DVSC – GYIRMÓT FC GYÕR 2 – 1 (0 – 1)
2017.04.08. szombat, 18.00 óra, Debrecen, Debreceni Nagyerdei Stadion, 2 237 nézõ
OTP Bank Liga, 25. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Bognár Tamás – Albert István, Farkas Balázs – Medovarszki János – Németh Ádám, Nagy Róbert
DVSC: Danilovic – Osváth, Brkovic, Mészáros, Ferenczi – Feltscher, Jovanovic, Filip, Tõzsér (C), Holman – Suk Hyunjun

VEZETÕEDZÕ: Leonel Pontes

GYIRMÓT FC GYÕR: Nagy – Achim, Bojovic, Kolcak, Radeljic – Bori (C), Simon A., Kiss, Tamás – Bebeto, Antonov

VEZETÕEDZÕ: Urbányi István
1. perc: Elkezdõdött a mérkõzés, a hazai csapat piros mezben, piros nadrágban és fehér sportszárban, a Gyirmót FC Gyõr pedig tiszta sárga felszerelésben lépett pályára.
8. perc: Megszereztük a vezetést! Kiss Máté ívelt át a hosszú oldalra, egy bal oldali szögletet. Ott pedig, Simon András érkezett és nagyon pontosan fejelt, az üresen maradt ellenkezõ sarokba. 0 – 1
9. perc: Buktatásért, Filip kapott sárga lapot.
13. perc: A nézõszám a mérkõzésem 2.237 fõ.
15. perc: Az elsõ negyedóra elteltével vezetünk tehát és higgadtan, nyugodtan és labda biztosan futballozunk.
16. perc: Achim kapott egy labdát a jobb oldalon, amit bevezetett a 16 – os sarkáig. Onnan kapura lõtt, de a lapos lövése elkerülte a hosszú sarkot.
18. perc: Antonov erõszakosan tartott meg egy labdát a 16 – oson belül. Szinte az alapvonalról pedig megpróbált a kapuba ívelni, de a lövése fölé ment.
20. perc: A dél – koreai Suk, elõbb egy távoli lövéssel, majd egy bal oldali beadással próbálkozott. Az elsõ fölé ment, a másodiknál pedig nem talált társat.
23. perc: Ferenczi bal oldali, lapos beadása után, Radeljic nehéz helyzetben, becsúszva mentett szögletre.
30. perc: A Debrecen nagy erõket mozgatott meg az egyenlítésért és rövid idõn belül rúgott három szögletet. Viszont igazán gólveszélyes helyzetet nem tudott kialakítani.
33. perc: Radeljic is sárga lapot érõen szabálytalankodott.
36. perc: Holman Dávid 19 méteres, bal oldali szabadrúgását, védte a jól helyezkedõ Nagy Sándor.
38. perc: Egy felívelt labda, a pontosan a a 16 -os vonalán érkezõ Feltcher elé került, akinek a félmagas bombája kevéssel kerülte el a kapunk jobb sarkát.
44. perc: Ferenczinek és Tõzsérnek is volt egy – egy ígéretes lapos lövése, de Nagy Sándor mindkettõt vetõdve védte.
45. perc: 2 perc a hosszabbítás az elsõ félidõben.
45. perc: Az elsõ félidõ utolsó negyed órájában, a DVSC dominált. Sok támadást vezettek, de a védelmünk és a játékkal nagyon jól együtt élõ Nagy Sándor kapus, ezeket tudta hárítani.
46. perc: A szünetben mindkét csapat cserélt. Nálunk Bebeto helyett Novák Csanád, a debreceni csapatban pedig, a védõ Osváth ment le és egy támadó Könyves érkezett.
47. perc: Nagy DVSC helyzettel kezdõdött a második félidõ. Két debreceni támadó is védõink mögé került, de az elsõ lövés és az utána középrõl érkezõ Könyves Norbert, ismétlés is elakadt a játékosainkban.
53. perc: Brkovic kapott sárga lapot, egy a félpályánál elkövetett szabálytalanságért.
54. perc: A szórványos hazai támadások közben, Kiss Máté jutott el a debreceni tizenhatosig, de lövés helyett, passzolt és az nem volt pontos.
62. perc: Egyenlített a Debreceni VSC. Egy bal oldali szöglet után, most a DVSC fejelt gólt. Az elõrehúzódó védõ, Brkovic a rövid saroknál érkezett és a kapuba csúsztatott. 1 1

64. perc: Nálunk, Simon András helyére Madarász Márk, a DVSC csapatában pedig Feltscher helyére, Handzic érkezett.
65. perc: Egy bal oldali beadás után, az ellenkezõ oldalon érkezõ Holman, hat méteres fejesét, óriási bravúrral ütötte ki Nagy Sándor kapus.
66. perc: Novák lépett ki középen és Brkovic, a játékvezetõ szerint a 16 – os vonalon buktatta. Így védõ megkapta a második sárgáját és kiállították. Mi viszont nem kaptunk büntetõt és a közeli szabadrúgást, Kiss Máté magasan fölé rúgta.
68. perc: A harmadik csere a hazai csapatnál, Suk helyett Sekulic a pályán.
74. perc: Madarász az alapvonalról adott középre, ahol Novák érkezett a védõk gyûrûjében. A labda végül Novákról pattant tovább, de a gólvonalról sikerült kirúgnia Jovanovicnak.
75. perc: Antonov két jó csel után tüzelt, de a 18 méteres bombáját ki tudta öklözni Danilovic.
79. perc: Könyves ment utána egy a védõinkrõl felpattanó labdának, de a közeli perdítését védte Nagy kapus.
81. perc: Novák lapos lövése, talán fél méterrel kerülte el a DVSC kapu jobb sarkát.
82. perc: A csere cseréje nálunk, Novák helyett, Csiki Norbert lépett pályára.
85. perc: Radeljic adott el egy labdát a tizenhatosunk elõtt, amely után Handzic lõhetett 18 méterrõl, de nem találta el a kapunkat.
85. perc: Madarász Márk is sárga lapos figyelmeztetést kapott.
87. perc: Teljesen nyílt a mérkõzés, percenként alakulnak ki helyzetek a kapuk elõtt.
90. perc: Debreceni gól. Mészáros Norbert fejelt a kapunkba. Egy bal oldali Ferenczi beadás után, a másik belsõ védõ, Nészáros Norbert elõzte meg a védõinket és a hosszú sarokba fejelt. 2 – 1
90. perc: 3 perc a ráadás a mérkõzés végén.
93. perc: Véget ért a találkozó, amelyet a hajrában szerzett fejes góllal megnyert a hazai csapat.
GÓLSZERZÕK: Brkovic 62. perc, Mészáros 90. perc / Simon A. 8. perc
SÁRGA LAPOK: Filip 9. perc, Brkovic 53. perc / Radeljic 33. perc, Madarász 85. perc
PIROS LAPOK: Brkovic 66. perc
VÉGEREDMÉNY: 2 – 1 (0 – 1)
Urbányi István a Gyirmót FC Gyõr vezetõedzõje:

– Én azt gondolom, hogy minden tekintetben, jobban játszottunk mint a Debrecen. Az egyetlen dolog amiben a hazai csapat volt jobb, az a rúgott gólok száma. A játékosaim pedig elmondták, hogy a második gólt megelõzõen, a játékvezetõ kijelentette, hogy nem volt szöglet. Majd hozzátette, hogy úgysem ebbõl kapunk majd gólt, de mint késõbb kiderült, ebben tévedett. Amikor pedig a mérkõzés végén azt mondtam a játékvezetõnek, hogy ezzel el is döntötték a mérkõzést, akkor pedig engem küldtek el a kispadtól. Nekünk a döntetlen sem lett volna megfelelõ eredmény és ezért megpróbáltunk a gyõzelemre játszani és így is cseréltünk.

Loenel Pontes a Debreceni VSC vezetõedzõje:

– Voltak olyan mérkõzéseink, amikor gyõzelmet érdemeltünk volna és mégsem sikerült nyernünk. Ez pedig egy olyan találkozó volt, amikor a szerencse mellénk állt. Azért viszont mindenképpen dicséretet érdemel a csapatunk, hogy a hajrában még emberhátrányban is veszélyes helyzeteket tudtunk kialakítani. Az edzõ számára az mellékes, hogy a védõk vagy a támadók szerzik a gólokat és ezen a mérkõzésen, a két nagyon profi gondolkodású belsõ védõ meg is érdemelte, hogy eredményes legyen. Nagyon fontos három pontot szereztünk és ez erõt kell adjon ahhoz, hogy a lehetõ legjobb eredményeket érjük el a hátralévõ nyolc fordulóban.