Játékvezetõk: Berke Balázs ( Takács Gábor, Gyürüsi Gábor )

Esterházy – Varga D. (Márkus-76′), Hegedûs, Csobánki, Mihályi – Lászka, Horváth L., Farkas Á. (Roni-85′), Csengõ – Koós, Szûcs P.(Kollega-46′).

Budaörs:

Csobánki (90′)

PMFC :

Scepanovic (19′)

Gólszerzõk: Scepanovic (19′), Lovrencsics (26′), Regedei (63′), Gyánó (82′-11-esbõl)

A gólok története

Pécs kezdte a játékot, csapatunk fehér mezben, zöld nadrágban és fehér sportszárban lépett pályára és a mûfüves pálya felé támadtunk.

19 0 – 1 Baloldali szöglet szállt befelé a védõ rosszul osztották el a támadókat és a hosszú oldalon egyedül maradt Scepanovic zavartalanul tudott a hálóba fejelni..

26 0 – 2 Egy baloldali támadásnál az elõreadott labdát Gyánó kézzel irányítva vett le, majd a felsõlécet találta el. A kipattanó labda pont az érkezõ Lovrencsicshez került, aki a hálóba továbbította. Az eset kapcxsán Lucsánszky mester reklamált, ezért a játékvezetõ a lelátóra számûzte. .

63 0 – 3 Gyors jobboldali támadásnal a cselezõ Gyánó az érkezõ Regedei elé tálalta alabdát, aki futtából kilötte a jobb felsõ sarkot.

82 0 – 4 A frissen beállt Horváth Zsoltot csak szabálytalanság árán tudtuk megállítani a játékvezetõ büntetõt ítélt. Gyánó a bal alsó sarokba rúgta.

(budaorsifoci.hu)

________________________________________

Edzõi értékelések a Budaörs elleni meccs után

A PMFC gyõzelme teljesen megérdemelt – ebben mind Lucsányszky Tamás, mind Mészáros Ferenc egyetértett a Budaörs-PMFC mérkõzést követõen. A találkozót magabiztos játékkal 4:0-ra nyerték a piros-feketék.

Lucsányszky Tamás: – Jól és fõleg eredményesen játszott a PMFC. Megpróbáltuk felvenni a versenyt a vendégekkel, de ez nem sikerült, megmutatkozott, hogy jelenleg melyik a jobb csapat. Azt azonban meg kell jegyeznem, hogy a mérkõzésnek volt néhány döntõ momentuma, amikor a játékvezetõ hibás döntése is befolyásolta a történéseket.

Mészáros Ferenc: – Teljesen megérdemelt a gyõzelmünk, jól játszott a csapat.

Budaörs – PMFC 0:4

A PMFC ezúttal végig magabiztos, feljutásra esélyeshez méltó játékkal múlta felül a Budaörs együttesét. Rögtön a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést Mészáros Ferenc legénysége, és hamar kétgólos elõnyre tett szert. Ezt követõen is jobbára az történt a pályán, amit a piros-feketék akartak, és a második játékrészben az újabb két pécsi találat végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Budaörs: Esterházy – Szûcs, Lászka, Horváth László, Csobánki, Varga Dániel, Hegedûs, Mihályi, Koós, Csengõ, Farkas Ádám. Vezetõedzõ: Lucsánszky Tamás

PMFC: Dibusz – Nagy József, Lantos, Todorovic, Törtei, Pintér, Regedei, Godslove, Scepanovic, Lovrencsics, Gyánó. Vezetõedzõ: Mészáros Ferenc

1. perc: Berke Balázs játékvezetõ sípjelére a piros-feketében pályára lépõ PMFC kezdte a mérkõzést, a hazaiak zöld-fehérben játszanak.

4. perc: Óriási helyzet maradt ki a vendégek elõtt. Csobánki hibáját kihasználva Lovrencsics lépett ki a védõk között, mellel átvette a labdát, majd egy pattanás után jobbal, 12 méterrõl lõtt, Esterházy lábbal hárított.

Ragyogó napsütésben, a budai hegyek között lévõ remek budaörsi stadionban csodálatos labdarúgóidõ van, minden adott egy jó mérkõzéshez. Eddig az iramra nem is lehet panasz.

14. perc: A kimaradt pécsi helyzet óta jobbára mezõnyjáték folyik, sok ütközéssel. Többet birtokolják a vendégek a labdát.

16. perc: Az elsõ hazai helyzet. Koós kapott jó kiugratást a bal oldalon, lövésébe Nagy József belecsúszott, így szögletre pattant.

18. perc: Itt a válasz a másik oldalon. Godslove cselezgetett 22 méterre a kaputól, ballal lõtt, a labda a hosszú oldalon érkezõ Lovrencsics elé pattant, de a csatár centikkel lekésett.

19. perc: GÓÓÓL, vezet a Pécs! Pintér jobb oldali szögletét követõen a hosszú oldalon Scepanovic teljesen üresen maradt, a szerb idegenlégiós ezt köszönte szépen, és higgadtan fejelt a jobb alsó sarokba. 0-1

26. perc: Már két gól a PMFC elõnye! Gyánónak ívelte elõre a labdát Törtei, a csatár mellel – a hazaiak szerint kézzel- átvette a labdát, bal lábas lövése a felsõ kapufán csattant, a kipattanót Lovrencsics helyezte a kapu közepébe. 0-2

36. perc: Sok a hiba az utóbbi percekben, és még több a szabálytalanság. Meglehetõsen feszült hangulatú a találkozó.

38. perc: Végre egy szép jelenet! Mihályi 30 méteres szabadrúgását Dibusz öklözte a bal felsõ sarok elõl a mezõnybe.

40. perc: Budaörsi szögletet követõen ide-oda pattogott a labda, végül Varga ollózott 8 méterrõl – méterekkel a pécsi kapu fölé.

43. perc: Gyánót kellett percekig ápolni, mert vérzett az orra, de végül visszaállt a csatár.

Lefújta az elsõ játékrészt Berke játékvezetõ. A PMFC a mezõnyfölényét viszonylag hamar kétgólos elõnyre váltotta, és azt azóta magabiztosan õrzi. Lovrencsics találatát követõen áttevõdött a játék a pécsiek térfelére, de komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani Csobánkiék.

A két csapat õszi mérkõzésén a Pécs hazai pályán nem bírt Lucsánszky Tamás tanítványaival, csak egy 0-0-ra futotta. Ez még inkább felértékeli a félidei 2-0-ás vezetését a piros-feketéknek.

46. perc: Folytatódott a találkozó. A szünetben cseréltek a hazaiak – az egykori pécsi, majd kozármislenyi Kollega Krisztián érkezett Szûcs helyére.

48. perc: Gyönyörû pécsi támadás végén Lovrencsics már lõhetett volna, de nagyon önzetlen akart lenni, középre passzolt, a hazai védõk azonban menteni tudtak Godslove elõl.

50. perc: Itt a válasz – Koós remek lövését tenyerelte szögletre Dibusz.

52. perc: Tüzijáték a pécsi kapu elõtt! Hazai szögletet követõen Mihályi találta el a felsõ lécet, Koós ismételt, Dibusz lábbal hárított, a labda visszakerült az egykori kispesti játékos elé, de újabb próbálkozását Todorovic fejelte szögletre.

55. perc: Gyors pécsi kontra végén Lovrencsics szöktette a jobb szélen felfutó Regedeit, aki jobbal, 15 méterrõl lõtt, az erõs löketet csak másodszorra sikerült megszelidítenie Esterházynak.

61. perc: Pintér jobb oldali, bal lábas szabadrúgása veszélyesen kanyarodott középre, de végül senki nem ért bele, és elsuhanva a kapu elõtt elhagyta a hosszú oldalon a játékteret.

63. perc: GÓÓÓL, már 0-3! Gyánó szöktette a sokat mozgó, jól játszó Regedeit, aki tolt egyet a labdán, majd 14 méterrõl, jobbal félmagasan a kapu jobb oldalába emelt. 0-3

66. perc: Csere a Pécsnél – a legutóbbi fordulóban, a Kaposvölgye ellen duplázó Horváth Zsolt a pályán Godslove helyén.

68. perc: Lászka lõhetett senkitõl sem zavartatva, 25 méterrõl, de a külsõvel eltalált játékszer jó 5 méterrel Dibusz kapuja mellé szállt.

70. perc: Koós lépett ki a pécsi védõk között, de végül Todorovic és Nagy József is beérte a csatárt, és együttes erõvel szögletre mentettek.

78. perc: Csere – Varga helyén az egykori gólkirály, Márkus Tibor a Budaörsben.

79. perc: Csere a PMFC-ben is – Schultz jött be az elsõ pécsi gól szerzõje, Scepanovic helyére.

81. perc: 11-eshez jutott a Pécs! Horváth Zsolt kígyózott át a hazai védõk között, a becsúszó Csengõ pedig elkaszálta 15 méterre a kaputól.

82. perc: GÓÓÓL, 0-4! A megítélt büntetõt Gyánó magabiztosan a jobb alsó sarokba helyezte, miután egy testcsellel elküldte balra Esterházyt. 0-4

84. perc: Csere mindkét oldalon: Farkas Ádám helyén Da Silva, míg a PMFC-nél Zsdrál érkezett Nagy József helyére.

Véget ért a találkozó, a maroknyi pécsi szurkolósereg “Szép volt fiúk” skandálással köszöntik a jól játszó, gólzáporos gyõzelmet arató PMFC-t.