2023.10.14. 11:00 I Budapest, Budafoki MTE Sporttelep

Játékvezetők: Csonka Bence – Szalai Dániel, Kovács Gábor

Budafoki MTE: Oroszi – Fekete, Orosz, Fótyik, Kocsis, Oláh, Fiáth, Németh, Sós, Vasvári, Szerető | Vezetőedző: Erős Gábor

Gyirmót FC Győr: Rusák – Lányi, Hudák, Csörgő, Szegi – Kovács M., Szőke, Madarász – Takács, Pethő, Medgyes | Vezetőedző: Tamási Zsolt

1.p. Elkezdődött a mérkőzés.

7.p. Kovács D. 30 m-es szabadrúgását fogta Oroszi.

8.p. Medgyes és Pethő összjátékát követően, előbbi lőtt az ötös sarkáról, azonban a hazaiak kapusa védeni tudta.

9.p. Pethő 18 m-es tekerése kerülte el a hazai kaput.

12.p. Szegi ment el a balszélen az alapvonalig, majd majd Madarász elé készített, akinek kapáslövése célt tévesztett.

15.p. Madarász tört be a tizenhatoson belülre, majd lövését védte a bal alsó saroknál Oroszi.

28.p. Egy szép összejátékot követően Medgyes 16 m-es lövését fogta a hazai kapus.

33.p. Medgyes adott remek labdát a védők feje fölött Pethőnek, aki kapásból a kimozduló Oroszi lábai között a bal alsó sarokba gurított. 0-1.

45.p. Félidő: 0-1.

46.p. Elkezdődött a második félidő.

49.p. Pethő- Madarász összjátékot követően az utóbbi passzolt Kovács D.-hez, aki a jobb felső sarokba lőtt. 0-2.

54.p. Takács R. kapott sárgalapos figyelmeztetést.

56.p. Lorentz 20 m-es lövését ütötte szögletre Rusák.

62.p. Hazai csere: Orosz helyett Berényi.

62.p. Csapatunk is cserél: Takács helyett Soltész folytatja.

70.p. Madarász helyett Adamcsek.

72.p. Fotyik helyett Horgosi a pályán.

72.p. Merényi lövése pattant meg Csörgő lábán, így Rusákot megtévesztve a labda a kapunkba vágódott. 1-2.

80.p. Pethő B. helyett Farkas B. a pályán.

85.p. Lányi helyett Polgár.

88.p. Medgyes helyett Rozs folytatja.

90.p. Mérkőzés vége: 1-2.
Tamási Zsolt vezetőedző: A két hetes szünetet kihasználva játszottunk a Budafok csapatával egy nagyon jó iramú mérkőzést. A mérkőzés teljes mértékben elérte a kívánt hatást és célokat, az első félidőben sok helyzetet tudtunk kidolgozni, látványos támadások végén. Hiányérzetem abból adódik, hogy csak egyet tudtunk gólra váltani. A második félidőben hét játékossal frissített ellenfelünk. Ismét egy szép támadást gólra váltottunk. Az ellenfél labdabirtoklásban feljavult, egy egyéni hiba után balszerencsés gólt kaptunk. Az utolsó húsz perceben nagy küzdelem folyt a pályán. Két – három lehetőségünk lett volna a harmadik gól megszerzése. A meccs ezen szakaszában a küzdeni tudás, az előny megőrzése és újabb helyzetek kidolgozása mindenképp dicsérendő.
Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, nagyon örülök a fiatal játékosok remek teljesítményének és a nagyszerű centerjátéknak.