Boér Gábor: – Sajnos kipontoztak bennünket a hátralévõ fordulókra. A kihagyott helyzetek miatt magunkat, a kártyapartiért mást is hibáztathatunk.

Szepessy László: − Úgy gondolom, hogy célunkat elértük a mai napon, hiszen azért jöttünk ide, hogy megnyerjük a mérkõzést és tovább erõsítsük pozíciónkat. Ennek szellemében játszottunk és gólig fölényben is játszottunk. Az elsõ félidõben is voltak olyan periódusok, amikor gyakorlatilag kiegyenlített volt a játék és mindkét csapatban benne volt a gólra törés. A kiállítás után már nem tudtunk igazán mást csinálni, mint védeni az eredményt, így kontrajátékra rendezkedtünk be. Elég túlfûtött lett a mérkõzés, ami nyilván abból is adódott, hogy a Békéscsabának menni kellett egyenlítésért. Nagy erõket mozgósítottak, ebbõl adódóan rengeteg párharc alakult ki, így nyilván – de nem szeretnék a bíróval foglalkozni, hiszen ez az õ dolga – de elég parázs meccs kerekedett. Az utolsó percekben, amikor a kapussal álltunk szemben és mellé rúgtuk a labdát, eldönthettük volna végleg a mérkõzést. Mindenképpen gratulálok a csapatomnak, hiszen egy nagyon kemény, harcos mérkõzésen van túl és úgy gondolom, hogy a tavaszi szezonra megszereztük azt a stratégiai elõnyt – függetlenül attól, hogy még három forduló van hátra – az üldözõinkkel szemben, amelyre nyugodtan lehet építkezni, hogy céljainkat elérjük.

A két csapat tabellán elfoglalt helye, már elõre sejtette, hogy küzdelmes mérkõzésre számíthatnak a nézõk. Marek Strestik elsõ félidei találata eldöntötte a parázsló mérkõzést. Csapatunk a gól után kontratámadásokra állt vissza, de amikor emberhátrányba került csapatunk is voltak helyzeteink. A Békéscsabai kiállítások után már eldönthettük volna mérkõzést, de mivel sajnos ez nem történt meg, így a mérkõzés hajrája izgalmas lett.

Tudósítás:
Végeredmény 0-1

90+5 vége a mérkõzésnek 0-1
90+5 Présinger pörgetése ment el a kapu mellett
90+4 11 méteres Sandal lövést védte a kapus
90+3 Présinger sárgult be.
90+2 Boér vezetõedzõt küldték el a kispadról.
90+1 Viczián kapott piros lapot.
90.p 5 perc hosszabbítás
90.p Sandal be, Heffler le.
85.p második sárgával Hursánt állította ki a játékvezetõ.
84.p 17 méterrõl szatmári pontrúgását védte rusák magabiztosan.
83.p Lázár kapott sárga lapot.
80.p Király buktatta Hefflert és kapott sárga lapot.
73.p veszélyes kontra után Présinger lõtt kapura ballal. 11 méteres Lövése egy védõ lábáról vágódott szögletre.
69.p Varga kapott sárga lapot
67.p Strestik helyett Présinger
63.p Szarkát állította ki a játékvezetõ második sárga lappal. Pilán reklamálása is sárgát ért.
58.p Pilán, Mészáros be es Nagy S., Zahorán le.
50.p kényszerû csere Herjeczki helyett Krebsz
48.p felsõ léc mentette meg csapatunkat
46.p Urbin kezdõrúgásával kezdõdött meg a második játékrészt.

Félidõ 0-1

45+2p. vége az elsõ félidõnek.
45.p két perc hosszabbítás
42.p jobb oldali beadás ment el keresztbe a komplett Békéscsabai támadósor elõtt.
41.p Urbin Maradona “fejesét” sárga lappal díjazta a játékvezetõ.
35.p Szarka kapott sárga lapot.
30p. Rybansky ügyetlenkedett és Szarka becsúszva lõtt kapu mellé.
21.p Gránicz helyett Király a pályán.
20.p Heffler törhetett kapura, de kecsegtetõ helyzetben összeset és a Játékvezetõ kifelé ítélt szabadrúgást.
14.p Zahoran kemény belépõje ért sárga lapot.
6.p Nagy S. Kapott sárga lapot Nagy P. Ellen elkövetett szabálytalanság ért.
2.p Strestik lõtt kapura ballal és a vizes pályán megcsúszott lövése a kapust érintve kötött ki a kapuba. 0-1