Győr- Gyirmót, Alcufer Stadion: 1025 néző.

Játékvezető: Pillók Ádám (Szalai Dániel, Nagy Viktor)

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi Lányi B. (Polgár 67), Hudák, Csörgő, Szegi Kovács M., Hajdú Soltész, Madarász, Medgyes Adamcsek (Kicsun 67)

Vezetőedző: Tamási Zsolt

Vasas FC: Jova L. – Pávkovics, Baráth(Ódor 67), OtigbaBakti (Girsik 87), Hidi., Berecz, Urblik, Doktorics (Bukta 87) – Radó (Holender 61), Tóth M.

Vezetőedző: Gera Zoltán

Gólszerző: Tóth M. (0-1) a 21.,Medgyes  (1-1) a 82., Tóth M. (11-esből 1-2) a 90. percben.

Kiállítva: Soltész (második sárga lap) a 92. percben.

21. perc: Radó végezhetett el szabadrúgást középről, 19 méterről, a jobb felső sarok felé tartó labdát Hársfalvi nagy bravúrral tenyerelte oldalra, az ismétlésnél az érkező Tóth M. azonban 6 méterről a kapu közepébe fejelt (0-1).

82. perc: Medgyes szép cselekkel játszotta tisztára magát a bal oldalról, majd 17 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).

90. perc: A hazai kapu előterében Hudák hátulról buktatta a távolodó Tóth Milánt, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, amiből a sértett jobbal a balra mozduló Hársfelvi mellett a jobb alsó sarokba helyezett (1-2).

92. perc: Soltész Dominik kapta meg második sárga lapját, amiért a kiállítás sorsára jutott.

Jobban kezdett a vendég együttes, amilabdabirtoklásban és kisebb lehetőségekben mutatkozott meg, de az igazi veszélyt tíz perc elteltével a jobb oldalon felzárkózó PávkovicsBence lövése okozta, ami után a játékszer a jobb felső saroknál a lécről hagyta el a játékteret. A hazai támadások egyikénél Medgyes vezette fel a labdát kecsegtető helyzetben, emberelőnyben, de elveszítette, így jöhetett a vendég kontra, ami szabadrúgást, majd ezt követően a vezető gólt eredményezte. Fél óra elteltével megduplázhatta volna maga és csapata góljait Tóth Milán, de egy villámgyors ellentámadás végén leadott lövése után Hársfalvi András ismét bizonyította kivételes tehetségét. A játékrész további idejében sem változott a kép, továbbra is a vendégek domináltak, de a hazai kontrákban is rendre ott volt a veszély, mint ahogyan egy jobb oldali szöglet után is, amikor a hosszúsaroknál érkező Hajdú Ádám próbálkozott életerős lövéssel, de a labda Jova Levente kezében kötött ki.

Szünet után Lányi Bence hozta a frászt társaira és a hazai szimpatizánsokra, amikor rossz passza után Radó András tört kapura, de spiccel történt lövése után ismét Hársfalvinak kellett bravúrt bemutatnia. Az ellentámadásnál Soltész Dominik tért ölelő indítása után Adamcsek Máté kerülhetett helyzetbe, amikor Bakti Balázs a tizenhatos vonalánál buktatta őt. A megítélt szabadrúgásból a sértett jobbal a bal felső sarok fölé lőtt. Az idő múlásával fokozatosan javult a hazaiak játéka, ami tíz perccel a vége előtt MedgyesZoltán remek megmozdulása után az egyenlítő gólban is megmutatkozott. A hosszabbítás pillanataiban egy felelőtlen szerelési kísérlet után megítélt büntetőből a Vasas Tóth Milán révén megszerezte a győzelmet érő találatot.

Tamási Zsolt: A mérkőzés első harmadában talán nagyon tisztelték játékosaink az ellenfelet, nagyon sok technikai hibát követtünk el, amiből veszélyes támadásokat tudott vezetni a Vasas, voltak is lehetőségeik. A játékrész utolsó harmadában magunkra találtunk, sokkal jobb ritmusban, dinamikusabban játszottunk. Szünet után rögtön óriási ziccerrel kezdtünk, feljavult a játékunk, az egyenlítő gólunk után úgy éreztem, hogy akár még  a győzelmet is meg tudjuk szerezni, ekkor ez benne volt a játékban. Nem jó érzés az utolsó pillanatokban büntetővel kikapni, de gratulálunk a Vasasnak.

Gera Zoltán: Az első félidőben jól játszottunk, domináltunk, több helyzetet ki tudtunk alakítani, de ezekből sajnos csak egyet rúgtunk be. Ezt szerettük volna folytatni, sajnos azonban ekkor beszorultunk a kapunk elé, passzívak voltunk. Szünet után visszaestünk, folyamatosan nyomás alatt tartott minket a Gyirmót, az egyenlítő gól után viszon újra nyitottá vált a mérkőzés. Egy szerencsés büntetővel tudtunk ma nyerni, de a jövőben ennél sokkal többet kell tennünk a sikerért.