERÉK:<br><br>BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE: 46.p. Tölgyesi V. – Gajdos Zs., 58.p. Károly B. – M. A. Mosquera, 75.p. T. M . Prasler – Pozsár G.<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 59.p. Beliczky G. – Sós M., 67.p. Oross M. – Andorka P., 89.p. Magasföldi J. – dr. Kardos N.<br><br><br><br>GÓLSZERZÕK:<br><br>BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE: 34.p. N. Pantovic (1-2)<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 11.p. Magasföldi J. (0-1), 22.p. Oross M. (0-2)<br><br><br>SÁRGA LAPOK:<br><br>BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE: 55.p. Vozár D.<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 44.p. Hajba T., 55.p. Magasföldi J.<br><br><br>PIROS LAPOK:<br><br>BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE: nem volt<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 65.p. Graszl K.<br><br><br>TUDÓSÍTÁS:<br><br>1.p. Megkezdõdött a mérkõzés<br><br>5.p. Durván kezdte a mérkõzést a Békéscsaba, már több alkalommal is szabadrúgáshoz jutottunk a félpályánál.<br><br>7.p. Madarász ívelte be a labdát a kaputól 13 méterre érkezõ Lengyel felé, akinek sajnos nem sikerült belefejelnie a labdába.<br><strong><br>11.p. Madarász végzett el a kaputól 25 méterrõl egy szabadrúgást, amit Póser Magasföldi lábára ütött rá, aki a kimozduló kapus mellett laposan a kapu közepébe lõtt! 0-1!</strong><br><br>18.p. Madarász beadását Oross fejelte kapura, a labdát Póser fogta.<br><strong><br>22.p. Beliczky cselezte be magát a 16-oson belülre, majd a középen érkezõ Oross elõször elfektette Pósert, majd a bal felsõ sarokba vágta 6 méterrõl a labdát! 0-2!<br></strong><br>29.p. Magasföldi végzett el jobb oldalról, a kaputól 20 méterrõl egy szabadrúgást, de a labda sajnos a kapufa mellett fél méterrel hagyta el a játékteret, és az oldalhálóba vágódott.<br><br>30.p. Egy távoli, erõs lövést védett magabiztosan Somogyi.<br><br>31.p. Bal oldali szöglet után Prasler közeli fejesét tolta bravúrral kapu fölé Somogyi. Az ezt követõ szögletet védõink magabiztosan kivágták.<br><strong><br>33.p. Graszl buktatta Praslert a 16-oson belül, amiért sárga lapot kapott. A 11-est Pantovic lõtte a jobb alsó sarokba, ugyan Somogyi rajta volt, de védeni nem tudott. 1-2.</strong><br><br>37.p. Magasföldi bedobását Fejes vágta kapura, ami egy védõrõl levágódva Papp elé került, aki a hazai védõk között estében továbbítani tudta a labdát Orossnak, de a lövést Póser fogta.<br><br>41.p. Magasföldi balról, 20 méterrõl végzett el egy szabadrúgást, miután a labda centikkel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.<br><br>44.p. Hajba kapott sárga lapot.<br><br>45.p. 1 perc a hosszabbítás<br><br>45+1.p. Lucas közeli fejesét fogja magabiztosan Somogyi.<br><br>45+1.p. Vége az elsõ félidõnek.<br><br>FÉLIDÕ: 1-2<br><br>46.p. Megkezdõdött a második játékrész.<br><br>46.p. A szünetben cserélt a Békéscsaba, Tölgyesi helyén Gajdos.<br><br>46.p. Juhász indította a bal szélen felfutó Gajdost, de a beadást Somogyi fogta.<br><br>47.p. Hajba szabadrúgását fejelte Lengyel középre, de Póser meg tudta fogni a labdát az érkezõ Beliczky elõtt.<br><br>50.p. Beliczky indította a bal oldalon felfutó Cserit, de Koszó szögletre tudott tisztázni. Madarász sarokrúgásának alá szaladt Póser, de Graszl sem tudta mögötte elfejelni a labdát.<br><br>51.p. A jobb összekötõ helyén futott fel Hajba s középre adott Pappnak, aki sajnos lesen állt.<br><br>53.p. Madarász vitte végig több, mint a félpályán a labdát a jobb szélen, de középre adása pontatlan volt<br><br>53.p. Pantovic lövését védte egymás után kétszer bravúrral Somogyi.<br><br>55.p. Vozár és Magasföldi kap egy kisebb tömegjelenet után sárga lapot.<br><br>57.p. Oross ad jobbra Beliczkyenk, aki a 16-os vonaláról a hosszú oldal felé tett, de Póser fogta a labdát.<br><br>58.p. Újabb hazai csere, Károly helyett Mosquera a pályán.<br><br>59.p. A sérült Beliczky helyett Sós játszik tovább.<br><br>65.p. Graszl buktatásért megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.<br><br>67.p. Ismételten cserélünk, Oross helyére érkezik Andorka.<br><br>75.p. Az utolsó hazai csere keretében Prasler helyén Pozsár.<br><br>80.p. Pantovic lövését védi hatalmas bravúrral Somogyi.<br><br>83.p. Andorka a bal oldalon húzott végig a labdával, majd becselezte magát középre, de Póser hárított. A szögletet a hosszú oldalon becsúszva érkezõ Papp próbálta kapura juttatni, de a labda a kapu mellett kigurult.<br><br>89.p. A sérült Magasaföldi jön le, akit megtapsol a Gyirmótról szurkolói busszal elutazott tábor. Dr. Kardos a pályán.<br><br>90.p. 5 perc a hosszabbítás.<br><br>90+3.p. Hazai lövés után véd bravúrral Somogyi.<br><br>90+5.p. Vége a mérkõzésnek.<br><br>VÉGEREDMÉNY: 1-2 (1-2)<br><br><br><br>ÖSSZEGZÉS:<br><br>Nagyon durván kezdte a mérkõzést a Békéscsaba, rengetegszer rúgtunk szabadot.<br><br>Mi alakítottunk ki több helyzetet, és szép támadásokat is sikerült vezetnünk, azonban egy 11-essel sikerült szépítenie a Békéscsabának.<br><br>A félidõ vége felé mindkét csapat elõtt adódtak lehetõségek, azonban ebben a játékrészben több gól nem született.<br><br>Megérdemelten vezetünk a szünetben, de vigyázni kell, mert a Békéscsaba a félidõ vége felé kezdett magára találni.<br><br>A második félidõ eleje kiegyenlített volt, azonban a kiállítás után nagyon nehézzé vált számunkra a mérkõzés, de a csapat védekezésének káprázatos teljesítménye miatt megérdemelten szereztük meg mind a három pontot!<br><br>Ezzel a gyõzelemmel a Békéscsabát megelõzve a 4. helyre léptünk fel!<br><br>Folytatás jövõ héten hazai pályán, szombaton 18.00-órakor, amikor a Vasast fogadjuk!